dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 20
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 383
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    Crisiano - ale pi........ (bez urazy)
    Tłumaczenie, że za euro zrobiłbym lepiej? gdzie tak napisałem?
    Bez znaczenia, czy za E czy za PLNy - za wyższą stawkę masz więcej czasu, chyba logiczne?
    Nie sztuką jest robić za grosze i na odwal się. Sztuką jest zrobić za rozsądną kasę a porządnie. Krytykujesz cięcie styropianu maszynką, taśma centymetr w tą lub w tamtą co za różnica. Twierdzisz że illbrucka robiłeś raz? Przecież to powinien być standard przy Tak zwanym ciepłym montażu i węgarku. Robiłeś inaczej znaczy facet wydał kasę na ciepłe okna i ich montaż a ty mu spieprzyłeś to ociepleniem. Od tego się właśnie zaczyna. Prowadzisz firmę a nie stać cię na maszynkę do cięcia styro? to tylko 2,5K. Pewnie przecież pan Kazio (pracownik) może wychechłać piłką za 20 zet. Pewnie widziałeś jak wygląda styropian wycięty maszynką i piłką - nic ci to nie dawało do myślenia?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Plusfoto, czepiasz się
    Jak blacharze samochodowi mają na wszystkie problemy "magiczną" szpachlę. tak ociepleniowcy mają "magiczną" piankę - tak że centymetr czy dwa im niestraszny. A taśmy rozprężne to przecież zwykłe marnotrawienie pieniędzy inwestora, a poważny ociepleniowiec prędzej rękę da sobie uciąć niż narazi na straty inwestora.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Przesadzacie... Panowie... spojrzcie co sie dzieje na rynku, Wy jako inwestorzy czego szukacie i jakich argumentow uzywacie? skoro wykonawca ktory chce to zrobic dobrze - mowi 45 netto/m2 i slyszy: PAAAANIEEEE ja mam oferte za 25zl i to bez faktury i wlazi tutaj i pisze jaki to nie drogi ten wykonawca od 45zl.
    Przeciez mozna zrobic sztukaterie na elewacji, systemem renowacyjnym, nad metrem bawic sie ze szpachloweczka 3dni... ale to bedzie mialo wplyw na cene i to juz nie bedzie 45zl/m2 a powiedzmy 80zl/m2 czy jak to tam wyjdzie.
    Ludzie na Ksiezyc lataja... da sie zrobic wszytsko tylko za to trzeba zaplacic... a nie latac po sieci, 50 ofert zbierac wybierac najtansza i pozniej mowic: klej na placki, szczeliny, krzywo ...
    Z piasku bicza nie ukrecisz... no chyba ze ktos posiada zdolnosci i uklady takie jak ten ktoremu sie to udalo.
    Ja mam tak samo z materialami.... mam byc najtanszy... mam wiedziec wszystko.... mam doradzic i przeliczyc wszytsko.
    Jaki jest efekt: pisze, rozmawiam, doradzam a pozniej na koniec slysze ze 20gr taniej na allegro jest tynk i to jeszcze jak to uslysze to pol biedy, zazwyczaj jest tak ze ja doradzam a zamowienie skonfigurowane i zoptymalizowane idzie do jakiegos pierwszego lepszego sprzedawcy z sieci ktory akurat wystawil najnizsza cene. Nie raz juz sie tak zdarzylo. Wiec moze tez szanowni inwestorzy spojrzcie troszke na siebie a nie szmacicie sie za 20 groszy na kg
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Nie sztuką jest robić za grosze i na odwal się. Sztuką jest zrobić za rozsądną kasę a porządnie. Krytykujesz cięcie styropianu maszynką, taśma centymetr w tą lub w tamtą co za różnica. Twierdzisz że illbrucka robiłeś raz? Przecież to powinien być standard przy Tak zwanym ciepłym montażu i węgarku. Robiłeś inaczej znaczy facet wydał kasę na ciepłe okna i ich montaż a ty mu spieprzyłeś to ociepleniem. Od tego się właśnie zaczyna. Prowadzisz firmę a nie stać cię na maszynkę do cięcia styro? to tylko 2,5K. Pewnie przecież pan Kazio (pracownik) może wychechłać piłką za 20 zet. Pewnie widziałeś jak wygląda styropian wycięty maszynką i piłką - nic ci to nie dawało do myślenia?
    Krytykuje cięcie styropianu maszynką??? Pierwsze słyszę - stwierdziłem, że są tego dobre i złe strony (sam kiedyś jej używałem)
    Taśma CENTYMETR w tą czy w tą? gdzieś tam napisałem o centymetrze? nie przypominam sobie.
    Z illbrukckiem robiłem raz - i wcale się tego nie wstydzę (mowa tu o taśmie rozprężnej http://www.illbruck.sklep.pl/product...products_id=31 , a nie o http://www.illbruck.sklep.pl/product...roducts_id=137, bo akurat tej czasem używamy) - oczywiście wszystko rozbija się o kasę (rolka kosztuje dość i inwestorom szkoda z reguły kasy)

    Widzę plusfoto, że wyciągnąłeś z mojej wypowiedzi to co Ci było wygodnie, przeinaczyłeś troszkę i jest git?
    No cóż, skoro zaspokoiło to Twoją ambicję, to ok.
    Cieszę się, że mogliśmy sobie popisać.
    Pozdrawiam


    ps Panowie i Panie - napiszę jeszcze raz: wszystko rozbija się o kasę.
    Ostatnio edytowane przez EWBUD ; 27-03-2013 o 12:56
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Przesadzacie... Panowie..
    Mam pytanie który z was panowie uświadamia inwestora co i jak powinno być zrobione. Który z was przedstawia inwestorowi 2-3 kalkulacje dla różnych metod ocieplenia z uświadomieniem czym grozi i jakie mogą być konsekwencje w przypadku rezygnacji z któregoś z elementów systemu. Nie jest przypadkiem tak że inwestor mówi to jest do docieplenia a wy mu podajecie cenę bez wnikania w szczegóły. Zdaje sobie sprawę z tego że z reguły część firm biorących rozsądną cenę za swoją pracę takie rzeczy robi lecz większość nie a nieświadomy inwestor wtedy wybiera najtańszą ofertę. Może metodą na pozyskanie klienta będzie jego uświadomienie. No chyba że to będzie inwestor któremu wszystko jedno aby było za darmo.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Mam pytanie który z was panowie uświadamia inwestora co i jak powinno być zrobione. Który z was przedstawia inwestorowi 2-3 kalkulacje dla różnych metod ocieplenia z uświadomieniem czym grozi i jakie mogą być konsekwencje w przypadku rezygnacji z któregoś z elementów systemu. Nie jest przypadkiem tak że inwestor mówi to jest do docieplenia a wy mu podajecie cenę bez wnikania w szczegóły. Zdaje sobie sprawę z tego że z reguły część firm biorących rozsądną cenę za swoją pracę takie rzeczy robi lecz większość nie a nieświadomy inwestor wtedy wybiera najtańszą ofertę. Może metodą na pozyskanie klienta będzie jego uświadomienie. No chyba że to będzie inwestor któremu wszystko jedno aby było za darmo.
    Hej.
    Masz na początek dajmy na to cenę za 90 zł/m2 - cena WSTĘPNA o której klient jest informowany podczas maila/rozmowy
    Jest to oczywiście cena podstawowego systemu, w trakcie spotkania ustalamy szczegóły i padają propozycje z mojej strony co by tu jeszcze pasowało zmienić: termodyble, listwy, styro grafit,taśmy, parapety itp., klient dostaję wycenę poszczególnych dodatkowych (wartych zmiany) rzeczy i i wybiera te które mu pasują lub nie.
    Dla mnie jest to najprostsze rozwiązanie i takie stosuję od dawna.

    Pozdrawiam
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    "No chyba że to będzie inwestor któremu wszystko jedno aby było za darmo." - uwierz, że czasem też tacy klienci się zdarzają, ale rzadko piszą z forum
    Tu już klienci są TROCHĘ uświadomieni.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ja to robie zawsze o ile zostane o to zapytany.
    Jezeli dostaje zapytanie typu (takie najczesciej, bo domki tak zazwyczaj wygladaja):
    W jakiej cenie dostarczy mi Pan na 240m2:
    klej do styropianu
    styropian grafitowy
    klej do siatki
    siatke
    grunt caparola pod tynk w kolorze x
    tynk silikonowy 1,5mm w kolorze x
    To co ja mam odpowiedziec? podac ceny i tyle... co mam wiecej zrobic
    Podaje cene i juz.... natomiast kiedy np nawet w takim pytaniu okaze sie ze np. jeden z tych kolorow nie nadaje sie do stosowania na elewacji - zaczyna sie drazenie tematu... i jak zacznie sie juz to drazenie tematu to pozniej jeszcze okazuje sie: ze grafitowy styropian wybrany przez klienta praktycznie nei nadaje sie do elewacji i zmieniany albo nie (klient swiadomy), poruszany jest temat kolkowania, zalet termodybli, wad niekolkowania, dodatkow i wszystkiego wsyztskiego co z elewacjami zwiazane. I co sie okazuje... 4h pisania maili, tydzien korespondencji. i kiedy juz wszystko jest ustalone:
    - okazuje sie ze zestawienie nowe poprawione razem ze mna trafia do 20 dystrybutorow (tyle ze juz opracowane)
    no i wtedy... okazuje sie ze ktos wlasnie 20gr taniej tynk wymyslil
    I jest po temacie...
    Uswiadamianie inwestora... jak on zazwyczaj nie zadaje pytan innych poza cena a jak juz chce cos wiedziec - dowie sie i dalej pedzi po najnizsza cene. Lapie sie na hasla marketingowe jak dla mnie specjalistami od bzdur marketingowych jest Weber, bo w ulotkach i marketingu takie bzdury pisza ze przechodzi to ludzkie pojecie... przyklad: klej do klejenia styropianu bez kolkowania do 12m ... a przyklady mozna mnozyc
    Niewazne...
    Moj problem jak to rozwiaze, ale znajde na to jakis sposob Jak skoncze ankietowac zakup platnego profilu to zmieniam stopke odpowiednio do tego tematu.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    "No chyba że to będzie inwestor któremu wszystko jedno aby było za darmo." - uwierz, że czasem też tacy klienci się zdarzają, ale rzadko piszą z forum
    Tu już klienci są TROCHĘ uświadomieni.
    Jacy uswiadomieni?! Zartujesz sobie teraz.... Szacuje ze 95% grafitowego styropianu dostepnego na rynku nie powinno byc stosowane w lekkiej mokrej (zalezy jaki system, i jaka aprobata na system i kiedy wydana,,, bo to sie zmienia).
    A to "niekolkowanie" to co jest... to jest owczy ped za oszczednosciami za wszelka cene. pieprzenie o mostkach termicznych.... bo to jest pieprzenie, przeciez straty ciepla na takim super wielkim mostku mozna policzyc... jakos nikt sie nie zainteresowal policzeniem tych strat, a sa one POMIJALNE... ale... kolkowanie czy termodyble to koszt kolkow, zatyczek, wykonawca paprok tego nie zrobi... bo go zabije cos takiego...
    Przyklady mozna mnozyc.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    .......jak dla mnie specjalistami od bzdur marketingowych jest Weber, bo w ulotkach i marketingu takie bzdury pisza ze przechodzi to ludzkie pojecie... przyklad: klej do klejenia styropianu bez kolkowania do 12m ... a przyklady mozna mnozyc
    ja takowy stosowałem i sobie chwalę...... wcześniej pisałem w różnych wątkach o próbach, które przeprowadziłem na tym kleju więc nie będę się powtarzał. w maju rozpocznie się 3 rok od kiedy ociepliłem chałupę i nie zużyłem żadnego kołka, nawet pod balkonami czy wnęką. dom jest niczym nie osłonięty, narażony na silne wiatry i nic się nie dzieje! Jeżeli producent podaje że nie potrzeba do 12m wysokości to coś się ma na rzeczy
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Oczywiście że wszystko rozbija się o cenę. Przy niskiej robi się byle szybciej i żeby jak najszybciej nałożyć klej i siatkę aby inwestor za dużo nie zobaczył.
    Gdy cena m2 jest wysoka to wtedy loteria - można trafić na rzetelną firmę jak i wygadanych paproków. O co łatwiej? Wiadomo.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    ja takowy stosowałem i sobie chwalę...... wcześniej pisałem w różnych wątkach o próbach, które przeprowadziłem na tym kleju więc nie będę się powtarzał. w maju rozpocznie się 3 rok od kiedy ociepliłem chałupę i nie zużyłem żadnego kołka, nawet pod balkonami czy wnęką. dom jest niczym nie osłonięty, narażony na silne wiatry i nic się nie dzieje! Jeżeli producent podaje że nie potrzeba do 12m wysokości to coś się ma na rzeczy
    Czlowieku... czy Ty nie rozumiesz jednej podstawowej sprawy... mowisz JA u SIEBIE - dla Ciebie to jest skala wielka tylko dla Ciebie. za docieplenie swojego budynku zaplaciles 20tys co jest kwota (mala, duza, znaczaca, niewyobrazalnie wielka)* niepotrzebne skreslic
    i punkt odniesienia i zabierania glosu masz w takiej wlasnie skali (200-250m2) i sobie chwalisz.
    Natomiast w skali hurtowni, dystrybutora, producenta to jest zadna skala.
    I w aprobatach, zaleceniach itp jasno bedzie napisane ze w zaleznosci od danej sytuacji moze sie to zmienic: U CIEBIE akurat tak jest, natomiast nie jest tak w skali nieco wiekszej rozpatrujac chociazby w skali rynku jakim jest nasz kraj: masz tak wiele zmiennych ze tego nie da sie ujac i wziac za to odpowiedzialnosc. Na worku marketingowo mozna zapisac "bez kolkowania do 12m" ale zapisujac pewne uwagi w aprobatach i wytycznych moze sie okazac ze te 12m to tylko w pewnych przypadkach i okreslonych warunkach - ktore akurat u Ciebie wystapily i sie sprawdzily.
    Wez skrajny przypadek... zadzwon jutro do kogos z dzialu technicznego webera i powiedz ze wlasnie kleiles na klej bez kolowania do 12m i po wietrznej nocy caly styropian lezy na ziemii ... i jeszcze plytki ktore kleiles na nim tez (przeciez nie jest powiedziane ani napisane na worku: przy plytkach trzeba kolkowac i to przez siatke), wiec skoro bez kolkowania do 12m to bez kolkowania, a na to jeszcze przyszla 15mm plytka klinkierowa. I dodaj ze mieszkasz w okolicach Zakopanego...
    U kazdego producenta wyglada to tak samo:
    marketing i handlowcy - sprzedac duzo do wszystkiego i za wszelka cene, napisac ze gwarancje masz na 500lat najlepiej (bo konkurencja tego nie ma) i najlepiej zeby bylo tanie
    dzial techniczny - ktory opiniuje i ustala receptury na dany produkt i zakres jego stosowania i odpowiada za zapisy i deklaracje tych powyzej.
    I te dwa dzialy wzajemnie sie wykluczaja.
    Handlowcy chca miec towar tani i miec deklaracje ze jest super extra do wszystkiego
    Dzial techniczny aby obnizyc cene "odchudza" z drogich skladnickow klej, ale ... kosztem pogorszenia sie jakosci.
    I to jest normalne i jasne jak Slonce...
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    albo nie... inaczej... bo Ci tego nie wytlumacze pewnie jasniej, podaj po kolei co masz w warstwach zaczynajac od sciany budynku: z czego postawiony jest budynek i co masz po kolei, klej, jaki, styro - jaki, itd itd
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  14. #54

    Domyślnie

    ściana z mega-maxa P+W, potem 10cm styro grafitowego klejonego na klej webera na ramkę plus parę kleksów w środek, na to druga warstwa styropianu (10cm) klejona na mijankę klejem w piance soudala, coby zbytnio nie obciążać tej pierwszej warstwy........na to klej siatka i znowu klei............ponieważ pierwszą warstwę styro. wypoziomowałem idealnie, więc drugą kleiłem dociskając na maxa.....po sklejeniu te dwie warstwy stworzyły jakby monolit bo nie bylo między nimi żadnej nawet milimetrowej szczeliny.... ogólnie zrobiłem tak że nawet gdyby któraś płyta odskoczyła od ściany to i tak trzymają ją cztery płyty z drugiej warstwy, jak odpadnie to raczej cała ściana na raz, chociaż i to wątpliwe bo na rożniki zazębiałem (obydwie warstwy) i sklejałem brzegi....robiłem sam więc czas nie naglił.
    Ostatnio edytowane przez mar1982kaz ; 27-03-2013 o 20:35
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    jaki styropian ?
    jaki klej do siatki, jaki grunt jaki tynk
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Przesadzacie... Panowie... spojrzcie co sie dzieje na rynku, Wy jako inwestorzy czego szukacie i jakich argumentow uzywacie?
    Wymagania:
    Cena i jakość.

    Nie rozumiem tej dyskusji. Pracę należy wykonywać najlepiej jak się potrafi i zgodnie ze sztuką budowlaną. Jakość pracy świadczy o Wykonawcy. Wstyd i porażka to wykonać coś na odwal. Jeśli Wykonawca zgadza się przyjąć zlecenie to znaczy, że zgadza się za te pieniądze zrobić robotę, którą firmuje swoim nazwiskiem. To jest chyba oczywiste. Inaczej interpretować mogą sobie fryzjerzy biorący się za budowlankę.

    Co to jest cena podstawowego systemu, czy standardowa? Izolacja termiczna na odwal czy ze szczelinami, albo połowa kleju? A może okna do domu pasywnego zamontowane standardowo? Przecież to jest jawne oszukiwanie Inwestora. Wykonawca jako osoba znająca się na robotach budowlanych przecież wie, że albo robi dobrze albo odwala kaszankę.

    Czy jeśli taki Wykonawca wyjedzie za granicę gdzie za ocieplenie płaci się 5 razy więcej to znaczy, że zrobi to 5 razy lepiej? A może powie, że zrobi to max 2 razy lepiej więc nie jest godzien pracować za 5 razy większe wynagrodzenie?

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    dyskusja rozpoczela sie od odrysowywania linii od styropianu na filmiku i stosowania tasm rozpreznych, robienia wszystkiego nad wyraz dokladnie i nad wyraz precyzyjnie.
    A od kiedy to zgodnie ze sztuka inwestora tutaj zadowala? ja nie mowie o bublach i razacych niedociagnieciach, ale zgodnie ze sztuka to z uwzglednieniem wlasnie strat i pewnych niedociagniec. Filmik filmikiem... pewnie ze tak sie da zrobic, jest to tylko kwestia ceny, niczego innego.
    Ktos tu ostatnio na temat tynkow cw mowil... zgodnie ze sztuka tynki pod gladz.... odbior na 2,5m lacie z wciskaniem kartki papieru.... jak weszla - to krzywo... i co to ma byc pod gladz? zgodnie ze sztuka?
    Takie "filmikowo-instruktazowe" wykonanie jest niemozliwe w cenach obecnie panujacych na rynku, bo wlasciciel takiej firmy wykonawczej musialby dolozyc do interesu, bo ludziom przeciez placi za godziny, a jakby placil z m2 to pracownicy by nie zarobili na miske ryzu.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    jaki styropian ?
    jaki klej do siatki, jaki grunt jaki tynk
    styro. - austrotherm, grafitowy
    klej - weber ks125
    grunt- tez webera ale nie pamiętam już oznaczeń
    klej do siatki - również weber ks125... pomimo że w hurtowni proponowali słabszy (tańszy) tłumacząc że aż tak mocny nie musi być
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Crisiano:
    "Jeśli Wykonawca zgadza się przyjąć zlecenie to znaczy, że zgadza się za te pieniądze zrobić robotę, którą firmuje swoim nazwiskiem. To jest chyba oczywiste"
    żeby przyjąć jakieś zlecenie najpierw trzeba się dogadać co do wynagrodzenia - dlatego, ja żeby nie prowokować jakiejś głupiej sytuacji nie schodzę poniżej pewnej stawki - nie zamierzam konkurować z jakimiś ekipami działającymi na czarno i bez gwarancji. Więc jak już się dogadam - to staram się to zrobić jak najlepiej.

    "Co to jest cena podstawowego systemu, czy standardowa? Izolacja termiczna na odwal czy ze szczelinami, albo połowa kleju? A może okna do domu pasywnego zamontowane standardowo? Przecież to jest jawne oszukiwanie Inwestora. Wykonawca jako osoba znająca się na robotach budowlanych przecież wie, że albo robi dobrze albo odwala kaszankę."
    Cena podstawowego systemu? czy Ty nie potrafisz ogarnąć o co tu chodzi??? np. kupujesz nowe auto i masz podstawową wersję, chcesz mieć klime, alu itd? DOPŁACASZ, i to właśnie była cena podstawowa/standarowa/wyjściowa (żeby była jasność, bo mam wrażenie, że tu co niektórzy nie ogarniają tematu: dopłacasz do tych przykładowych 90 zł za m2, za np. styro grafitowy, tynk silikonowy, termodyble itp. itd ..... )

    "Czy jeśli taki Wykonawca wyjedzie za granicę gdzie za ocieplenie płaci się 5 razy więcej to znaczy, że zrobi to 5 razy lepiej? A może powie, że zrobi to max 2 razy lepiej więc nie jest godzien pracować za 5 razy większe wynagrodzenie?"
    idąc tym tokiem myślenia: gdyby ktoś zapłacił mi 500 zł za m2 to miałbym to zrobić 10 razy lepiej? albo gdyby zapłacił mi 20 zł to 2 razy gorzej?
    Powiem Ci tak, żeby wyjaśnić ten temat do końca: jeśli ktoś zaproponował by mi 500 zł za m2 elewacji, to miałby ją dopieszczoną, wylizaną, poświęcone na każdy m2 20 r/h i co za tym idzie: byłaby lepsza od tej z filmiku byłaby wykonana na 101 %
    Jeśli ktoś nie chce się zgodzić na moją minimalną stawkę - po prostu się nie dogadujemy i tego nie robię (dlaczego: patrz na początek mojego postu)
    Jeśli ktoś akceptuje normalną stawkę, to ma wykonanie na poziomie 97-98 % i to jest normalna jakość - jest tu i zawodzący czasem czynnnik ludzki, i ewentualne zużycie sprzętu itd. te pozostałe 3 - 2 % to błędy które są pomijalne i zdarzają się najlepszym. Nie ma elewacji, tynków itd. idealnych - na każdej się coś znajdzie, chodzi o to, żeby to były naprawdę minimalne błędy, a nie takie które widać na pierwszy rzut oka, ewentualnie przy kamerze termowizyjnej -bo wtedy już jest po ptokach

    Pozdrawiam

    ps postaram się tu już nie zaglądać, bo podejście co nie których osób troszkę mnie wyprowadza z równowagi. Niektórzy widzą świat biało - czarny, nie uznają odcieni szarości
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Fighter:
    "Ktos tu ostatnio na temat tynkow cw mowil... zgodnie ze sztuka tynki pod gladz.... odbior na 2,5m lacie z wciskaniem kartki papieru.... jak weszla - to krzywo... i co to ma byc pod gladz? zgodnie ze sztuka?"

    Kto taki odbiór robił? to chyba nie był odbiór z kierownikiem budowy?
    A gdzie POLSKIE NORMY? Gdzie tam jest taki zapis o kartce papieru?
    bo nie widziałem

    Moim skromnym zdaniem: czysta złośliwość i skur.... inwestora.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

Strona 3 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony