dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 14
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 263
  1. #101
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Taka skarpa jest też idealna na polożenie gdzieś z boku takiej szerokiej metalowej zjeżdżalni i kilku schodków obok. Dzieciaki to uwielbiają.

  2. #102
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ocia79

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    901
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Dzieki dziewczyny za pomoc i fajne pomysły.Na pewno wykorzystam je.A z ta zjezdzalnia metalową z boku tez fajny pomysł.

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jaki - rozłogowe sadzi się po prostu w pojemnikach z odciętym dnem, żeby się nie rozłaziły.

  4. #104

    Domyślnie

    Elfir podpowiedz, czy są odmiany berberysa, który nie zrzuca listków na zimę? Chcę go posadzić na skarpie razem z irgą, jałowcami płożącymi i kosodrzewiną karłowatą.

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak - berberys juliany (Berberis julianae) - ale jest dość wysoki, berberys gruczołkowaty (Berberis verruculosa), karłowy berberys bukszpanolistny (B.buxifolia) i berberys pośredni (B. x media - częsciowo trzyma liście)
    Z tym ze te berberysy mają podobną tolerancję zimy jak ligustr - jesli zima bedzie zimna, bez opadów, to liscie opadną.
    Potrzebują zimą półcienia, gdyż słońce powoduje nadmierną transpirację, co też wzmaga zrzucanie liści.

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał paskud
    Cytat Napisał Nagietka_a
    Albo zagospodarować ten teren w sposob tak, aby powstał taras Można całość uzupełnić roslinami.
    Taras z ogordem połączyć szerokimi schodami Fajnie to może wyglądac

    Ta wizja mi się podoba- troszkę powiększyć taras na skarpie, połączyć go z ogrodem fajnymi schodami a na skarpie zrobić ogród tarasowy- coś mniej więcej takiego:

    Co prawda dobór roślin i materiałów raczej inny bo tutaj skarpa w cienistym ogrodzie, a nie tak jak u Ciebie w miejscu nasłonecznionym (i przepraszam za jakość zdjęcia bo skanowane z odbitki wygrzebanej z archiwum)
    dokładnie taką samą skarpę mam u siebie i też w cieniu. Tylko u mnie skarpa jest przed wejściem głównym do domu no i schody. Fajnie to masz rozwiązane. Sam robiłeś tą skarpę, czy firma?
    Z czego masz schody i te ograniczniki na skarpie?
    Ja u siebie schody planuję zrobić z drewna.

  7. #107
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kasia_Artur
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    74

    Domyślnie

    Dzialka o urozmaiconej rzezbie terenu - slicznie wyglada, ale .... duzo wymaga pracy i nakladow pienizenych. Pochodze z terenow nizinnych a dom wybudowalismy w pomorskim a tutaj sa gorki i pagorki. Dom nasz jest na dzialce pochylej i konieczne bedzie zrobienie skarpy ze schodami. Nie obejdzie sie bez sciany oporowej (duzy koszt)
    Co byscie zaproponowali w takim miejscu jak to:

    oraz w miejscu pod kolumami:

    myslalam o ulozeniu kaskady z donic btonowych (jednobarwnych) cos w tym rodzaju
    Przez całe życie się uczymy
    my tutaj a domek tam
    komentarze do dziennika

  8. #108
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    rzecz gustu i... zasobności portfela.

    Jak dla mnie takie gazony





    to po prostu

    o k r o p n o ś ć

    podobnie jak betonowe ogrodzenia "tralkowe"

  9. #109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Te gazony to w zieleni przemysłowej można użyć, ale wokół domu....?
    Na dodatek nie są zbyt praktyczne.

  10. #110

    Domyślnie

    Ten plan zagospodarowania skarpy moze dotyczyc rowniez strony zachodniej?
    A co ze strona północną? Bo tez mysle nad skarpą i Wasz plan roslinek b. mi sie podoba.
    Narazie z krzwow planuje na polnoc wawrzynek wilczełyko i funkje. Plus rododendron. I tu sie moja wizja konczy.....

  11. #111

    Domyślnie


    może coś takiego
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  12. #112

    Domyślnie

    Zygmor- piekne!!
    a to moje puste jesczse skarpy:


  13. #113
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie rób tej skarpy takiej równej, wyjedz gdzieniegdzie językiem o łagodnym spadku w głąb trawnika. Gdzieś zrób stopnie z kamieni.

  14. #114

    Domyślnie

    Dobrze Elfirku, ale musze pamietac o tym, ze nie mam za duzo miejsca poza skarpami. Beda schody, wlasciwie juz byly, ale kostka zostala zle ulozona i zostala zdjeta. Co z ta polnocna stroną? jesli mozesz cos cennego podpowiedziec...., tez malo miejsca, "jezyki" moga byc niewielkie, choc żal...
    sosenki z lewej i prawej strony zdjecia zostana wykopane, jedną z nich chcemy przesadzic, ale nie wiem czy nie dozna szoku

    mam jesczse pytanie, na skarpie zachodzniej chcialbym wsadzic kepkę miechunki, ale jak mam powstrzymac te roslinke przed ekspansją? Donica bez dna?

  15. #115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Można kupić zwykłą plastikową miskę (wiadro) i odciąć jej dno.

    Na północnej stronie, jesli będzie wilgotno można urządzić ogród paproci i różaneczników.
    Jesli z tą wilgocią nie bardzo, to najlepsza byłaby irga Dammera i pokrewne.

  16. #116

    Domyślnie skarpa - co robić

    witam
    mam do Was wielką prośbę o poradę co byście zrobiły ze skarpą, która mam nadzieję uda mi się pokazać Wam na zadjęciu.
    Skarpa jest wysoka i zastanawiam się co zrobić aby się nie obsypywała
    No w każdym razie czekam na Wasze porady

    http://foto.onet.pl//myu4t,kgco6g855...q,u.html#jk8bq

  17. #117

    Domyślnie

    czy widziecie to zdjęcie ?? bo chyba mi znów nie wyszło mam ciągle z tym problem

  18. #118

    Domyślnie

    teraz powinno być widoczne

  19. #119

    Domyślnie

    no i mogę dać jeszcze jedno
    taki będę miała widok z tarasu

  20. #120
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    mur oporowy - i to solidny bo kiedyś las wjedzie ci do domu
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

Strona 6 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony