dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 91 z 104
Pokaż wyniki od 1.801 do 1.820 z 2068
  1. #1801
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    To samo było dyskutowane na początku tego wątku...
    Czytać trzeba. Są chyba wszystkie informacje na zadane pytanie.....
    Śledzę od początku założenia, ale jednocześnie inne wątki o PC P-W też i już mieszają mi się informacje, a ponad połowa postów to przepychanki słowne i ciężko znaleźć konkretne informacje a musze jakąś pompe kupić do połowy maja. Zresztą autor wątku ma inną "Julke"
    Z4 -szkieletowy- 100m2,ściany: 15 styro grafit+15wełna+5wełna; dach: 20+20 wełna; podłoga: 10+15 styro; WM+reku+GWC; okna 0,8 + rolety, PC powietrzna - Panasonic7kw +koza AB (sezon'15/'16 1243kwh '16/'17 1400kwh)

  2. #1802
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Nikt nie dostarczy lepszych, dokładniejszych czy bardziej wiarygodnych informacji jak producent/dystrybutor.
    Proponuję zatem pytania szczegółowe zadać bezpośrednio sprzedającemu te pompy.

    Jeżeli sprzedający nie będzie wiedział co sprzedaje, to może dawać wiele do myślenia...

    PS. Z przepychankami masz rację ale taka jest specyfika dyskusji na forum.Przepychanki były, są i będą.
    Jak nie chcesz czytać przepychanek i komentarzy, to wolne od nich są teksty sponsorowane.. W gazetach... ITP.
    Pozdrawiam.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  3. #1803

    Domyślnie

    czy przy zapotrzebowaniu 5-6kw dla domu, da rade w zimowe dni, bo zakładam że wydajność szybko spada wraz z spadkiem temperatury.[/QUOTE]
    Kol. Damianie!
    Pompa da radę , bo przy - 15 na dworze będzie produkować ze sprężarki niecałe 4 kW, reszta będzie z zamontowanej w instalacji grzałki elektrycznej.
    Ale całość będzie pracować 24 godziny non stop, a nie na taniej taryfie...
    5-6 kW pompa będzie produkować przy temp. na zewnątrz około -5 stopni - i nadal będzie wtedy pracowć 24 godziny na dobę /ale juz bez grzałek/.
    Przy tych temperaturach /ujemnych/ COP możne być zbliżony do 2.
    Chyba nie ma sensu przy pompie P-W liczyć na pracę tylko w taniej taryfie za prąd.

  4. #1804

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorecki Zobacz post
    Chyba nie ma sensu przy pompie P-W liczyć na pracę tylko w taniej taryfie za prąd.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  5. #1805
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Co cie tak rozbawiło?
    Nie zauważyłeś wyrazu "tylko", czy uważasz, że kilkukrotnie przewymiarowanie pompy jest sensowne?
    R-290 pod strzechy

  6. #1806

    Domyślnie

    rozbawiło mnie to zdanie które zacytowałem
    to ze w tym konkretnym przypadku się to nie uda, nie oznacza, że PC p-w nie może pracować tylko w taniej taryfie - bo takich przypadków jest tutaj dość sporo.
    To nie kwestia pc (takiej czy innej), tylko odpowiednio ciepłego domu
    żeby pracować tylko w taniej taryfie, wcale nie musi być kilkukrotne przewymiarowanie, tak dla jasności.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  7. #1807
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    podsumowanie kwietnia :

    PC Jula zużycie 207 kWh produkcja 680 kWh

    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  8. #1808
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    podsumowanie maja :

    PC Jula zużycie 108 kWh produkcja 414 kWh

    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  9. #1809
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    sezon 2015/16 uważam za rozpoczęty. PC Jula wystartowała ! temperatury w nocy w okolicach 2-3
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  10. #1810
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Czyli Julcia okazała się trafnym wyborem bo nie pamiętam byś ją źle oceniał

  11. #1811
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mik37
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    kielce
    Posty
    122

    Domyślnie

    Od dziś i ja będę żył z julą . Kupiłem model 9+3 ale na razie posłuży mi ona do wygrzania wylewki. No i mam zamiar pogrzać tylko ze dwa dni bo wylewka ma już rok. Glazurnik mówi że i to nie jest potrzebne bo przez rok wyschła wystarczająco. Jakie jest wasze zdanie? Starczy te dwa dni grzania z wyższą temp żeby ewentualnie popękało tam gdzie są jakieś naprężenia?

  12. #1812
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mik37 Zobacz post
    Od dziś i ja będę żył z julą . Kupiłem model 9+3 ale na razie posłuży mi ona do wygrzania wylewki. No i mam zamiar pogrzać tylko ze dwa dni bo wylewka ma już rok. Glazurnik mówi że i to nie jest potrzebne bo przez rok wyschła wystarczająco. Jakie jest wasze zdanie? Starczy te dwa dni grzania z wyższą temp żeby ewentualnie popękało tam gdzie są jakieś naprężenia?
    (Po roku) Tu nie chodzi o to czy wylewka jest sucha tylko o likwidacje naprężeń!
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  13. #1813
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.Krk Zobacz post
    Czyli Julcia okazała się trafnym wyborem bo nie pamiętam byś ją źle oceniał
    W moim przypadku jest bardzo trafionym wyborem. podstawowy system grzewczy-kable jest "strażnikiem Texasu" a Julka spełnia swoje zadanie głównie w taniej taryfie w miesiącach lżejszych i "na okrągło" w miesiącach cięższych. Bardzo odpowiada mi przede wszystkim jej rola wraz z podłogówką jako źródło dość taniego i bezobsługowego grzejnika wielkopowierzchniowego co zapewnia naprawdę spory komfort w zimie.Może o tym świadczyć fakt, że nie odpaliłem w tamtym sezonie kominka ani razu. W każdym razie sezon drugi się rozpoczyna i Jula ma się dobrze. Te kilka dni podgrzewania działała z COP 4,1 więc chyba wszystko jest w normie. Inna sprawa w przypadku Jula jako podstawowy system grzewczy bo też wiele osób na FM pyta o ocenę w takiej sytuacji to ja jednak jestem w takim przypadku raczej na nie ponieważ mam obawy co będzie w znacznie niższych temperaturach .Ja akurat mieszkam w ciepłej strefie i dla mnie PC Jula jest wystarczająca ale w zimniejszych rejonach mogłaby dręczyć niepewność. Chociaż z drugiej strony przy takich zimach jak ostatnio ma przecież grzałkę 3kW i pewnie sobie poradzi.Ja nie testowałem użycia tej grzałki z wrodzonego "skneryzmu" a może i nawet szkockich genów hehehe. Na koniec mogę tylko napisać, że w zeszłym roku PC Jula była traktowana jako totalny chiński wynalazek a w tym dzięki wielu osobom na tym wątku jest troszkę lepiej rozumiana.
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  14. #1814
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Czytam ten wątek od samego początku, więc ciute się orientuję jak to tam było no świetnie, że poszło jak założyłeś sobie. Ja po pierwszym sezonie też jestem zadowolony ze swojej PC, chodź jak wspominałeś zimy nie było.

  15. #1815
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zywik
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    101
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Temat przeczytany od deski do deski latem tego roku. Od dłuższego czasu obserwuję cenę PC Jula, która wogóle się nie rusza w dół :/ cena 7999zł. Mam nadzieję, że i w tym roku zrobią promocję na 4999zł

    Ogrzewanie stałe mam na ekogroszek + kominek z rozprowadzeniem ciepła po pokojach i zamysł jest taki żeby do -10stopni ograniać za pomocą PC Jula + kominek a przy większych mrozach odpalać ekogroszek.. Czy Jula ma sens przy takiej instalacji grzewczej jak na rysunku? Obawiam się, że grzejniki mogą nie dogrzewać, ale może się mylę bo qubic jakoś daje radę

    pozdrawiam
    Żywik
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC dom.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	75,0 KB
ID:	330730  

  16. #1816
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    qubic grzeje tylko podłogówkę bez kaloryferów i ma całkiem dobrze ocieplony dom.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  17. #1817
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mik37
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    kielce
    Posty
    122

    Domyślnie

    Witaj Qubic
    Napisz mi proszę jak rozwiązałeś problem odpływu skroplin bo nie mam za bardzo czasu na przebijanie się przez te prawie 100 stron postów. Nie spodziewałem się że jest aż tyle kondensatu. Wczoraj odpaliłem pompę i woda cieknie wszystkimi otworami w tacce ociekowej a ma ich ona tyle że wygląda to wszystko jak jakiś zraszacz .

  18. #1818
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał zywik Zobacz post
    Temat przeczytany od deski do deski latem tego roku. Od dłuższego czasu obserwuję cenę PC Jula, która wogóle się nie rusza w dół :/ cena 7999zł. Mam nadzieję, że i w tym roku zrobią promocję na 4999zł

    Ogrzewanie stałe mam na ekogroszek + kominek z rozprowadzeniem ciepła po pokojach i zamysł jest taki żeby do -10stopni ograniać za pomocą PC Jula + kominek a przy większych mrozach odpalać ekogroszek.. Czy Jula ma sens przy takiej instalacji grzewczej jak na rysunku? Obawiam się, że grzejniki mogą nie dogrzewać, ale może się mylę bo qubic jakoś daje radę

    pozdrawiam
    Żywik
    rwojtek już wspomniał, że nie mam grzejników i tylko podłogówkę na parterze.
    nie wiem czy taka instalacja ma sens bo jednak do grzejników zwłaszcza nie przewymiarowanych istnieją PC HT i tutaj odsyłam do kol. Varme który taką PC użytkuje.
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  19. #1819
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał mik37 Zobacz post
    Witaj Qubic
    Napisz mi proszę jak rozwiązałeś problem odpływu skroplin bo nie mam za bardzo czasu na przebijanie się przez te prawie 100 stron postów. Nie spodziewałem się że jest aż tyle kondensatu. Wczoraj odpaliłem pompę i woda cieknie wszystkimi otworami w tacce ociekowej a ma ich ona tyle że wygląda to wszystko jak jakiś zraszacz .
    prawdę pisząc nie rozwiązałem ponieważ w zeszłym roku po odpaleniu PC tylko położyłem kawałek blachy żeby woda spływała na ścieżkę .... i do tej pory tego nie dokończyłem chyba wrodzone lenistwo albo inny na psa urok... czy coś
    ale faktem jest, że też byłem zdziwiony ilością wody z PC
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  20. #1820
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jasniepan

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    66

    Domyślnie

    Mam pytanie, pamietam ze jak uruchamialiscie julke to pompa obiegowa nie chciala odpalic....jakie byly objawy i jak ja uruchomiliscie? Cos sie swiecilo na niej?

Strona 91 z 104

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony