dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czupiradelko
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Od jakiegoś czasu szukam wkładu kominkowego. Dom o powierzchni użytkowej 160m2, parter (salon + aneks kuchenny + jadalnia) to jakieś 50-60m2. Głównym źródłem ogrzewania ma być PC. Wentylacja grawitacyjna. Kominek będzie rozpalany w weekendy dla nastroju (plus ewentualnego ogrzania parteru w przypadku grubej awarii PC). Doprowadzone powietrze z zewnątrz do kominka. Nie mam rozprowadzenia DPG.
    Na wkład nie chcę przeznaczyć więcej niż 3000zł, ale też nie chcę, żeby to był marketowy bubel. Proszę o pomoc w znalezieniu "ideału". Brałam pod uwagę pamę diablo, ale niestety ogranicza mnie szerokość wkładu, gdyż wybudowane są już ścianki kominka i szekokość między ściankami to 730mm (przed izolacją)

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał czupiradelko Zobacz post
    Od jakiegoś czasu szukam wkładu kominkowego. Dom o powierzchni użytkowej 160m2, parter (salon + aneks kuchenny + jadalnia) to jakieś 50-60m2. Głównym źródłem ogrzewania ma być PC. Wentylacja grawitacyjna. Kominek będzie rozpalany w weekendy dla nastroju (plus ewentualnego ogrzania parteru w przypadku grubej awarii PC). Doprowadzone powietrze z zewnątrz do kominka. Nie mam rozprowadzenia DPG.
    Na wkład nie chcę przeznaczyć więcej niż 3000zł, ale też nie chcę, żeby to był marketowy bubel. Proszę o pomoc w znalezieniu "ideału". Brałam pod uwagę pamę diablo, ale niestety ogranicza mnie szerokość wkładu, gdyż wybudowane są już ścianki kominka i szekokość między ściankami to 730mm (przed izolacją)
    Odejmując po 8cm z lewej i prawej na izolacje i swobodny przepływ powietrza zostaje ci miejsce na wkład o szerokości 57cm. Polecam Hadjduk smart. 1V. http://www.hajduk.com.pl/pl/katalog/...1357-Smart_1VT
    Dlaczego:
    - odpowiednia wielkość do dziury
    - estetyczne wykończenie
    - nowa technologia: wkład szczelny, z osobnym podziałem powietrza na popielnik i system czystej szyby, wydłużona droga spalin, system dopalania spalin.
    - jako jeden z nielicznych Polskich producentów może pochwalić się spełnieniem norm na Austrię, Niemcy, Szwajcarię
    - kosztuje 3000 (tyle że netto)
    w tej cenie nie ma lepszego
    Kto chce, ten znajdzie sposób. Kto nie che, znajdzie powód.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał grigo Zobacz post
    ...
    - kosztuje 3000 (tyle że netto)
    w tej cenie nie ma lepszego
    Jest do kupienia za 3 065,64 PLN na Śląsku - widziałem w jednym ze sklepów internetowych - cena oczywiście brutto. Też uważam, że to jeden z niewielu tak dobrych wkładów za tak dobre pieniądze.

  4. #24

    Domyślnie

    Witam,

    Ja odświeżę swoje pytanie ponieważ nikt nie odpowiedział. Czy w domu w którym podstawowym źródłem ciepła będzie c.o. jest sens inwestować w Suprę Temporis (nie mamy położonych rur rozprowadzających ciepłe powietrze z kominka po domu) . Kominek ma służyć "rekreacyjnie" oraz do dogrzania. Wiem, że ten wkład jest bardzo szczelny, ale chodzi mi o to czy nie będzie się on po prostu marnował?

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szym3k Zobacz post
    Witam,

    Ja odświeżę swoje pytanie ponieważ nikt nie odpowiedział. Czy w domu w którym podstawowym źródłem ciepła będzie c.o. jest sens inwestować w Suprę Temporis (nie mamy położonych rur rozprowadzających ciepłe powietrze z kominka po domu) . Kominek ma służyć "rekreacyjnie" oraz do dogrzania. Wiem, że ten wkład jest bardzo szczelny, ale chodzi mi o to czy nie będzie się on po prostu marnował?


    Głupie pytanie. Tak samo jak pytanie o to czy u Palikota nie marnują się dwa samochody, skoro pojechał trzecim. Albo: po cholerę mu Land Rover za pół bańki? Fiatem też by dojechał.

    Supra Temporis to komfort, a o komfort się nie pyta w kontekście marnotrawstwa...

    Oczywiście abstrahuje od jej przydatności do grzania, bo o tym pogadaj z niejakim Baderem...Zakochany we francuskiej myśli technicznej, powie co i jak...

  6. #26

    Domyślnie

    Eniu uprzedził mnie, niestety Chciałem zapytać, czy moje auto terenowe, którym jeżdżę na ryby, czasem do lasu na biegówki tudzież do pracy, kiedy nie chce mi się odśnieżyć drzwi garażowych się marnuje? Miny sąsiadów, kiedy wyciągam ich z zaspy - bezcenne ...
    Sam wysłuchałbym rzeczowych opinii o tym wkładzie, bo technicznie - na papierze obiecuje dużo.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Głupie pytanie.
    Podobno nie ma głupich pytań, a podobno odpowiedzi są . Chyba się trochę nie zrozumieliśmy. Chodzi i o to czy to nie było by tak, jakbym chciał pograć w angry birds a bym kupił do tego jakiś komputer na procesorze i7. Po prostu ten wkład przekracza zakładany budżet i chcę się upewnić czy bym dobrze zrobił kupując goi. A pytam dlatego, ponieważ sam nie mam bladego pojęcia o wkładach kominkowych.

  8. #28
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Głupie pytanie. Tak samo jak pytanie o to czy u Palikota nie marnują się dwa samochody, skoro pojechał trzecim. Albo: po cholerę mu Land Rover za pół bańki? Fiatem też by dojechał.

    Supra Temporis to komfort, a o komfort się nie pyta w kontekście marnotrawstwa...

    Oczywiście abstrahuje od jej przydatności do grzania, bo o tym pogadaj z niejakim Baderem...Zakochany we francuskiej myśli technicznej, powie co i jak...
    eniek a ty to w czym zakochany jesteś i czy można w ogóle z tobą o rodzajach wkładów do 3000 zł.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szym3k Zobacz post
    Podobno nie ma głupich pytań, a podobno odpowiedzi są . Chyba się trochę nie zrozumieliśmy. Chodzi i o to czy to nie było by tak, jakbym chciał pograć w angry birds a bym kupił do tego jakiś komputer na procesorze i7. Po prostu ten wkład przekracza zakładany budżet i chcę się upewnić czy bym dobrze zrobił kupując goi. A pytam dlatego, ponieważ sam nie mam bladego pojęcia o wkładach kominkowych.
    No, dobra, sam się prosiłeś - nie kupuj, bo ja bym nie kupił, jest wiele fajnych wkładów za 3 tys. zł. dobrych nie tylko do rekreacji. Byłbym zapomniał - one są stalowe, a Ty chcesz żeliwny, w takim razie, czy nie uważasz, że kupując średniej klasy żeliwniaka, przepłacisz i będzie się marnował? No chyba, że kupisz wkład stalowy za mniejsze pieniądze niż 4,5 k. PLN, na przykład za 3 tysiące. AAAAAAAAAAAAAAAAA.... byłbym zapomniał, chcesz żeliwo.........itd, itd, itd.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    eniek a ty to w czym zakochany jesteś i czy można w ogóle z tobą o rodzajach wkładów do 3000 zł.
    Można. Pama Diablo kosztuje 2990 z 23% VAT...

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szym3k Zobacz post
    Podobno nie ma głupich pytań, a podobno odpowiedzi są . Chyba się trochę nie zrozumieliśmy. Chodzi i o to czy to nie było by tak, jakbym chciał pograć w angry birds a bym kupił do tego jakiś komputer na procesorze i7. Po prostu ten wkład przekracza zakładany budżet i chcę się upewnić czy bym dobrze zrobił kupując goi. A pytam dlatego, ponieważ sam nie mam bladego pojęcia o wkładach kominkowych.
    To zależy jak często byś grał. Bo jak raz na rok, to faktycznie można na gównianym kompie. Ale jak częściej, wolałbym obcować z ciekawszą maszyną. To trochę jak dyskusja o gustach...
    Ostatnio edytowane przez eniu ; 11-03-2013 o 21:07

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony