dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Piec Akumulacyjny Do Domku Drewnianego 35M? Czy jednak coś innego?

    Cześć! Od kilku dni zagłębiam się w temat ogrzewania, a przynajmniej staram się... Bardzo proszę o utwierdzenie mnie w przekonaniu, że dobrze wybrałem. Ale tym bardziej proszę o informację jeśli się mylę
    Wiem, że tematów na forum jest mnóstwo, ale naprawdę, jeśli człowiek "nie siedzi" w tym na co dzień, to im więcej czyta, tym mniej wie...

    Do rzeczy:
    Stawiam domek 35m, w którym będzie mój warsztat. To pierwsza ważna informacja, bo nie będzie on ogrzewany ciągle. Przyjmuję, że zimą będzie to 5dni w tygodniu po 4-6godzin.
    Temperatura jaka mnie urządza to ok. 15-17stopni, po prostu tyle, aby można było swobodnie pracować.
    Domek w konstrukcji szkieletowej - posadowiony na bloczkach betonowych, parterowy, wys. ścian ok. 2,20m. Ściana z deski elewacyjnej 2cm, ocieplone wełną 10cm (być może zdecyduję się na 15cm), na to boazeria. Tak samo ocieplone też podłoga i sufit.
    Dwa okna i drzwi wejściowe PCV, jakieś "standardowe".
    Wg. obliczeń na stronie ciepłowłasciwe.pl potrzebuję mocy 2,6kw (tutaj mój wynik: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2o8o )
    Rozważam więc zakup pieca 3kw, coś tego typu: https://www.emultimax.pl/pl/p/Piec-a...AWA-gratis/885
    Chciałbym aby można było łatwo nagrzać w domku - przykładowo aby w poniedziałek, po 2 dniach mojej nieobecności, można było szybko (powiedzmy w ciągu pół godziny) nagrzać domek do przynajmniej ~13stopni.
    Po drugie oczywiście ważne są koszty utrzymania. Wg. moich obliczeń piec 3kw, przy użytkowaniu ok. 30h tygodniowo pobierze ok. 400kwh prądu, czyli za ok. 200-220zł/mc. I taka kwota jest dla mnie akceptowalna.
    Proszę o potwierdzenie, że to co sobie założyłem ma ręce i nogi i takie rozwiązanie jest najsensowniejsze w moim przypadku (i że nie zbankrutuję )
    Z góry dzięki za pomoc i wszelkie uwagi - tak jak pisałem, jestem w tym temacie zielony, bazuję tylko na tym co wyczytam w necie. Interesują mnie też Wasze doswiadczenia z tego typu piecami, tzn. głównie jeśli chodzi o ich awaryjność i np. na co zwracać uwagę przy zakupie (jacy producenci są OK a jakich unikać itd.).

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Piec akumulacyjny zupełnie nie potrzebny do Twojego trybu użytkowania warsztatu.
    Za kwotę tego pieca z linka, który podałeś, kupisz pompę ciepła powietrze/powietrze 3,5 kW, po naszemu klimatyzator do grzania z funkcją chłodzenia.
    Ja takim urządzeniem o mocy 2,5 kW ogrzewam drewniany dość dobrze ocieplony domek babci o powierzchni 40 m2. Urządzenie kosztowało niecałe 1500,- zł. plus koszty montażu 400,- zł. i grzeje już dwie zimy, a temperatury spadały poniżej - 20*C.
    Będziesz miał ciepło na żądanie za kwotę 2,5-3 razy taniej niż piecem akumulacyjnym.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony