dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Czym wypełnić przestrzeń pod ościeżnicą

    Witam,

    jakiś czas temu montowali mi nowe drzwi. Teraz kułem w łazience płytki, odpadły z tynkiem i przy okazji zauważyłem, że pod ościeżnicą jest sporo wolnych przestrzeni. Czym je najlepiej wypełnić na obecnym etapie? Pacnąć tam tynkiem? Gipsem? Czy uzupełnić pianką montażową niskoprężną? A może zostawić jak jest?


    pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Drzwi wewnętrzne?
    Nie dość precyzyjnie wyobrażam sobie to co opisujesz, więc trudno o trafną poradę. Może jakaś fotka?

  3. #3

    Domyślnie

    No nie mam wejścia do łazienki z ogródka, więc wewnętrzne Na zdjęciach nieco kiepsko to widać. Chodzi o to, że jest tam pianka, ale są też puste przestrzenie. Między ościeżnicą, a ścianą tak na dwa palce. Do tego głębokość jest tak powiedzmy na połowę ościeżnicy. U góry pianka wypełnia tę przestrzeń dość dobrze, ale na dole to pianki dali tyle aby było. Nie wiem czy machnąć ręką, czy czymś tę przestrzeń wypełnić.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi2.jpg
Wyświetleń:	478
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	173120

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli ościeżnica jest dobrze "sklejona" z murem w tym miejscu to możesz sobie odpuścić uzupełnianie tych przestrzeni.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zdjęcie nie pokazuje pełnego obrazu, ale w większości przypadków wystarczy. Chyba że to ościeżnica stała 10cm i teraz musisz resztę dotynować.
    Zapianowanie ościeżnicy "do pełna" potrafi ją powypaczać. Dlatego to się robi dopiero,gdy pierwsza warstwa wyschnie.
    Ja pianuję trochę inaczej, ale też nie w 100% przestrzeni.
    Niektóre instrukcje mówią o pianowaniu punktowym, tylko w narożnicha, przy zawiasach i zamku.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja jednak wolę pianować po całości. Nie ma wtedy tego odgłosu pustki, jak się puknie w ościeżnicę. Oczywiście pianować trzeba z umiarem. A najlepiej najpierw punktowo w najważniejszych miejscach a dopiero później uzupełnić resztę.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  7. #7

    Domyślnie

    OK, w takim razie zostawię to jak jest. Dzięki za pomoc

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony