dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 104
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 2068
  1. #2041

    Domyślnie

    -albo ciepłomierz szwankuje

    Witam. z ciepłomierzem miałem niedawno problem: zupelnie przypadkowo spojrzałem na niego jak nie pracował kocioł.
    I okazało się że na wyjściu pokazywał 25 Stopni a wchodzilo 21 stopni.
    warto sprawdzić czy Twój ma tę samą wartość.
    Pozdrawiam.
    U mnie julcia 9 kW jeszcze chodzi.

  2. #2042

    Domyślnie

    . chyba najprościej to usunąć ciepłomierz i nie wiedzieć hehe.[/QUOTE]

    tak robią wizualizacje kotła z podajnikiem.....wszystko jest poza ciepłomierzem.
    Lepiej nie wiedzieć jaką sprawność ma kocioł.

  3. #2043
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jasniepan

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    to prawda. serwis Jula podchodzi poważnie do klienta. ja mam nadzieję, że jednak teraz trochę pochodzi a jak nie to wracam do kabli i ew. dogrzewanie klimą. nie opłaca się za bardzo kupować nową, ceny około 15k nie zwróci się.
    każdy egzemplarz jest inny i chodzi troszkę inaczej.
    dla mnie osobiście w PC największe zaskoczenie było w lutym jak sobie przeliczyłem z ciepłomierzem.myślałem, że pracuje w miarę normalnie a ona nie miała już żadnego COP. pod tym względem kable tak nigdy nie oszukają. najwyżej przestaną działać.


    Apropo servisu Jula w Wawie jakas porazka. Słuchajcie potrzebuje kontakt do kumatego servisanta, ktory dziala na terenie Warszawy. Uciekł mi z jednej pompy gaz nie do konca , ale jest go za malo zeby grzac. Naprawa jest pogwarancyjna , platne gotowka

  4. #2044
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Spróbuj zapytać serwisantów z Nibe, jak się nudzą to może rzucą okiem
    Najbliżej ma:
    Instal-Eco
    LEGIONOWO, Suwalna F/1
    Krzysztof Szelewa
    Telefon: 660 320 077
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  5. #2045
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorecki Zobacz post
    -albo ciepłomierz szwankuje

    Witam. z ciepłomierzem miałem niedawno problem: zupelnie przypadkowo spojrzałem na niego jak nie pracował kocioł.
    I okazało się że na wyjściu pokazywał 25 Stopni a wchodzilo 21 stopni.
    warto sprawdzić czy Twój ma tę samą wartość.
    Pozdrawiam.
    U mnie julcia 9 kW jeszcze chodzi.
    dzięki za radę
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  6. #2046
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jasniepan

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasniepan Zobacz post
    Apropo servisu Jula w Wawie jakas porazka. Słuchajcie potrzebuje kontakt do kumatego servisanta, ktory dziala na terenie Warszawy. Uciekł mi z jednej pompy gaz nie do konca , ale jest go za malo zeby grzac. Naprawa jest pogwarancyjna , platne gotowka
    Serwisant Juli na terenie Wawy to człowiek który nie ma pojęcia o....czymkolwiek. Pełna żenada.Nie polecam, jak przyjedziePan Maciej ... to wygonić.
    Dla zainteresowanych info prv.

    pzdr

  7. #2047

    Domyślnie

    Witam.
    Nowy problem w mniejszej z sióstr Julci : 6 kW. Teraz grzeje tylko cwu. nastawiona na max.=52*,
    po krótkim czasie zaczyna "falować" jak się rozpędzi na "3" , po chwili leci na "2" albo i '1", po chwili znowu się rozpędza i tak w kółko mimo,że ma dopiero 44*, ale jak wlezie na 45 może 46 to pokazuje błąd za wysokie ciśnienie. I nie chce nagrzać gorącej wody do mycia garów w kuchni. Może jest za dużo gazu? ale kto mi dopuścił? nie mam takiej opcji.
    Co miałbym zrobić, aby przestała tak falować i nie miała błędu ciśnienia? Przy niższej temp. zasilania błąd nie pojawia się, ale za to małżonka gdacze...i tak źle, a tak jeszcze gorzej...
    Przepływ wody do wężownicy jest rzędu 1m3, więc chyba wystarczy dla prawidłowego odbioru ciepła.
    Pozdrawiam

  8. #2048
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    1Aleksandra1

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Staszów
    Kod pocztowy
    28-200
    Posty
    84

    Domyślnie

    Na początku chcę się przywitać ponieważ jest to mój pierwszy post.
    Po przeczytaniu tego wątku stwierdziłem , że zaryzykuję i kupię sobie Julę.
    Model 6 kw za 7999 zł w promocji.
    Jula hula narzazie zadowalająco. Temperatura w domu 16 stopni. Na razie nie mieszkam w trakcie wykończenia. Julcia razem z pompą obiegową biorą średnio 5,8 kwh na dobę.
    Czy mógłby sie ktoś pochwalić jak to cudo pracuje np. po trzech latach?

  9. #2049
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mik37
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    kielce
    Posty
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1Aleksandra1 Zobacz post
    Na początku chcę się przywitać ponieważ jest to mój pierwszy post.
    Po przeczytaniu tego wątku stwierdziłem , że zaryzykuję i kupię sobie Julę.
    Model 6 kw za 7999 zł w promocji.
    Jula hula narzazie zadowalająco. Temperatura w domu 16 stopni. Na razie nie mieszkam w trakcie wykończenia. Julcia razem z pompą obiegową biorą średnio 5,8 kwh na dobę.
    Czy mógłby sie ktoś pochwalić jak to cudo pracuje np. po trzech latach?
    Moje cudo po ponad dwóch latach nadal pracuje... Mam 9 kw i tez kupione w promocji .W ogrzewaniu starcza na styk i poniżej -7stopni ma do pomocy klimatyzator ewentualnie kominek. Gdy ją kupowalem to rzeczywiście było to sporo taniej od innych pomp ale teraz przy aktualnych cenach dopłaciłbym bez wahania i kupiłbym np lg . Pozostaje mi więc tylko czekać aż sie zepsuje i wtedy kupię coś mocniejszego. Mam nadzieję że Jula nie zrobi mi świństwa i nie będę czekał bardzo długo Na plus mogę zaliczyć serwis gwarancyjny który nie bawił się w naprawę tylko od razu wymienił mi bez problemu jednostkę zewnętrzną gdy zaczęła szwankować. Jeśli masz mały dom to może nie będziesz narzekać zwłaszcza że masz pewnie już nowszą i pewnie lepszą wersję.

  10. #2050
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    1Aleksandra1

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Staszów
    Kod pocztowy
    28-200
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał mik37 Zobacz post
    Moje cudo po ponad dwóch latach nadal pracuje... Mam 9 kw i tez kupione w promocji .W ogrzewaniu starcza na styk i poniżej -7stopni ma do pomocy klimatyzator ewentualnie kominek. Gdy ją kupowalem to rzeczywiście było to sporo taniej od innych pomp ale teraz przy aktualnych cenach dopłaciłbym bez wahania i kupiłbym np lg . Pozostaje mi więc tylko czekać aż sie zepsuje i wtedy kupię coś mocniejszego. Mam nadzieję że Jula nie zrobi mi świństwa i nie będę czekał bardzo długo Na plus mogę zaliczyć serwis gwarancyjny który nie bawił się w naprawę tylko od razu wymienił mi bez problemu jednostkę zewnętrzną gdy zaczęła szwankować. Jeśli masz mały dom to może nie będziesz narzekać zwłaszcza że masz pewnie już nowszą i pewnie lepszą wersję.
    A czy mógłbyś napisać co grzejesz tą Julcią. Metraż i ocieplenie. Z góry dzięki za info.

  11. #2051
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mik37
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    kielce
    Posty
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1Aleksandra1 Zobacz post
    A czy mógłbyś napisać co grzejesz tą Julcią. Metraż i ocieplenie. Z góry dzięki za info.
    Dom Adonis jednostanowiskowy wszędzie podłogówka. Ocieplenie takie sobie 20cm podłoga 20 cm ściany (zwykły styro) i 30cm dach (tania wełna z marketu) Przy temperaturze zero i 23 stopniach w środku dom bierze ok 3,8 kw (bez cwu)

  12. #2052
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    1Aleksandra1

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Staszów
    Kod pocztowy
    28-200
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał mik37 Zobacz post
    Dom Adonis jednostanowiskowy wszędzie podłogówka. Ocieplenie takie sobie 20cm podłoga 20 cm ściany (zwykły styro) i 30cm dach (tania wełna z marketu) Przy temperaturze zero i 23 stopniach w środku dom bierze ok 3,8 kw (bez cwu)
    U mnie dom parterowy 98m2 pow. użtkowej. Podłoga 30 cm eps150(0,035), ściana 20cm eps70(0,04), sufit wełna 30 cm(0,033). Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Wszędzie podłogówka.Testuję pompę od początku października. Na obecną chwilę bierze średnio 8,5 kwh/dobę (temperatury ok 0-2 C). Temperatura w domu 16 C . Na razie jeszcze nie mieszkam. Dużo wilgoci, reku chodzi na max 300m3/h. Temperatura na zasilaniu 20 C powrót 16 C.
    Pompa grzeje wode w buforze do temperatury 28 C histereza 8 C. Czy to wszystko dobrze działa?

  13. #2053
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mik37
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    kielce
    Posty
    122

    Domyślnie

    Bufor raczej Ci nie był potrzebny. Tu najwięksi jego zwolennicy twierdzą że przy podłogówce położonej na całości to tylko zbędna fanaberia chyba że jako sprzęgło hydrauliczne. Ktoś tu nawet miał go i po usunięciu pompa lepiej/wydajniej pracowała . Twoja Jula aktualnie dużo nie bierze nawet jak na 16 stopni w domu więc na razie nie ma co płakać.

  14. #2054
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    1Aleksandra1

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Staszów
    Kod pocztowy
    28-200
    Posty
    84

    Domyślnie

    Bufor to jest raczej sprzęgło bo ma tylko 200 l. Zastosowałem go dlatego żeby grzać grzałką umieszczoną w buforze. Fanaberia to była nieplanowana Jula. Ale na razie nie ma co narzekać. A jeszcze jedno. Moja Jula podobno nie ma grzałki to chyba ten bufor jest potrzebny?
    Budowałem sam. Już mieszkam.

  15. #2055

    Domyślnie

    Może ktoś z użytkowników podsumuje działanie Julci po zimie?

  16. #2056
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    1Aleksandra1

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Staszów
    Kod pocztowy
    28-200
    Posty
    84

    Domyślnie

    U mnie Jula grzała pierwszy rok.Jeszcze nie mieszkam.
    Dom parterowy w kształcie prostokąta pow urz ok 97m2
    Grzanie dokładnie przez 6 miesięcy.
    Temperatura w domu 17oC.
    Grzanie non stop (nie była wyłączana).
    Cena prądu 0,59 zł/kwh.
    Rachunki dokładnie 1200 zł za całość.(w tym pompa obiegowa podłogówki)
    Mam podlicznik na kotłownię.
    Budowałem sam. Już mieszkam.

  17. #2057

    Domyślnie

    Witam
    Panowie co Wy na to, żebym kupił używaną Julę 9Kw?
    Ma niby 4 lata. Jest mówione ogólnie w branży, że sprężarka 10 lat więc i pompa powinna wytrzymać prawie każda. Nawet klimatyzacja Chińska, którą grzałem dała radę przez 10 lat. A Jula to lepsze sprężarki.

    Chcę tym grzać 220 metrów ale szeregówka budowana jak coś pomiędzy domem energooszczędnym a pasywnym. Czyli 20 cm dobrgo styropianu, lekka i szybka podłogówka, Danfoss link i wiele innych ulepszeń, żeby było ciepłe. Jestem prawie pewny, że 9 kW plus 3 kW grzałka wystarczą.

    Proste pytanie ile mogę się spodziewać, że jeszcze lat popracuje. Nawet 2 lata jest dla mnie interesujące.

  18. #2058

    Domyślnie

    wszystko kwestia ceny i czy masz kogoś, kto ci to podłączy...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  19. #2059

    Domyślnie

    Pompa chyba nie należy do skomplikowanych. Porównując do Aqurea, gdzie panel PV może sterować pracą pompy to chyba montażystę znajdę. Cena jest atrakcyjna.
    Pytanie jest, ile to może przeżyć biorąc pod uwagę przeciętne użytkowanie przez Kowalskiego w tym kraju.
    Skoro słabe PC są oceniane na 10 lat a bardzo dobre na 15 to wychodzi mi, że zostało mi 6-11 lat.
    Czy się mylę?

  20. #2060

    Domyślnie

    Cytat Napisał styku Zobacz post
    Pompa chyba nie należy do skomplikowanych. Porównując do Aqurea, gdzie panel PV może sterować pracą pompy to chyba montażystę znajdę. Cena jest atrakcyjna.
    Pytanie jest, ile to może przeżyć biorąc pod uwagę przeciętne użytkowanie przez Kowalskiego w tym kraju.
    Skoro słabe PC są oceniane na 10 lat a bardzo dobre na 15 to wychodzi mi, że zostało mi 6-11 lat.
    Czy się mylę?
    A jak ktoś skopie montaż to może 2 lata więc może się mylisz.
    Dalej nie odpowiedziałeś jaka cena pojecie atrakcyjna jest wzgledne .Czy to jakaś tajemnica?

Strona 103 z 104

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony