dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w wyborze wkładu kominkowego do 3000 zł.

    Witam,

    Sprawa trochę pilna. Najpóźniej do wtorku muszę się zdecydować na kominek. Kwota jaką mam do przeznaczenia to maksymalnie 3000 zł - im mniej tym lepiej. Priorytetem jest to aby kominek miał szyber i doprowadzenie zimnego powietrza (najlepiej z regulacją tego dopływy). Monterzy polecali mi Invictę, ale z kolei nie podali konkretnego modelu. W sklepie z kolei polecano mi Zuzie, ale ta ma "dokładany" dopływ powietrza i zdaje się, że nie można go regulować.W kominku nie będzie palone stale, ale chyba dobrze by było gdyby był przeznaczony do takiego ogrzewania.
    Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    "W sklepie z kolei polecano mi Zuzie, ale ta ma "dokładany" dopływ powietrza i zdaje się, że nie można go regulować"
    Szkoda ,że w sklepie nie powiedzieli CI ,że można dokupić przepustnicę do regulacji powietrza. np. taka:http://www.rokom-kominki.com.pl/kata...00-reczna/1103

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Dobrze wiedzieć, że taka opcja wchodzi w grę. Ale ze względów praktycznych chyba bym wolał kominek który ma "wbudowany" dopływ zimnego powietrza i tak przepustnica jest zamontowana na stałe. Możecie coś poradzić?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Musisz chyba urealnić nieco swoje wymagania z kwotą jaką chcesz przeznaczyć na wkład ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Musisz chyba urealnić nieco swoje wymagania z kwotą jaką chcesz przeznaczyć na wkład ...
    Pozdrawiam.
    Ok, czyli rozumiem, że w tej kwocie nie da rady. Pozostaje kupienie kominka i dokupienie przepustnicy i dolotu zimnego powietrza. W takim razie w takiej konfiguracji i cenie co byście polecali?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No można przemyśleć takie modele, zmieszczą się w cenie, mają regulowany dolot i regulowany szyber:
    http://www.kominki.owo.pl/13-moc-do-12-kw

    Doradzam szybkie "myślenie" gdyż oferta jest przed regulacją cenową w górę.

    Pozdrawiam z Krzeszowic

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za info, ale chyba bym zostawał przy kominkach żeliwnych.
    Mam Pytanie - czy do Zuzi lub Invicty można zastosować takie rozwiązanie. Jeżeli tak to prosiłbym o wskazanie konkretnego modelu Invicty.
    No i kolejne, może głupie pytanie - czy Uniflam i Invicta to ta sama firma?

  8. #8

    Domyślnie

    Szym3k moim zdaniem (podkreślam - moim zdaniem) popełniasz błąd zakładając zakup wyłącznie żeliwniaka. Stalowy wkład z szamotem, wermikulitem, thermotte czy inną okładziną ceramiczną kupisz już poniżej 3000 złotych, a będziesz miał nieporównywalnie większą frajdę z palenia w nim, że o korzyśćiach w formie zagospodarowanej energii ze spalonego drewna ni wspomnę. W grę wchodzi Pama szeroko opisywana na tym forum, Westflame Valeo - marka jakby egzotyczna, ale przyzwoitość na poziomie poprzednika, możnaby przy odrobinie negocjacji zakupić jeden z modeli Hajduka z tym budżetem i oczywiście co najmniej kilka modeli bardzo solidnych Hermesów Unico. W ofercie kratek znajdziesz także dużo lepsze wkłady niż Zuzia nie przekraczając 3 tys. PLN.

  9. #9

    Domyślnie

    Mimo wszystko żeliwo jakoś do mnie bardziej przemawia. Nie mówię, że stal jest zła bo nie mam kompletnie o tym pojęcie - ot takie moje widzi mi się.

    Cytat Napisał Bolt Zobacz post
    W ofercie kratek znajdziesz także dużo lepsze wkłady niż Zuzia nie przekraczając 3 tys. PLN.
    A mogę Cię prosić o wskazanie konkretnych modeli, które spełniają moje oczekiwania?
    Z góry dziękuję.

  10. #10

    Domyślnie

    Miałem na myśli wkłady nie spełniające Twoich oczekiwań, gdyż są stalowe.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bolt Zobacz post
    Miałem na myśli wkłady nie spełniające Twoich oczekiwań, gdyż są stalowe.
    Tak, wiem. Myślałem tylko, że może polecisz coś z żeliwa. No trudno. Czekam w takim razie na opinie innych .

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Chodzi o to, że dobrego żeliwa za 3000 bez specjalnych, sporych promocji, nie kupisz, a dobrą stal + szamot tak. Choćby coś z Kratek, wspomniane Unico czy Pama za 2990 brutto z 22% Vatem

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Chodzi o to, że dobrego żeliwa za 3000 bez specjalnych, sporych promocji, nie kupisz, a dobrą stal + szamot tak. Choćby coś z Kratek, wspomniane Unico czy Pama za 2990 brutto z 22% Vatem
    To może chociaż średnia klasa by wchodziła w grę. Widzę, że wspomniana przeze mnie Zuzia cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem. Wcale nie jestem na nią zdecydowany i nie twierdzę, że jest ona dobra. Szukam po prostu kompromisu między ceną a jakością. Jeżeli ktoś mógłby zaproponować mi taki "złoty środek" będę bardzo wdzięczny. Chyba, że za te pieniądze nie kupi się też średniej jakości .

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szym3k Zobacz post
    To może chociaż średnia klasa by wchodziła w grę. Widzę, że wspomniana przeze mnie Zuzia cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem. Wcale nie jestem na nią zdecydowany i nie twierdzę, że jest ona dobra. Szukam po prostu kompromisu między ceną a jakością. Jeżeli ktoś mógłby zaproponować mi taki "złoty środek" będę bardzo wdzięczny. Chyba, że za te pieniądze nie kupi się też średniej jakości .
    Zuzia cieszy się zainteresowaniem, bo to hicior kompatybilny z hasłami "tanio" i "Allegro". W tej klasie to doskonały wkład z dobrej firmy. Natomiast Ciebie interesuje klasa średnia...

  15. #15

    Domyślnie

    [QUOTE=eniu;5854724 Natomiast Ciebie interesuje klasa średnia...[/QUOTE]

    Czyli rozumiem, że za te pieniądze klasy średniej się nie kupi?
    A takie wkłady jak Invicta Seleniec 700 czy Uniflam Selenic 700 (o ile to nie to samo)? To tez hiciory z allegro?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Można je tak nazwać, choć dla odróżnienia, nazwijmy je hiciorami z marketu. Pamiętajmy jednak, że połowa tak zwanych salonów kominkowych też je sprzedaje. I nie ma się co czepiać. Skrzynka z żeliwa, drzwi z zawiasami a nawet z szybą...Popielnik, ruszt, jakaś klamka... i jeszcze kurna, napalić w tym można! Cena dla kogoś komu jakość tita jest rewelacyjna...

  17. #17

    Domyślnie

    To może trochę inne pytanie. Ile pieniędzy musiałbym przeznaczyć na wkład żeliwny średniej klasy i co moglibyście tutaj polecić?

  18. #18

    Domyślnie

    Przepraszam za post pod postem, ale możliwe, że inaczej nikt by nie zwrócił uwagi na moją wypowiedź. Byłem w 3 sklepach - w dwóch polecano kominki z firmy Kratki, natomiast w trzecim Pan polecił 2 modele Supra. Tańszą Astrę 2 i Temporis (ten został nazwany piekielną machiną). Powtórzę, że kominek ma u nas służyć jako ozdoba, ponieważ w domu jest c.o. , ale też nie chciałbym kupować najtańszego g..... Jaka jest Wasza opinia na temat tych dwóch wkładów.

    P.S.
    Wiem, że Temporic nie jest wkładem żeliwnym przy których się wcześniej upierałem.

  19. #19

    Domyślnie

    Astra powinna być OK, ale to zwykły kawałek żeliwa, za to Temporis to już zupełnie inna liga.Jeśli dorwałeś ją za kwotę, od której zaczynałeś myśleć o kominku, to załatw mi też - wezmę ze cztery.

  20. #20

    Domyślnie

    Temporis dorwałem za 4500 co i tak z tego co widzę jest chyba niezłą cena jak na ten kominek.
    No i teraz dylemat.
    Jeszcze nasuwa mi się pytanie czy Temporis nie będzie się marnował u mnie, gdzie głównym źródłem ciepła w domu będzie c.o.?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony