dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 20
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 383
  1. #21

    Domyślnie

    edde zatem na co zwrócić uwagę przy montażu
    jestem na etapie rozpoczecia budowy itj w maju ruszam, i nie ukrywam ze do tej pory nie moge podjac decyzji a co dopiero styro.
    waham sie miedzy silka a ytong a na to 15cm grafitowego, co radzisz??

  2. #22

    Domyślnie

    ja mam styro grafitowe, dwie warstwy po 10cm i kleiłem bez kołkowania... trzyma drugi rok!!.......Dla mnie głupotą jest kupować drogi grafitowy styro. i go podziurawić wkładając w niego przewodnik jakim jest kołem..... tym bardziej że są już na rynku kleje np. webera gdzie w aprobacie technicznej producent wyraźnie pisze że nie jest wymagane kołkowanie i to do 12m wys.
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  3. #23

    Domyślnie

    Ale czytałeś pierwszy post we wątku, a zwłaszcza zalinkowane przeze mnie artykuły (ja wiem, dużo czytania), czy wystarczyło tobie, że przeczytałeś tytuł wątku?

    Chcesz być pomocny, to napisz jaki masz styropian (producent, model), jakie warunki panowały podczas klejenia (pora roku, temperatura, nasłonecznienie), jakim klejem (producent, model), czy zaobserwowałeś by styropian nagrzewał się nadmiernie, itd.

  4. #24

    Domyślnie

    pawelpiwowarczyk co zatem radzisz w moim przypadku??

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    edde zatem na co zwrócić uwagę przy montażu
    jestem na etapie rozpoczecia budowy itj w maju ruszam, i nie ukrywam ze do tej pory nie moge podjac decyzji a co dopiero styro.
    waham sie miedzy silka a ytong a na to 15cm grafitowego, co radzisz??
    ja gdybym budował dziś ponownie to nauczony doświadczeniem wybrałbym silikat i ze 20cm styropianu, kleiłbym sam (bo po fachowcach i tak musiałem poprawiać), najlepiej jesienią, klejem może nie najtańszym ale też nie przesadnie najlepszym/najdroższym, zaciagnąłbym dobrą markową siatką i dobrym klejem wzmocnionym włóknem (biały caparol mi się podoba), sprawdziłbym też podłoże przed klejeniem

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpiwowarczyk Zobacz post
    Ale czytałeś pierwszy post we wątku, a zwłaszcza zalinkowane przeze mnie artykuły (ja wiem, dużo czytania), czy wystarczyło tobie, że przeczytałeś tytuł wątku?

    Chcesz być pomocny, to napisz jaki masz styropian (producent, model), jakie warunki panowały podczas klejenia (pora roku, temperatura, nasłonecznienie), jakim klejem (producent, model), czy zaobserwowałeś by styropian nagrzewał się nadmiernie, itd.
    Ok..... styro austrotherm pasywna fasada (grafitowy)..... klej webera ks125......kleiłem latem temperatura od 20 do nawet 28st.......płyty kleiłem metodą "na ramkę" plus parę placków w środek...... przy testach rozerwanie występowało zawsze w warstwie styropianu, żeby oderwać płytę od ściany trzeba ją było dosłownie zeskrobać a następnie dłutkiem i młotkiem skuć klej ze ściany!!!!...... ściany mam z mega-maxa......kleiłem dwie warstwy styro po 10cm z tym że tą drugą przykleiłem pianką do styropianu soudala - trzyma równie mocno!!! ......styropian od strony południowej był lekko ciepły ale poza tym nic się z nim nie dzialo, zanim obkleiłem cały dom to zlecialo ponad miesiąc i nic się ze styro. nie stało pomimo że było to lato i jak to bywa - czasem upał z piekącym słońcem, a czasem deszcz !!!
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pearl3434

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    106

    Domyślnie

    Z tego co zrozumiałam przy styropianie grafitowym trzeba poprostu uważać na pogodę ,ale tylko przy procesie przyklejania płyt?Później po polożeniu siatki,kleju i tynku nic się nie powinno dziać.Tak się zaczęłam zastanawiać czy upalne słońce nie będzie mi tego styropianu później naprężac,ale styropian jest przecież przykryty warstwą kleju i tynku...Kurcze,musze się w najbliższych tygodniach zastanowić co kupić....bo jak nie ten grafit to zostaje mi biały z lambdą 038...Co podpowiadacie?

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    pearl3434 w dobrym kierunku idziesz musisz uwazac na jego temperature zarowno przy klejeniu jak i wykonaniu w. zbrojnej, rozgrzane podloze powoduje zbyt szybkie odparowanie wody zarobowej z kleju.
    STyropiany grafitowe to fajny wynalazek, ale producenci nie mowia o tym, ze wlasnie wada jest ich kolor oraz ze praktycznie zaden z tych styropianow grafitowych nie ma w deklaracji CS-ki, ktora jakby nie patrzec jest dosc czesto wymagana w AT systemodawcow (prodcucentow chemii), mowia tylko o zaletach (lambda).
    Ze znanych mi producentow grafitowych styropianow tylko Knauf ma w deklaracji CS(10)70
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak to się robi a w zasadzie jak powinno się robić.
    http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=_OloldpTF-g
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Ciekawe video. Już widzę naszych Cześków, Zdziśków tak wykonujących ocieplenie
    Może ktoś potraktuje tak hardcorowo swoją ekipę i przed rozpoczęciem robót puści im ten filmik z informacją o oczekiwaniach inwestora co do jakości i sposobu wykonywania prac. Warto by wtedy nagrać reakcje ekipy na oglądany film.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Warto by wtedy nagrać reakcje ekipy na oglądany film.
    Nie znasz jej? pewnie takaOni wiedzą lepiej
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Co tam jest takiego na tym filmie czego u nas nie ma? się u nas nie robi?
    Raz zdarzyło mi się użyć nawet taśmy rozprężnej z illbrucka
    TROCHĘ się pier.... z tym docinaniem, ale pamiętajmy, że oni biorą od 40 e/m2 - na wszystko wtedy mają czas, a poza tym to jest filmik instruktażowy w którym wszystko ma być zrobione tak jak w książce jest napisane.

    Pozdrawiam
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A nie uważasz że aby wszystko dobrze działało to powinno być zrobione tak jak w książce jest napisane a nie tak jak się komuś wydaje. Przypomina mi to trochę pana Kazia co robi za pół ceny na materiałach zastępczych i wmawia inwestorowi PANIE BĘDZIE PAN ZADOWOLONY. Potem za kilka lat tu wieje tam przecieka a tam trochę grzybka.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A nie uważasz że aby wszystko dobrze działało to powinno być zrobione tak jak w książce jest napisane a nie tak jak się komuś wydaje. Przypomina mi to trochę pana Kazia co robi za pół ceny na materiałach zastępczych i wmawia inwestorowi PANIE BĘDZIE PAN ZADOWOLONY. Potem za kilka lat tu wieje tam przecieka a tam trochę grzybka.
    Plusfoto - żebyśmy się dobrze zrozumieli: jak w książce napisane ma być wszędzie i wytycznych producenta trzeba się trzymać.
    Chodziło mi o to, że dużo czasu poświęcał na pierdoły: np. odrysowanie gdzie dokładnie ma być taśma rozprężna, cięcie maszynką ma też swoje + i - (dla wykonawcy oczywiście) itp rzeczy.
    No i nie zapominaj o cenie za m2 Bo trochę różnicy jest.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    A potem bez tych pierdół jest tak jak pisze plusfoto.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    A potem bez tych pierdół jest tak jak pisze plusfoto.
    Tzn. jeśli taśma rozprężna będzie 2 mm głębiej od płaszczyzny styro to jest to poważne uchybienie w sztuce docieplania?
    Lub nie docinanie styro maszynką tylko piłką?
    Chyba trochę przesadzacie.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    TROCHĘ się pier.... z tym docinaniem, ale pamiętajmy, że oni biorą od 40 e/m2
    Nie ma znaczenia czy za 40E czy za 4E. Jak ktoś umie robić dobrze to ZAWSZE zrobi dobrze, nawet za darmo. Takie tłumaczenie że za euro by zrobił lepiej jest zwykłym pierd... fryzjera co się bierze za budowlankę.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crisiano Zobacz post
    Nie ma znaczenia czy za 40E czy za 4E. Jak ktoś umie robić dobrze to ZAWSZE zrobi dobrze, nawet za darmo. Takie tłumaczenie że za euro by zrobił lepiej jest zwykłym pierd... fryzjera co się bierze za budowlankę.
    No lekko Cie ponioslo.... jaka cena taka jakosc...
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Crisiano - ale pi........ (bez urazy)
    Tłumaczenie, że za euro zrobiłbym lepiej? gdzie tak napisałem?
    Bez znaczenia, czy za E czy za PLNy - za wyższą stawkę masz więcej czasu, chyba logiczne?
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A nie uważasz że aby wszystko dobrze działało to powinno być zrobione tak jak w książce jest napisane a nie tak jak się komuś wydaje. Przypomina mi to trochę pana Kazia co robi za pół ceny na materiałach zastępczych i wmawia inwestorowi PANIE BĘDZIE PAN ZADOWOLONY. Potem za kilka lat tu wieje tam przecieka a tam trochę grzybka.
    Dobra technologia powinna uwzględniać błędy wykonania (wyeksploatowanie sprzętu, zmienność temperatur, wilgotność, a przede wszystkim, czynnik ludzki).
    Proces technologiczny, udany proces technologiczny, musi uwzględniać rzeczywistość (w tym przypadku budowlaną).

    I źle jest, kiedy margines błędu, dopuszczany w danym systemie, jest zbyt mały (vide: odpadający styropian grafitowy czy narzekania na technologię suchej zabudowy wnętrz) jak i zbyt duży (wysoka cena, energochłonność, marnotrawstwo zasobów, niekonkurencyjność).

Strona 2 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony