dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 104
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2068
  1. #1

    Domyślnie Pompa ciepła JULA

    MA ktoś może to urządzenie i może się wypowiedzieć?

    http://www.jula.pl/pompa-ciepa-powie...-3000-w-416085

    Z opisu wygląda nieźle, sterownik sądząc z instrukcji bardzo ubogi ale za te pieniądze i z gwarancją - to czemu nie?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stiv32 Zobacz post
    MA ktoś może to urządzenie i może się wypowiedzieć?

    http://www.jula.pl/pompa-ciepa-powie...-3000-w-416085

    Z opisu wygląda nieźle, sterownik sądząc z instrukcji bardzo ubogi ale za te pieniądze i z gwarancją - to czemu nie?

    Kiedyś naprawiałem (drobna usterka) klient był zadowolony.
    Warżne ,żeby dobrze uruchomić
    Tu była reklama....

  3. #3

    Domyślnie

    To typowy chinol jakie bywają na allego. Ale cena dobra.
    Za to znalazłem ciekawostkę: http://allegro.pl/pompa-ciepla-daiki...068895982.html
    Ile może kosztować hydrobox do tego?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    To typowy chinol jakie bywają na allego. Ale cena dobra.
    Za to znalazłem ciekawostkę: http://allegro.pl/pompa-ciepla-daikin-inverter-i3068895982.html
    Ile może kosztować hydrobox do tego?

    Ten sam koleś sprzedaje za 2800.
    http://allegro.pl/pompa-ciepla-daiki...068894697.html

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał twaro Zobacz post
    No to nic tylko kupować.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  6. #6

    Domyślnie

    Może i chińczyk - ale 3 lata gwarancji i 5 lat na sprężarkę - to tyle co markowe. Rozwiązania z grzałką przepływową nie widziałem nigdzie indziej. Sprężarka invertorowa z R410 - to tez nie w chinczykach za takie pieniądze.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stiv32 Zobacz post
    Z opisu wygląda nieźle...
    Jak się zerknie na ten opis i wykresy pokazującej moc w zależności od temperatur dla tej pc p-w to jest kiepsko, chyba, że grzałka ma być głównym wspomagaczem. Wg ich opisu przy -7* z 6kW pompy zostaje mniej niż 4kW (+ 3kW grzałki). Z 9kW zostaje mniej niż 6kW + grzałka. Cena takiego cuda to 8kzł za "6"kW model i 17kzł za model "9" kW. Zdecydowanie lepiej wypadnie klima za około 2kzł, np. LG typu inwerter E09SQ, która przy -7* osiąga 3kW, więc za 8kzł można kupić 3 szt ( w sumie 9kW) i jeszcze zostanie trochę na montaż.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stiv32 Zobacz post
    Może i chińczyk - ale 3 lata gwarancji i 5 lat na sprężarkę - to tyle co markowe.
    Poproś o gwarancję "na parametry". Powyżej wyjaśnił to już rwxw.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  9. #9

    Domyślnie

    Ciekawy jest też dobór mocy do powierzchni ogrzewanej! Model 6kW do 120m2 ale już 9kW do 240m2!
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał värmepumpsägare Zobacz post
    ktos je jednak kupuje sa na rynku od 2009 jak nie dluzej...
    ccc!
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Zdecydowanie lepiej wypadnie klima za około 2kzł, np. LG typu inwerter E09SQ, która przy -7* osiąga 3kW, więc za 8kzł można kupić 3 szt ( w sumie 9kW) i jeszcze zostanie trochę na montaż.
    Jeszcze tylko usługa przerobienia tego na PW, co się wiąże z utratą gwarancji, i jest git. Ale i tak pójdę tą drogą.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Z P/P zrobisz P/W... slyszalem o takim myku ale nigdy nie widzialem...
    Wystarczy włożyć wężownicę do beczki ,a wężownice podłączyć do jednostki zewnętrznej. Podgrzewałem tak wodę do 50C wyszło cop 2,3 około 10 na dworze.
    Ale jednostka zewnętrzna z kapilarę .Jak jest z zaworem rozprężnym to wychodzi lepiej
    Tu była reklama....

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydraulik_ Zobacz post
    Wystarczy włożyć wężownicę do beczki ,a wężownice podłączyć do jednostki zewnętrznej. Podgrzewałem tak wodę do 50C wyszło cop 2,3 około 10 na dworze.
    Ale jednostka zewnętrzna z kapilarę .Jak jest z zaworem rozprężnym to wychodzi lepiej
    Rozumiem że to wynik spontanicznego eksperymentu, a nie obliczeń? Bo jeśli chcemy grzać wodę do 30*, czyli na naturalnych czy typowych temp. skraplania PP, przy odpowiednich oporach i powrocie nie powinno być różnicy, czy to ciepło poszło w wodę czy w powietrze. Największe wyzwanie to będzie sterowanie.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał andriuss Zobacz post
    Rozumiem że to wynik spontanicznego eksperymentu, a nie obliczeń? Bo jeśli chcemy grzać wodę do 30*, czyli na naturalnych czy typowych temp. skraplania PP, przy odpowiednich oporach i powrocie nie powinno być różnicy, czy to ciepło poszło w wodę czy w powietrze. Największe wyzwanie to będzie sterowanie.
    Zbudowałem i opomiarowałem .A regulator frisko swobodnie programowany za 700 robi to co trzeba.

    A wężownica z miedzi chłodniczej.
    Tu była reklama....

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydraulik_ Zobacz post
    Zbudowałem i opomiarowałem .A regulator frisko swobodnie programowany za 700 robi to co trzeba.
    A podpowiesz coś więcej? Bo rozumiem że regulator steruje tylko ciśnieniami, a co steruje np. wentylatorem? Czy wszystkie zabezpieczenia zbyt niskiego czy wysokiego ciśnienia są niezależne od sterowania?

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Ja zrobiłem on /offa Na bazie jakiegoś chinola .Wymiennik to zbiornik 50 l z wężownicą miedzianą .
    A regulator pilnował temperatury i odszraniania.
    Wentylatorem może sterować inny niezależny układ za 200 zł.Można kupić w sklepie z materiałami chłodniczymi.
    Tu była reklama....

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydraulik_ Zobacz post
    A regulator pilnował temperatury i odszraniania.
    Jasne, dzięki. A mogę założyć że co do wentylatora istnieje liniowa funkcja dT powietrza i odparowania plus wilgotność i prędkości przepływu w m/s?

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Czy są na FM posiadacze PC Jula i czy mogliby opisać wrażenia z użytkowania? Dotychczas trochę info znalazłem na szwedzkim forum dzięki uprzejmości kolegi Värmepumpsägare, niestety z językiem szwedzkim tłumacz google nie daje rady.
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Zerknolem dzis na pare postow... Sa w sumie zadowoleni klienci a zarazem u kogos nie dawala rady ponizej -10*... Ktos doradza aby kupic ta wieksza nawet jezeli mniejsza powinna starczyc.
    (Ma ponoc duzy spadek mocy wraz z temp )
    Wczesniej ktos pisal a niewielu stopniach modulacji... Komus zamarzala i czujniki temp wymienial na gwarancji.
    Bylo tez ze nigdy nie chciala >1390W ( jak dobrze pamietam )
    No ale jak COP wtedy 1.5-2 to i moc odpowiednio niska...

    Generalnie PC ktora ma rozbiezne opinie ale to moze kwestia oczekiwan...
    Biorac ja taka jaka jest i w tej cenie... Moze u niejednego sie sprawdzi... Im cieplejszy dom tym lepiej
    Jest "tania" a czy ktos bedzie wolal dolozyc do "najtanszej" "markowej", to znowu kwestia priorytetow, potrzeb i zalozen
    dzięki Varme za więcej info. zakupiłem i będę instalował przed sezonem grzewczym. gdyby ktoś miał na oku jakiś tani ale dobry ciepłomierz to proszę o namiary. jaki najlepiej kupić podlicznik na gniazdko są jakieś z możliwością programowania 2 taryf?
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  20. #20
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    dzięki Varme za więcej info. zakupiłem i będę instalował przed sezonem grzewczym. gdyby ktoś miał na oku jakiś tani ale dobry ciepłomierz to proszę o namiary. jaki najlepiej kupić podlicznik na gniazdko są jakieś z możliwością programowania 2 taryf?
    Pod jaką temperaturę zasilania masz zrobioną podlogowke ?
    Jeśli masz rurki rozłożone rzadko to efekt będzie taki jakbyś grzal kablami. ..

Strona 1 z 104

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony