dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Deska systemowa

    Chciałbym spytać o Wasze doświadczenia z deską systemową.
    Chcielibyśmy mieć w miarę niedrogą podłogę drewnianą, niestety mamy już wylewki, także do legarów trzeba by było robić bruzdy, a to podniosłoby koszt. Zaproponowano nam deski systemowe jaką alternatywne, które można kleić do wylewki. I teraz pytanie - co w nich takiego jest, że można je kleić, a zwykłych nie? Mam wrażenie, że to jakiś marketing, nikt ze sprzedawców mi na to pytanie nie odpowiedział...

    Czy ktoś z Was może ma klejone deski systemowe?

  2. #2

    Domyślnie

    To są po prostu gotowe deski ( nie wymagające cyklinowania i lakierowania) z tego typu podłóg są też deski warstwowe czyli takie które mają system montażu jak panele ale są w całości wykonane z drewna. Cenowo to wychodzi sporo taniej od litej deski bo zarówno materiał jak i robocizna kosztują mniej.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ramuh

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    44-700
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał w**owe Zobacz post
    To są po prostu gotowe deski ( nie wymagające cyklinowania i lakierowania) z tego typu podłóg są też deski warstwowe czyli takie które mają system montażu jak panele ale są w całości wykonane z drewna. Cenowo to wychodzi sporo taniej od litej deski bo zarówno materiał jak i robocizna kosztują mniej.
    Guzik prawda.Gotowce nie sa warte swojej ceny i drogo wychodza, Nijak ma się cena do jakości. Sam material jest srednio lub disc drogi + rpbocizna + kleje dwuskładnikowe.

    DStoliczek jeśli chcesz miec tanim kosztem lite drzewo w domu to szukaj parkeitu przemysłowegpo lub normalnego drewna w gorszej klasie ( sękate itp) tez bardzo ładne ale trzeba lubiec sęki .. Suma sumarum wychodzi tak jak syustemowe albo taniej a lprzynajmniej masz lite drewno a nie jakis badziew marketowy któy jest aktualnie na topie

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stoliczek Zobacz post
    Chciałbym spytać o Wasze doświadczenia z deską systemową.
    Chcielibyśmy mieć w miarę niedrogą podłogę drewnianą, niestety mamy już wylewki, także do legarów trzeba by było robić bruzdy, a to podniosłoby koszt. Zaproponowano nam deski systemowe jaką alternatywne, które można kleić do wylewki. I teraz pytanie - co w nich takiego jest, że można je kleić, a zwykłych nie? Mam wrażenie, że to jakiś marketing, nikt ze sprzedawców mi na to pytanie nie odpowiedział...

    Czy ktoś z Was może ma klejone deski systemowe?
    WSZYSTKIE DESKI można kleić do betonu. Pytanie czy beton się nadaje do klejenia na nim desek?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #5

    Domyślnie

    Ja się nie upieram na deski systemowe, tylko wszędzie czytam, że zwykłych raczej nie powinno się kleić, tylko przybijać. A te jakoś cudownie wolno kleić. Jarekkur - jak stwierdzić, czy się nadaje?y
    Poza tym deskę systmową kupię za 80zł/m2, a lita od 50zł/m2, systemowa wyjdzie taniej, bo do litej jeszcze obróbka. Pytanie, gdzie jest myk, czy to naprawdę jest lite drewno. Podłoga warstwowa jakoś do mnie nie przemawia, obawiam się, że się mogę docyklinować do drugiej warstwy kiedyś, a jak już mam zainwestować, to chciałbym mieć po prostu drewno, a nie wynalazki. Czytałem tylko, że dechy to na legary i już, a to mnie zabije finansowo niestety. Tzn już drewniana podłoga mnie zabije, ale żona się uparła
    Ostatnio edytowane przez Stoliczek ; 08-03-2013 o 17:11

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Deski można kleić. Tylko deski muszą być? Bo moda taka. Modę tą dyktują amatorzy szybkiej kasy. Zarobić a się nie narobić.Drewno na podłodze. Ciepłe, przytulne.
    U siebie w salonie podziwiam jak ta natura pięknie ułożyła słoje.Ale desek nie mam.
    Jest stara parkieciarska szkoła i wynalazki co kilka lat. Kuszą, że na skróty. A skróty najczęściej są najdłuższe.
    Zmęczony jestem, późno. Odkładam na kolejny post. Jakie ,,wynalazki" w ciągu tych moich 25 lat przy podłogach( + doświadczenia taty) przemineły jak kometa.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stoliczek Zobacz post
    Ja się nie upieram na deski systemowe, tylko wszędzie czytam, że zwykłych raczej nie powinno się kleić, tylko przybijać. A te jakoś cudownie wolno kleić. Jarekkur - jak stwierdzić, czy się nadaje?y
    Poza tym deskę systmową kupię za 80zł/m2, a lita od 50zł/m2, systemowa wyjdzie taniej, bo do litej jeszcze obróbka. Pytanie, gdzie jest myk, czy to naprawdę jest lite drewno. Podłoga warstwowa jakoś do mnie nie przemawia, obawiam się, że się mogę docyklinować do drugiej warstwy kiedyś, a jak już mam zainwestować, to chciałbym mieć po prostu drewno, a nie wynalazki. Czytałem tylko, że dechy to na legary i już, a to mnie zabije finansowo niestety. Tzn już drewniana podłoga mnie zabije, ale żona się uparła
    Deska fabrycznie lakierowa lub olejowana-proste. Jakiś tam wesołek nazwał je systemowe. Te deski sa lite fabrycznie lakierowane lub olejowane. Deski surowe sa lite ale to ty je cyklinujesz lakierujesz lub nasączasz olejem. Wszelkie drewno można kleić do podłoża. Nie każde można kłaść na legary.
    Pod deski podłoże musi być mocne a jego powierzchnia z podłożem mocno związana. Profesjonalista parkieciarz powinien wiedzieć o czym mówię. Najpierw sprawdź lub daj sprawdzić podłoże a następnie szukaj materiału na posadzkę podłogową.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli ma być drewno i to w rozsądnej cenie to mimo wszystko najtaniej wychodzą deski warstwowe. Koszt to cena materiału + ułożenie (lub za darmo samemu) a przy litej jest materiał + wyższa cena za montaż + cyklinowanie + lakier/olej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony