dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 20
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 383
  1. #301

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Drugie pytanie o narożniki, dają tam oczywiście kątowniki z siatką, ale jak widzę kolejny pasek siatki nachodzi na tą siatkę kątownika max 2cm. Czy to poprawne? Czy też powinno się robić o wiele większą zakładkę? Jak duzą?
    Niepoprawnie. Minimum 10cm jak prawi producent prawie każdego systemu.

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Ostatnie pytanie, nie związane już z grafitowym styro i sąsiadem Czym - jaką pacą zatrzeć drugą warstwę kleju na siatce żeby klej był w miarę równy? Chcę oszczędzić tynkarzom materiału i czasu i przygotować im jak najrówniejszą powierzchnię. JAkieś filcowe pace, gąbki, styropianowe ? Jak szybko po nałożeniu warstwy kleju można zacierać na gładko? Jak już przyschnie i będzie twardy, czy jak jeszcze jest mocno wilgotny? Godzinę, dwie po nałożeniu ?
    Drugą warstwę kleju na siatce...??!! Siatkę zatapia się w jednym cyklu. Nakładanie drugiej warstwy kleju tzw. "szlichty" to błąd, który może Ciebie kosztować w przyszłości odspojeniem układu w warstwie zbrojonej i nie będzie to wina producenta systemu dociepleniowego. Chyba, że mówisz o nałożeniu drugiej warstwy kleju na jeszcze niewyschniętą, "mokrą", pierwszą warstwę. To jeszcze jestem w stanie z trudem zrozumieć.

  2. #302

    Domyślnie

    Druga warstwe kleju chyba naklada sie pod ostateczny tynk zeby nalozyc mokre na mokre.

  3. #303
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    no tak tylko większość ludzi klei małe domki z rusztowań warszawskich a tam nie ma jak siatek wieszać, które zresztą niewiele dają przy mocnym słońcu
    Trudno też czekać z robotą na pochmurne i niedeszczowe dni mając np urlop albo wynajętą ekipę.


    Czyli nie warto dopłacać do kleju do siatki? Nic to nie wzmocni wiązania? W sumie ja nie zamierzam kołkować dlatego zależy mi na dobrym kleju. Jaki polecasz?

    Ja robiłe mna warszawskim,

    Rozłożyłem sobie prace w czasie, w ten sposób, że w okresie wiosny, gdzie jest zdecydowanie chłodniej robiłem południową stronę, później już z plandeką robłem południow-zachodnią, wschodnią i na koniec latem północną, gdzie ciągle był cień. Styro austrotherm 0,031. Elewacja na systemie caparola, z kołkami i klejeniem na grzebień i waleniem pianki w każą możliwą szczelinę. Minęło dopiero rok od czasu zabawy z elewacją zagruntowaną. Ale po zimie nie widać żadnych problemów z klejem, styropianem itp. Jak finanse pozwolą w tym roku jesienią będzie struktura położona.

    A tak wyglądało moje rusztowanie.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  4. #304

    Domyślnie

    cob_ra -takie zabezpieczenie to na dzień bezwietrzny chyba a ja buduję w rejonie gdzie wieje prawie ciągle -co robić?
    Będę robił w systemie Caparol i mam wielkie obawy -kupiłem Austrotherm fasada premium 031, bez warstwy refleksyjnej
    Majster powiedział mi, że bez Reflexu nie da rady dobrze położyć, słońce go pali nawet przy temperaturze 5 stopni. Czy to prawda?
    Jaki klej zastosować? Konieczne kołkowanie? Ponoć wystarczy przyświecić halogenem i grafit się kurczy...

  5. #305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Temat ma 16 stron i wydawałoby się, ze sporo już na nich powiedziano.
    Praktyka pokazuje, że nie wszyscy drążą temat od początku!
    PRZYPOMINAM wiec materiał, który sporo wyjaśnia.

    http://tynki.info.pl/krok-po-kroku/u...ny-styropian-/
    http://tynki.info.pl/krok-po-kroku/u...pian-czesc-2-/

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #306

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    cob_ra -takie zabezpieczenie to na dzień bezwietrzny chyba a ja buduję w rejonie gdzie wieje prawie ciągle -co robić?
    Będę robił w systemie Caparol i mam wielkie obawy -kupiłem Austrotherm fasada premium 031, bez warstwy refleksyjnej
    Majster powiedział mi, że bez Reflexu nie da rady dobrze położyć, słońce go pali nawet przy temperaturze 5 stopni. Czy to prawda?
    Jaki klej zastosować? Konieczne kołkowanie? Ponoć wystarczy przyświecić halogenem i grafit się kurczy...
    Niezłe herezje.

  7. #307

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Niezłe herezje.
    Oj to nie są herezje, jest pełno o tym w necie. poczytaj....

  8. #308
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Po co o tym czytać? Może wystarczy wsiąść do ręki ten grafit i samemu sprawdzić? Na początek powalcz zwykłym białym styropianem z halogenem...
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  9. #309
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "jest pełno o tym w necie. poczytaj.... "

    A ja widziałem WAMPIRA przy pracy!
    Pełno tego w necie, to Wy pewnie też widzieliście wampira...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #310

    Domyślnie

    No dobra, a tak na poważnie? Jak to robić, tylko pochmurne dni?

  11. #311

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    No dobra, a tak na poważnie? Jak to robić, tylko pochmurne dni?
    Nie wiem w czym masz problem. Mój grafitowy kładziony był na przełomie maja i czerwca, czasem pochmurno a czasem gorąco i nic mu się złego nie stało.

  12. #312

    Domyślnie

    Brzmi to już lepiej ale rozumiem, że Twój grafit również był bez Reflexu. Planuję prace w połowie czerwca...

  13. #313

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Brzmi to już lepiej ale rozumiem, że Twój grafit również był bez Reflexu. Planuję prace w połowie czerwca...
    Bez żadnego refleksu. Styropian Termo Organika Galaxy 0,033.

  14. #314

    Domyślnie

    Rozumiem, ja kładę Austrotherm Fassada Premium 031 i ponoć z nim są problemy...

  15. #315

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Rozumiem, ja kładę Austrotherm Fassada Premium 031 i ponoć z nim są problemy...
    Zadnych problemow z nim nie ma. Kleilem we wrześniu, słońce prazylo i nic złego się stało . Super styropian, najlepszy jaki miałem.. .

  16. #316
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Rozumiem, ja kładę Austrotherm Fassada Premium 031 i ponoć z nim są problemy...
    Może już nie rozpowszechniaj mitów, co ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #317
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "Rozumiem, ja kładę Austrotherm Fassada Premium 031 i ponoć z nim są problemy... "

    Problemy to są raczej z tymi, co go użyć nie umieją.
    Wiesz jak bardzo boli palec trafiony młotkiem?
    Statystyka podaje, ze młotki firmy X są najgroźniejsze. (Chińska, jest ich najwięcej, bo nikomu innemu się produkcja nie opłaca).
    Szukajmy młotków innej firmy!
    O to chodzi?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #318

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Problemy to są raczej z tymi, co go użyć nie umieją.
    .... Adam M.
    Dzięki Kolego/Panowie! Dokładnie to samo pomyślałem. Jesienią fachman mówił mi, że grafitu nie da się układać w lecie, ale w czerwcu da radę. A jak już kupiłem i przyszły ostateczne uzgodnienia to tak jakby fachman asekurował się i boi się dać gwarancji. Dlatego pomimo przewertowania wielu stron, pytam jeszcze tutaj, bo muszę z nim poważnie porozmawiać. Nawet miałem dzwonić do Austrotermu, bo nie zamierzam odpuścić gwarancji...

  19. #319
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Rozumiem, ja kładę Austrotherm Fassada Premium 031 i ponoć z nim są problemy...


    Kładłem go osobiście i nic złego się nie działo. Schodziło mi się nawet tydzień a i więcej było czasami, bo pogoda lub praca nie pozwalała. Zostawiałem go po klejeniu grzebieniem 2-3 dni zanim zaciągnąłem siatkę, piankowałem i kołkowałem. Zero problemów.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  20. #320

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    reflex to nic innego jak Fasada Premium z powloka bialej farby/gruntu o charakterze mineralnym...
    W takim razie czy jest już jakiś awaryjny szybki sposób na pomalowanie "czymś" położonego grafitu, gdyby niespodziewanie słońce jarało...?

Strona 16 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony