dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 196
  1. #1

    Domyślnie DEFRO Komfort eko...Pomocy!!!!!

    Czwarta zima a ja ciągle mam problem z tym piecem. Wiem,ze dużym problemem jest jakość ekogroszku / tylko raz kupiłam ekogroszek i nie miałam problemu z popiołem/. Jak dzwonię do serwisu i ustawiam piec na ich parametry to jest gorzej...Jestem sama i już mam dosyć wyrzucania popiołu...brudu...kurzu...A miało być tak pięknie...Jedyna super sprawa,że jest ciepło przez 24 godz.Proszę o kontakt z użytkownikami tego pieca...Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    napisz jaki jest dokładnie problem- jaki sterownik masz i jakie ustawienia
    wrzuć zdjęcia jak wygląda opał na palniku i płomień oraz jaki jest popiół
    jak będę wiedział jakie są objawy to spróbuję napisać receptę na lekarstwo na Twój problem.

    zanim to o co proszę napiszesz i obfotografujesz to napisz mi jeszcze czy palnik był czyszczony i sprawdzona była jego szczelność i kiedy miało to miejsce ostatni raz
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  3. #3

    Domyślnie

    I nadal mam problem z piecem...Postaram się zrobić zdjęcia jutro i wkleję..."zanim to o co proszę napiszesz i obfotografujesz to napisz mi jeszcze czy palnik był czyszczony i sprawdzona była jego szczelność i kiedy miało to miejsce ostatni raz " ...Palnik wyczyściłam przed rozpaleniem po raz pierwszy przed sezonem grzewczym, nie wiem jak sprawdzić szczelność... Groszek jest b.dobry tzn wysoka kaloryczność...nie wypala się...w popiele węgiel nie spalony...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    masz na pewno jeden ze sterowników TECHA bo takie wstawia defro pozostaje tylko pytanie który?
    jeśli masz niespalony węgiel to złe parametry są -napisz jakie są nastawy
    czas podawania
    przerwa podawania
    moc wentylatora
    powiem co przestawić i w która stronę

    może posiadasz wiedzę na temat rodzaju tego węgla i jego pochodzenia?
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Komfort Eko to jest prosty piec do dobrego ekogroszku. Oprócz tego o co Cię prosi Timon napisz jeszcze, jaką masz przy nim dmuchawę - typ znajdziesz na tabliczce znamionowej dmuchawy. I najważniejsze - co to za węgiel, z jakiej kopalni. Fajkowa retorta niespecjalnie lubi wynalazki.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  6. #6

    Domyślnie

    Dzisiaj znowu pełen popielnik węgla...Odpowiadam : Mam piec Komfort eko 15KW - powierzchnia grzewcza ok. 70 m2 przy temp. minus 20 - wtedy grzejniki wszędzie otwarte, teraz tylko w łazience i sporadycznie w sypialni. Piec ogrzewa wodę w bojlerze. Mam Sterownik TECH ST-37. Węgiel mam prosto z kopalni przez Skład opałowy...przywozi mokry mam miejsce i wysypuje z worków...zanim wsypie do zbiornika jest suchy...Ja już "wysiadam"...Proszę o odpowiedź...Jutro sobota...jestem w domu i moge eksperymentować z ustawianiem...

  7. #7

    Domyślnie

    Acha i jeszcze jedno...mam bardzo gorącą wodę w bojlerze ...nie potrzebujemy jej dużo...

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    A z jakiej kopalni? Podaj co masz ustawione na tym sterowniku. Dla pracy - czas podawania, przerwy i siłę nadmuchu. No i dla podtrzymania - bo coś mi się tak zdaje że ten piec to raczej rzadko pracuje.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  9. #9

    Domyślnie

    Witaj...oto parametry na moim piecu...C.O. 54stopnie; zadana 55 stopnie;
    czas podawania - 5 sek
    przerwa podawania - 50 sek
    temp. zał. pomp. - 35 stopni
    histereza kotla - 3 stopnie
    histereza CWU - 2 stpnie
    siła nadmuchu - 4 bieg / 10 biegów/
    pompa CWU - załączona
    Res.pokojowy - wyłączony
    alarm temp. - 3 godziny
    praca w podtrzymaniu - 15 sek
    przerwa w podtrzymaniu - 30 min
    stała pompa co - załączona
    tryb letni - wyłączony
    To są parametry sterownika - ustawienie moje...
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Teraz zmieniłam cosik...wg doractwa w innym temacie...Jutro zobaczę co jest grane...Nadal proszę o pomoc...co źle zrobiłam????Miłej niedzieli

  11. #11

    Domyślnie

    Dzisiaj znowu miałam węgiel w popiele...Proszę...pomóżcie...

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Tak myślę że większość tego węgla w popiele masz z podtrzymania. Napisz może, jak Ci wentylator w podtrzymaniu dmucha. Podałaś - praca w podtrzymaniu 15 sekund, przerwa podtrzymania 30 minut. To chyba będzie za dużo węgla podawane w podtrzymaniu, trzeba by wiedzieć ile do tego jest dmuchania. I czy dmuchawa ma klapkę - terminator ciągu. W pracy raczej nie powinien przerzucać - masz 1 do 10 podawanie - przerwa. Moim zdaniem trzeba dobrze dostroić podtrzymanie. No i napisz wreszcie, z jakiej kopalni masz ten węgiel.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  13. #13

    Domyślnie

    Witaj...podpowiedział mi facet z Defro...mam za dużą kaloryczność węgla na moją powierzchnię grzewczą. A węgiel ten który miałam a już wypalam ostatni pojemnik jest z Kopalni Wesoła....Teraz eko o niższej kaloryczności mam mieszany : Wesoła,Sobieski,Wieczorek,Ziemiowit...W czwartek zamawiam...i ???????????????????qrde jak ustawić???????? Chyba zmienię na gaz...Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Dzisiaj z inne Składu Opałowego - eko groszek z Włoszczowic 28 kaloryczność...Pomocy...dzisiaj znowu przesiewałam węgiel...Buziaczki dla doradców...

  15. #15

    Domyślnie

    Mam węgiel Pieklorz i Retopal...Po tym drugim są duże spieki...Który lepszy???????????????????????????

  16. #16

    Domyślnie

    zmieniasz węgiel a czy parametry też próbujesz zmienić ?

  17. #17

    Domyślnie

    Parametry podał mi facet z Defro...Nie dymi...ale trochę węgla jest nie wypalone...Jutro przywożą eko groszek...w sobotę będę się "bawiła" z parametrami. Jeżeli możesz to proszę ...podpowiedz...

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    jak niedopala to
    albo nadmuch w górę
    albo przerwa dłuższa
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  19. #19

    Domyślnie

    Witam...Podam dzisiejsze parametry pieca...z godz. 9:30 / przed pójściem do pracy.../
    Temp zadana 55 stopni
    Czas podawania 5 sek
    Przerwa podawania 46 sek.../miało być 1:8...palec się "omsknął"/
    Temp. zał.pompy 35 stopni
    Histereza kotła 2 stopnie
    Histereza CWU 6 stopni
    Siła nadmuchu 8 bieg / skala do 10 /
    Pompa CWU załączona
    Praca w podtrzymaniu 15 sek
    Przerwa w podtrzymaniu 30 min.
    Trochę groszku jeszcze przelatuje...Zmiana eko na Pieklorza / do 30 MJ/ i jak na razie nie dymi...
    Gdy zgasł piec po innym eko i kolega po wyczyszczeniu paleniska zobaczył,że nie można było rozpalić...uwierzył,że to wina węgla...KOBIETA też nieraz ma rację...
    Jutro jestem w domu...czekam na propozycje jak ustawić...
    Powiedziano mi,że mam ustawiać w stosunku 1:8 czyli 5:40...niższa gdy mróz...wyższa gdy ciepło...Pozdrawiam i ...do jutra...

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał MajaRóżakicia Zobacz post
    Siła nadmuchu 8 bieg / skala do 10 /
    P
    wydaje mi się że za mocno dmuchasz i całe ciepło ucieka kominem.

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony