dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Technologia keramzyto-betonowa, rzeczywiście szybciej, taniej ?

    Witam Forumowiczów serdecznie,

    Zabieram się razem z żona za plan zbudowania domu w okolicach Warszawy. W chwili obecnej wynajdujemy działkę, która miałaby być idealna ( marzyć każdy może, a kto szuka ten znajdzie ). W tym samym czasie zastanawiamy się jaki dom zbudować. Odpada dom drewniany, więc pozostaje pytanie - klasyczne budownictwo, gdzie rok trzeba odczekać na "osadzenie domu". Doczytałem, że budując dom z prefabrykowanych ścian w tej technologii keramzyto-betonowej nie trzeba sezonować domu. Co prawda daleko jesteśmy od podpisania umowy, projekt mamy wstępnie upatrzony i doczytałem też, że doowolny projekt można podciagnąć pod tą technologię. Ktoś może potrafi podpowiedzieć co w trawie piszczy ?

    pozdrawiam serdecznie

  2. #2

    Domyślnie

    Technologia bardzo fajna... "wylewałem " 3 takie domki fajnie się je stawia... jest jednak jedna rzecz przed którą przestrzegam!
    FIRMA !!! musi być sprawdzona... umowę trzeba przeczytać a najlepiej dać jakiemuś prawnikowi. najlepiej nie wplacać zaliczek... płacić po każdym etapie i odbiór robić tylko z dobrym kierownikiem budowy (swoim a nie znalezionym przez wykonawcę)
    Jeśli chodzi o terminy to na taki dom też trzeba poczekać... wylanie ścian na parterowy domek to powiedzmy tydzień... (zależy od ekipy) do tego ściany muszą być sezonowane u nas trwało to minimum miesiąc...
    Jeśli chodzi o sezonowanie całego domu...
    Dom się sezonuje przez fundamenty które siadają.... a w prefabrykacji jest płyta.... która nie powinna siadać... właśnie specjalnie napisałem zę nie powinna... bo jak ktoś ją źle zaprojektuje lub źle wyleje to popęka i płyta i dom nawet prefabrykowany
    Dlatego grunt to odpowiednia firma...
    Ja przestrzegam bo znam firmę z Wielkopolski która nie dość że opóźnienia miała po kilka miesiecy (6-8 ) to jeszcze nie można było odzyskać wpłaconych pieniędzy... a ściany zalewali bez jakiejkolwiek kontroli zakładowej.
    Dlatego uważam że szybko to można dzidziusia zmajstrować a dom lepiej powoli i z rozmysłem stawiać, no chyba że to wasz piąty w życiu
    Ja swój dom zaczynam stawiać w tym roku i nie zamierzam się spieszyć... metoda tradycyjna fundamenty + Ytong (parterowy 100m2 bez poddasza)
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez lisek_79 ; 29-03-2013 o 12:23

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    yos

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biala
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Buduję dom z prefabrykatów Praefa, płytę wykonalismy w listopadzie. Prace wznowiliśmy 15.03.2013 i wprowadzamy się w czerwcu. Nie tylko nie trzeba oczekiwać na "osadzenie", ale również nie ma problemów z schnięciem, brak tynków i wylewek. Mój dziennik budowy znajdziesz tutaj http://forum.budujemydom.pl/Budowa-d...38#entry319038

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar swierczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-201
    Posty
    103

    Domyślnie

    Domu nie trzeba też sezonować w przypadku suchej zaprawy do ceramiki Dryfix Ja się na keramzyt nie zdecydowałem ze względu na słabą akustyczność tego materiału, a dom mam niestety w pobliżu dość ruchliwej drogi, która niestety nie doczekała się ekranów akustycznych... Poza tym jestem zrażony do tego materiału po tym jak mieszkałem w bloku, przez który było słychać nie tylko samochody, ale też rozmowy moich sąsiadów. W ceramice jest zdecydowanie ciszej!

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lustrzana

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-999
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    U nas wycena wyszła drożej niżej szkielet drewniany zarówno kanadyjczyk jaki robimy, jak i droższy prefabrykowany, dlatego nie zdecydowaliśmy się.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gorgo
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Rydułowy
    Kod pocztowy
    44-280
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja buduje ze ścian keramzytowych i jak na razie jestem zadowolony, w jeden dzień ściany postawili. jakby nie śniegi w marcu to pewno i dach bym miał gotowy.
    Jak sie mieszka to dopiero zobaczę
    ABAKON 2010 SE - 82m2, 01 marca 2013 początek i dziennik budowy.

  7. #7

    Domyślnie

    Mi się niestety beton fatalnie kojarzy - szczególnie jak się ma dom blisko ruchliwej ulicy - słychać wszystko, jak na dworcu... :/

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hova
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wołczyn
    Kod pocztowy
    46-250
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorgo Zobacz post
    Ja buduje ze ścian keramzytowych i jak na razie jestem zadowolony, w jeden dzień ściany postawili.
    Szybkość nie jest aż tak ważna - w systemie suchej zaprawy Dryfix też robota idzie bardzo szybko, a ściany są gotowe do obciążania stropami po 48h. Ale ja bym się tak nie fiksował na tempie budowy - grunt żeby się wyrobić przed zimą A jak chcesz szybko to zawsze może postawić dom w technologii szkieletowej, który spokojnie od zera można zbudować w 10-12 tygodni

  9. #9
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Technologia z wyjątkiem elementów konstrukcji w zasadzie pozostaje technologią "mokrą", dlatego też montaż prefabrykatów związanych z konstrukcją nie bardzo ma odniesienie do pełnego czasu budowy domu. Nie wiem co podaje producent ale mnie się wydaje, że dom w pełnym zakresie deweloperskim ciężko będzie zbudować szybciej niż w pół roku. Jeśli tak, to byłaby to technologia średnio-szybka.

  10. #10
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał lustrzana Zobacz post
    U nas wycena wyszła drożej niżej szkielet drewniany zarówno kanadyjczyk jaki robimy, jak i droższy prefabrykowany, dlatego nie zdecydowaliśmy się.
    Nie ma co porównywać tych technologii.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Groszek80

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-902
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    Technologia z wyjątkiem elementów konstrukcji w zasadzie pozostaje technologią "mokrą", dlatego też montaż prefabrykatów związanych z konstrukcją nie bardzo ma odniesienie do pełnego czasu budowy domu. Nie wiem co podaje producent ale mnie się wydaje, że dom w pełnym zakresie deweloperskim ciężko będzie zbudować szybciej niż w pół roku. Jeśli tak, to byłaby to technologia średnio-szybka.
    Czytam te szalone teorie w różnych wątkach i nie mogę nie zareagować. Każda technologia będzie w takim razie mokra. Dom z każdego materiału trzeba otynkować, pomalować, zabetonować niektóre elementy. Widziałem czasy budowy podane w słynnej tabelce od prefabrykatów i moim zdaniem te czasy są nierealne.

    P.S. w domu z Dryfix technologia "mokra w zasadzie jest stosowana tylko przy zalewaniu wieńców. Czas schnięcia do kilkanaście dni. Potem strop - jaki tam chcesz i znowu beton. Czas schnięcia to znowu kilkanaście dni. Ale jak wyście zrobili z tego wszystkiego 10 miesięcy, to ja naprawdę nie pojmuję!

  12. #12
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał Groszek80 Zobacz post
    Czytam te szalone teorie w różnych wątkach i nie mogę nie zareagować. Każda technologia będzie w takim razie mokra. Dom z każdego materiału trzeba otynkować, pomalować, zabetonować niektóre elementy. Widziałem czasy budowy podane w słynnej tabelce od prefabrykatów i moim zdaniem te czasy są nierealne.

    P.S. w domu z Dryfix technologia "mokra w zasadzie jest stosowana tylko przy zalewaniu wieńców. Czas schnięcia do kilkanaście dni. Potem strop - jaki tam chcesz i znowu beton. Czas schnięcia to znowu kilkanaście dni. Ale jak wyście zrobili z tego wszystkiego 10 miesięcy, to ja naprawdę nie pojmuję!
    Nie każda technologia będzie mokra.Co do czasu budowy trzeba sprawdzić zanim się zacznie komentować. Fakty są jakie są. Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony