dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 104 z 104
Pokaż wyniki od 2.061 do 2.068 z 2068
  1. #2061

    Domyślnie

    Nie to nie tajemnica myślałem, że to ja mam podjąć decyzję bo to moja pompa i moje założenia. A tylko brakuje mi jednego parametru - wytrzymałości.
    Za 3800.

    Argument o skopaniu jest moim zdaniem nie na miejscu - jak ktoś skopie montaż czegokolwiek pompy za 30000 to może się wypiąć producent.

    Ostatnio zapaliło się BMW na autostradzie. DPF wadliwy. Ubezpieczalnia nie wypłaci bo w tym modelu to wada fabryczna. Producent nie wypłaci bo gwarancja się skończyła.

    Na gwarancji mój szwagier miał kominek który dymił do środka. I co z tego, że była gwarancja na kominek i na montaż. Trzeba było iść najpierw do sądu.

  2. #2062

    Domyślnie

    Cena dobra tylko teraz musisz jeszcze znaleźć kogoś kto w normalnej cenie Ci to założy a to nieraz nie jest proste.
    Ja mam bardzo prosty montaż i chcą za wszystko 15tys ,moge taka pompe jaka chce kupic za 12tys ale jakos nikt nie chce przyjechac nawet za 3tys zalozyc ,bo tak cos na pompie jeszcze zarabiaja stawiam że ze 2tys .
    A tak po zatym to te pompy 9kw jula to przy minus 15 daja ze 4kw czyli troche gorzej niz np.panasonik 5kw a ty masz 220 metrow

  3. #2063

    Domyślnie

    Cytat Napisał styku Zobacz post
    Nie to nie tajemnica myślałem, że to ja mam podjąć decyzję bo to moja pompa i moje założenia. A tylko brakuje mi jednego parametru - wytrzymałości.
    Jak twoja decyzja to po co pytasz myslisz że ktos Ci tu wywróży ile bedzie chodzić?
    Może juz jest cos z nia nie tak dlatego sie ktos pozbywa,moze wytrzyma rok a moze 20lat .

  4. #2064

    Domyślnie

    Pytanie czy znajdzie kogoś kto mu to tanio podłączy i wykona resztę podłączeń CWU i CO ...
    Bo raczej sądzę że kolejki chętnych nie będzie ...

    Sam kiedyś znalazłem w hurtowni lokalnej pompę LG Thermę w cenę lepsze niż u instalatora. Tylko co z tego jak później nikt tego nie chciał mi zamontować , albo tylko od strony "gazowej" i oczywiście bez żadnej gwarancji ...
    I w cenie niezbyt atrakcyjnej ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #2065
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mik37
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    kielce
    Posty
    122

    Domyślnie

    Ja powoli już swoją przygodę z Julą kończę .Kupiłem lg 12 kw bo w zimę Jula musiała mi chodzić 24 godzinę na dobę co przy dwóch taryfach srednio się opłaca. .Cena 3800 to też wg mnie trochę dużo Ja swoją swoją 9+3 kw sprzedaję sporo taniej.Mam ponad 200 m podłogówki i stwierdzam że pompa jest trochę za słaba. Tak więc zastanów się czy nie lepiej dołożyć do mocniejszej używanej pompy .

  6. #2066

    Domyślnie

    też uważam, że cena 3800 nie jest atrakcyjna....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  7. #2067

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Jak twoja decyzja to po co pytasz myslisz że ktos Ci tu wywróży ile bedzie chodzić?
    Może juz jest cos z nia nie tak dlatego sie ktos pozbywa,moze wytrzyma rok a moze 20lat .
    Człowieku nie rozumiem o co Ci chodzi. Zadałem pytanie, dowiedziałeś się ode mnie czego chciałeś po czym nic merytorycznego nie napisałeś.
    Według tego co piszesz nikt nigdy nie może kupić nic używanego - bo przecież może się zepsuć. Przecież ja nie pytam ile ta pompa co ją kupię wytrzyma ale ile taka pompa jak moja wytrzyma. A to jest takie trudne do zrozumienia?

    Nie trzeba wróżenia. Ja moją pompę Chinola miałem 10 lat i potem się zepsuła. I tak bym odpowiedział na pytanie.
    Nie chcesz nic wnieść to nie odpowiadaj.

    Dziękuję reszcie kolegów.

    Chodziło mi o odpowiedzi typu - 7 lat - i działa ale 2 awarie.
    5 lat bez awaryjnie.

    Podłączenie, transport materiały, dobór właściwy do kubatury - z tym sobie poradzę. Chodzi tylko o oszacowanie długości życia przeciętnej pompy z tego tematu.

  8. #2068
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    1Aleksandra1

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Staszów
    Kod pocztowy
    28-200
    Posty
    84

    Domyślnie

    Nikt ci nie napisze ile dokładnie będzie chodzić ci ta pompa. Ja mam Julę ale 6 kw do domu 97 m2. Moja chodzi już 2 lata i jestem mega zadowolony. Mam wątpliwości czy ta twoja wystarczy ci na te 220m2. Ale to już kwestia obliczeń. Jeżeli chodzi o montaż to zrobiłem go sam. Proste jak budowa cepa(bo Jula ma szybko złączki i przewody napełnione gazem) Miałem tylko mały problem z odpowietrzeniem ale to też pikuś. Musisz tylko uważać żeby przy demontażu nie wypuścić z niej gazu.
    ps Jeżeli jest w dobrym stanie to bym poważnie rozważył zakup.
    Budowałem sam. Już mieszkam.

Strona 104 z 104

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony