dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 88 z 104
Pokaż wyniki od 1.741 do 1.760 z 2068
  1. #1741
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Wynika z wykresów jednoznacznie ,że im wyższa temp. po parowniku tym korzystniej a różnica temp. na sprężarce pomijalna.

  2. #1742
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    http://unitherm.pl/upload/454/pageht...cdcd5dc708.jpg
    Skoro można tak, to co stoi na przeszkodzie by robić to zużytym powietrzem ?

    ps. Vid , uwiera cię ego .

  3. #1743
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    To coś nie służy do przegrzewania par, więc twoje pytanie traci sens.
    A do czego to coś służy?
    Ma być tylko?
    Zmiana temperatury to chłodzenie lub grzanie.W tym przypadku,ciepły ciekły czynnik oddaje energię do par czynnika po parowniku.Można? Można.
    Skoro tak można ,to co stoi na przeszkodzie by to realizować ciepłym zużytym powietrzem? Nie można bo nie? Czy może jest jakieś sensowne wytłumaczenie?
    Tłumaczą sens istnienia przegrzewacza par obniżeniem temp. cieczy i możliwością absorbcji większej ilości energii z DZ ,co wydaje się mieszaniem Bałtyku łyżeczką. Dostarczenie energii z dodatkowego źródła jakim jest zużyte powietrze, ma moim zdaniem sens.

  4. #1744
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    PC Jula - małe podsumowanie 15 dni lutego:
    zużycie 279 kWh
    produkcja 705 kWh
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  5. #1745
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Byłem wczoraj w JULI w Szczecinie pc są 4999 pln za 5,3 kw i 5999 pln za 6kw+3. Raczej na wiosnę należy się spodziewać jakieś promocji,podpytam znajomej która tam pracuje.
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  6. #1746
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    Byłem wczoraj w JULI w Szczecinie pc są 4999 pln za 5,3 kw i 5999 pln za 6kw+3. Raczej na wiosnę należy się spodziewać jakieś promocji,podpytam znajomej która tam pracuje.
    wygląda na to, że wszystko wróciło do normy.
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  7. #1747

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    wygląda na to, że wszystko wróciło do normy.
    Jeszcze nie , na www dalej 7999PLN.

    Pompka ma funkcję chłodzenia ? Masz jakąś bardziej szczegółową instrukcję do niej ?
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  8. #1748
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Nie patrz na www. takie ogólnoposkie molochy ,maja różne ceny w różnych miastach na te same produkty, Jak w Gorzowie jest pc za 7999 pln ,to wystarczy się powołać na to że w szczecinie jest za 5999 i sprzedadzą Tobie za 5999 pln .
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  9. #1749

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    Nie patrz na www. takie ogólnoposkie molochy ,maja różne ceny w różnych miastach na te same produkty, Jak w Gorzowie jest pc za 7999 pln ,to wystarczy się powołać na to że w szczecinie jest za 5999 i sprzedadzą Tobie za 5999 pln .
    Przydał by się schemat podpięcia juli do instalacji z kociołkiem na groszek[kocioł na zasadzie albo on albo pompka], baniakiem cwu + czymś "kanałowym" do chłodzenia.

    W instrukcji podanej na www jest podana moc chłodnicza , pompka ma możliwość chłodzenia ?
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  10. #1750

    Domyślnie

    Ja robię to w ten sposób, że mam podzielne piony CO,
    tj. ekogroszek i PC pracują na tych samych parametrach temperaturowych.
    W zależności od zapotrzebowania mocy przełączam je.
    W ten sposób tej zimy (łagodnej) spaliłem tylko 500 kg ekogroszku + ~0,7 m3 własnego drewna (cienkich odpadów z prześwietalnia drzew), reszta z Julki.
    Zadowolony jestem z czystego powietrza, im mniej węgla tym lepiej.
    Teraz od kilku dni piec jest wyłączony, Julka daje radę na całości.
    Ostatnio edytowane przez Juulcia ; 26-02-2015 o 18:57

  11. #1751

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juulcia Zobacz post
    Ja robię to w ten sposób, że mam podzielne piony CO,
    tj. ekogroszek i PC pracują na tych samych parametrach temperaturowych.
    W zależności od zapotrzebowania przełączam zapotrzebowanie.
    W ten sposób tej zimy (łagodnej) spaliłem tylko 500 kg ekogroszku + ~0,7 m3 własnego drewna (cienkich odpadów z prześwietalnia drzew), reszta z Julki.
    Zadowolony jestem z czystego powietrza, im mniej węgla tym lepiej.
    Teraz od kilku dni piec jest wyłączony, Julka daje radę na całości.
    Ma funkcję chłodzenia ?
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  12. #1752

    Domyślnie

    PC ma funkcję chłodzenia, ale jeszcze jej nie używałem.
    Posiadam również centralną nagrzewnicę powietrza, która może służyć jako chłodnica zasilana z PC.
    Jednak jakoś nie jestem zwolennikiem klimy.
    Dotychczas w przypadku ekstremalnych upałów zdarzało się, że puszczałem tylko przepływ powietrza przez chłodną piwnicę - dwa w jednym: w domu przyjemniejszy chłodek i ruch powietrza, a z kolei mury piwnicy nagrzewały się, oddając ciepło w chłodniejsze dni września.

  13. #1753
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Jeszcze nie , na www dalej 7999PLN.

    Pompka ma funkcję chłodzenia ? Masz jakąś bardziej szczegółową instrukcję do niej ?
    ma funkcję chłodzenia.
    popatrz na tą instrukcję. jednostka ta sama - dokument:
    http://www.jula.pl/catalog/artykuly-...e-woda-416108/
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  14. #1754

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juulcia Zobacz post
    PC ma funkcję chłodzenia, ale jeszcze jej nie używałem.
    Posiadam również centralną nagrzewnicę powietrza, która może służyć jako chłodnica zasilana z PC.
    Jednak jakoś nie jestem zwolennikiem klimy.
    Dotychczas w przypadku ekstremalnych upałów zdarzało się, że puszczałem tylko przepływ powietrza przez chłodną piwnicę - dwa w jednym: w domu przyjemniejszy chłodek i ruch powietrza, a z kolei mury piwnicy nagrzewały się, oddając ciepło w chłodniejsze dni września.
    Możesz podać linka do niej ?
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  15. #1755

    Domyślnie

    Nagrzewnica jest już stara ~ 10 lat,
    dobierałem ją i zamawiałem w firmie Konwektor.

  16. #1756
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Piszą,że robione są sztuczki polegające na stosowaniu sprężarek od klimatyzacji do pomp ciepła. Taka PC jest wtedy taniutka. Ale.

    ,,Przewidując eksploatację sprężarek pomp ciepła, należy zwrócić uwagę na wrażliwe punkty pracy, które nie mają miejsca w przypadku sprężarek .
    klimatyzacyjnych. Jeśli sprężarka została zaprojektowana na wymogi klimatyzacyjne, a pracuje jako pompa ciepła podgrzewająca wodę użytkową, czas jej życia drastycznie spada. Wg. dostarczonych badań od producenta sprężarek średnio czas życia w skrajnych przypadkach niezastosowania sprężarki do jej założeń projektowych wynosi ok. 3 lat."

    Można to lekko oszukać . Badano pracę sprężarki klimatyzatora w funkcji PC do podgrzewania CWU do 55oC .Okazało się ,że przy -7oC ,temp.na uzwojeniu osiąga 140oC. Przy +40oC ,osiąga 135oC. Ale przy 20oC ok. 95oC. Te 20oC to jest temp. +/- zużytego powietrza .
    Co zatem stoi na przeszkodzie by pary czynnika przed sprężarką miały te +/- 20oC? Zwłaszcza,że ilość zużytego domowego powietrza jest wystarczająca by pary czynnika miały ok.20oC.

  17. #1757
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Jakie ty znowu pierdoły opowiadasz . W tym Twoim cytacie zwróć uwagę na te zdanie--- Wg. dostarczonych badań od producenta sprężarek średnio czas życia w skrajnych przypadkach niezastosowania sprężarki do jej założeń projektowych wynosi ok. 3 lat."-------
    Każde urządzenie jak będzie miało krótki żywot jak zostanie zastosowane do pracy w skrajnie niekorzystnych warunkach , do których nie zostało zaprojektowane.
    Ja mam sprężarkę taniutką , czwarty sezon sprawuje się bez problemów .Pewnie ,jeśli zastosujemy w pc sprężarkę od klimatyzacji ,która w danych technicznych ma podane parametry pracy np od +40*C do-7*C , to zapewne eksploatacja jej w warunkach powyżej +40*C lub przy niższych tem minusowych jak 7*C , musi się skończyć zgonem tej sprężarki .Ale sprężarki do klimatyzacji produkuje się różne , na różne tem zasilania czy powrotu. Jeśli sprężarkę od klimatyzacji zastosujesz do pc np. gruntowej ,jak moja , jeśli pc będzie poprawnie zbudowana nić się jej nie stanie , zwłaszcza jak pracuje , tak jak moja pc , w zakresie tem +10*C( DZ tem gazu ) do +57*C ( GZ tem gazu na tłoczeniu i to tylko w trakcie pracy cwu) tem sprężarki w trakcie pracy z cwu max 67*C , uzwojenie wtedy ma zapewne trochę więcej , ale skoro sprężarka ma dopuszczalną tem obudowy 99*C a tem uzwojenia wtedy ma dopuszczalna tem do 120*C , więc ta taniutka sprężarka nie ma innego wyjścia jak praca przez wiele lat , zwłaszcza , żę przy pracy z podłogówką pracuje na wiele niższych parametrach .
    Wiesz nydar ,kup sobie tą taniutką pc za jakieś 5k ,owiń ręcznikiem ,polewaj gorącą wodą , wtedy zobaczysz co się stanie , a stanie się coś , co większość tu wypowiadających się raczej wie , a ty się dopiero dowiesz
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  18. #1758
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    PC Jula podsumowanie lutego:
    zużycie 468 kWh
    produkcja 4,4 GJ czyli 1222,22 kWh

    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  19. #1759
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    Jakie ty znowu pierdoły opowiadasz . W tym Twoim cytacie zwróć uwagę na te zdanie--- Wg. dostarczonych badań od producenta sprężarek średnio czas życia w skrajnych przypadkach niezastosowania sprężarki do jej założeń projektowych wynosi ok. 3 lat."-------
    Każde urządzenie jak będzie miało krótki żywot jak zostanie zastosowane do pracy w skrajnie niekorzystnych warunkach , do których nie zostało zaprojektowane.
    Ja mam sprężarkę taniutką , czwarty sezon sprawuje się bez problemów .Pewnie ,jeśli zastosujemy w pc sprężarkę od klimatyzacji ,która w danych technicznych ma podane parametry pracy np od +40*C do-7*C , to zapewne eksploatacja jej w warunkach powyżej +40*C lub przy niższych tem minusowych jak 7*C , musi się skończyć zgonem tej sprężarki .Ale sprężarki do klimatyzacji produkuje się różne , na różne tem zasilania czy powrotu. Jeśli sprężarkę od klimatyzacji zastosujesz do pc np. gruntowej ,jak moja , jeśli pc będzie poprawnie zbudowana nić się jej nie stanie , zwłaszcza jak pracuje , tak jak moja pc , w zakresie tem +10*C( DZ tem gazu ) do +57*C ( GZ tem gazu na tłoczeniu i to tylko w trakcie pracy cwu) tem sprężarki w trakcie pracy z cwu max 67*C , uzwojenie wtedy ma zapewne trochę więcej , ale skoro sprężarka ma dopuszczalną tem obudowy 99*C a tem uzwojenia wtedy ma dopuszczalna tem do 120*C , więc ta taniutka sprężarka nie ma innego wyjścia jak praca przez wiele lat , zwłaszcza , żę przy pracy z podłogówką pracuje na wiele niższych parametrach .
    Wiesz nydar ,kup sobie tą taniutką pc za jakieś 5k ,owiń ręcznikiem ,polewaj gorącą wodą , wtedy zobaczysz co się stanie , a stanie się coś , co większość tu wypowiadających się raczej wie , a ty się dopiero dowiesz
    Byłem przekonany ,że im mniejsza różnica temp. między DZ iGZ tym COP korzystniejszy. Ty twierdzisz ,że tak nie jest. Ciekawe.
    Myślę jednak,że z taniej PC można niskim kosztem doprowadzić do wysokiego COP przy niskich temp. zewnętrznych .Warunkiem jest modulacja pracy sprężarki. W tych rozważaniach zakładam,że sprężenie gazu o temp. -10/-15oC wymaga większej energii niż sprężenie gazu o temp. +10oC

  20. #1760
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    -Byłem przekonany ,że im mniejsza różnica temp. między DZ iGZ tym COP korzystniejszy. Ty twierdzisz ,że tak nie jest. Ciekawe.-
    Gdzie ja tak twierdzę ?
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

Strona 88 z 104

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony