dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 86
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1707
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paliszcz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie Projekt Z92 pracownia STUDIO Z500

    Witam.

    Poszukuję osób przymierzających się do budowy domu wg tego projektu
    http://z500.pl/projekt/Z92,Wygodny-d...-parterze.html.
    Przeszukałam forum ale wątku o tym projekcie nie ma.
    Zamierzamy wraz z mężem ruszyć wiosną Początkowo zakładaliśmy bardzo skromny budżecik i dom do 100mkw ale sytuacja się nieco zmieniła i będziemy budować większy dom

    Proszę również o opinie doświadczonych odnośnie zmian.

    Jestem mocno początkująca ale trochę zmian oszczędnościowych i "dla wygody" wprowadziłam do projektu:
    -rezygnacja z wykuszu,
    -rezygnacja z okien połaciowych, powiększenie szczytowych,
    -rezygnacja z kominka,
    -drzwi wejściowe- jednoskrzydłowe,
    -schody ze spocznikiem ( mam nadzieję, że się zmieszczą),
    -dodatkowe wejście do kotłowni od zewnątrz

    tyle pamiętam... a wyglądało by to tak: (po lewej moje zmiany, po prawej oryginał)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	thumb_Z92_GL_rzut1  dół.jpg
Wyświetleń:	2135
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	174936Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	thumb_Z92_GL_rzut2.jpg
Wyświetleń:	1605
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	174937


    Zapomniałam dodać, że wiele pomocnych zmian które widać powyżej udzieliła mi Elfir za co jeszcze raz serdecznie dziękuję
    Ostatnio edytowane przez paliszcz ; 07-03-2013 o 15:49

  2. #2

    Domyślnie

    witam, a oto moje zmiany : Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	1691
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	175096Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	1506
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	175097 nie wiem czy dokładnie je widac ale postaram sie opisać.
    -na dole dołoże tylko dzwi do kotłowni z zewnątrz
    -nie mam tego zaznaczone na rysunku ale chce troszke zmniejszyć szerokosc sciany tv i kominkowej aby było wiecej miejsca na przejscie
    -okno w kuchni wyrównać z blatem
    -okna przy wykuszu poszerzyc na całą jego szerokość
    - poszerzyć dzwi tarasowe zaś pozbyć sie tego małego okna przy nich ale to jeszcze zobacze jak to bedzie wyglądało z tym okienkiem na waszych zdjeciach
    -zlikwidowanie kominka ale za to chce mieć biokominek daje on ciepło, pali sie normalnym ogniem, można go obudowac jak zwykły kominek ale jest dużo tańszy i nie potrzeba dodatkowego kominu
    -na górze podniose ścianke kolankową do 120 cm, na stronie z500 architekci pisali , ze nie ponosi to za sobą żadnych trudności
    -powieksze pralnie a łazienke zmniejsze do 7 m2 , taka w zupełności nam wystarczy
    -sypialnie rodziców chce zamnienić na pokój 16,5 m2 i przy nim garderoba
    -w drugim pokoju 16,5 m2 chce równiez zrobic garederobe
    -okna połaciowe zostawie, gdyż obecnie mieszkam w domku, gdzie w pokojach jest po jednym oknie szczytowym i przy ścianie ze skosem jest po prostu ciemno
    -acha zapomniałam dodać ze w kotłowni chce przesunąć komin troszke bliżej schodów , jeżeli by sie dało wtedy w łazience u góry komin znalazł by sie nieco bliżej sciany z umywalkami a nie tak na środku

    Narazie tyle, czekam na zdjęcia i relacje , bo u mnie to jeszcze troche potrwa zanim zaczne budowe pozdrawiam

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paliszcz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Beti Ciekawe zmiany właśnie je sobie analizuję
    - muszę pomyśleć o biokominku- może to wcale nie jest zły pomysł,
    - my okien połaciowych na pewno nie będziemy robić bo pokoje dzieciaków będą najbardziej doświetlone więc raczej się nie obawiam, ze będzie za ciemno. Nasza sypialnia będzie ciemniejsza ale to akurat dobrze ;D

    Cały czas się zastanawiam czy zmieszczą się schody dwubiegowe ze spocznikiem- nie chce zabiegowych bo są wąskie, ciasne i mniej bezpieczne... muszę przeanalizować wymiary bo chyba schody zostaną tam gdzie są, chciałam łazienki w jednym pionie ale mąż mi mówi, że za dużo już wymyślam- miało być jak najmniej zmian

    Może forumowicze mają jakieś uwagi co do projektu ???
    Ostatnio edytowane przez paliszcz ; 27-10-2013 o 15:02

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Beti24

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Pomorze
    Posty
    4

    Domyślnie

    Mnie schody własciwie nie przeszkadzaja, moze sa troszke węższe ale to nie wygląda zle. Jesli spojrzec na rysunki szczegółowe to są tam tylko 4 schodki zabiegowe i jest spocznik. Musze ci powiedziec paliszczku ze w obecnym domu mam czesciowo zabiegowe schody i są naprawde wystarczająco szerokie , nigdy mi sie nie zdarzyło na nich żle stanać czy cos. Chce miec mniej wiecej tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.jpg
Wyświetleń:	1432
Rozmiar:	25,0 KB
ID:	175443Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b.jpg
Wyświetleń:	1372
Rozmiar:	23,4 KB
ID:	175444.
    Chciałabym wybudować dom chociaz do stanu , zeby mozna było w nim zamieszkać czyli stan surowy bez pokrycia dachu, instalacje ocieplenie tynki, reszte wykanczac z czasem. Naprawde nie chce brac kredytu chodz pewnie moje nadzieje są złudne. Zobaczymy co los przyniesie

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paliszcz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Hm.... chyba będę musiała się wybrać do znajomych i pooglądać fakt źle to nie wygląda, zobaczę ile kosztem dwubiegowych straci łazienka górna.

    Te mi się podobają:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody_drewniane_(7).jpg
Wyświetleń:	819
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	175626

    Trochę mi się wczoraj nudziło oto efekt: (tylko kiepsko widać) -PARTER
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z.jpg
Wyświetleń:	1140
Rozmiar:	7,8 KB
ID:	175627


    W przyszłym tygodni najprawdopodobniej zakupimy projekt. Zastanawiam się czy jest sens zamawiać od nich kosztorys, na innych wątkach czytałam, że to strata pieniędzy...

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Beti24

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Pomorze
    Posty
    4

    Domyślnie

    A TO MOJE WIZUALKI Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	1369
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	175635Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	1311
Rozmiar:	13,6 KB
ID:	175636Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	1308
Rozmiar:	13,3 KB
ID:	175637Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	1266
Rozmiar:	15,4 KB
ID:	175638Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	982
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	175639
    to super że wy już niedługo zaczniecie, mam nadzieje że bedziesz wszystko dokładnie opisywac, ja bede śledzić każdy szczegół

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paliszcz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    WoW ale super to u Ciebie wyszło
    Ostatnio edytowane przez paliszcz ; 08-02-2014 o 13:18

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał paliszcz Zobacz post
    Jeśli bardzo chcesz garderobę to można ją zrobić przy pierwotnej sypialni w miejscu biurka
    Wzdłuż tej ściany z kominem wentylacyjnym (swoją drogą nie da się go przesunąć do ściany, żeby nie było tej "szpary")? A jak rozwiązać wtedy wejście do sypialni?

    Ściana kominkowa u nas też będzie skrócona- większy salon.
    Tylko, że to jest ściana nośna i nie wiem czy można ją tak sobie bezkarnie skrócić

    Ja pseudobalkoników nie robię, za to duże okna szczytowe- szczególnie u dzieci, w sypialni jakiś standard...
    Jak duże? Możesz podzielić się info co do wymiarów? W łazience też szczytowe czy zostawiacie połaciowe? My chyba dachówkę zostawilibyśmy w tej prostokątnej sypialni, bo dość duża jest odległość od okna.

    Co do tarasu- ja tylko podwójne drzwi- okno dodam w miejscu wykuszu- średnie
    Czyli standard

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar letniowoc
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Ja również zaliczam się do sympatyków projektu z92. Zaczęłam się nim interesować już we wrześniu 2012 r., zaraz po tym jak został stworzony przez studio z500. Nie znalazłam wówczas praktycznie nikogo kto budowałby z92. Natomiast na wątku dotyczącym wyboru projektu, wielu cennych rad na temat projektu i ewentualnych zmian udzieliły bowess i Elfir. Jeszcze raz dzięki

    Cieszę się, że ten wątek powstał. Też jestem budowlanym laikiem, mnóstwo rzeczy dowiaduję się czytając muratora i to dzięki muratorowi dowiedziałam się np. jaki wybrać projekt domu, aby był ekonomiczny w budowie.

    Nasze plany budowlane wyklarują się w przeciągu kilku tygodniu (kwestie związane z przekwalifikowaniem działki na budowlaną) proszę trzymajcie kciuki Czekamy na to już prawie 4 lata....

    Dlatego nie wiem czy projekt z92 będzie tym "naszym". Wszystko zależy od działki. Akurat na tej naszej nie ma gazu, dlatego wybieraliśmy projekt z92 m.in. pod kątem dużej kotłowni. Zazwyczaj kotłownie na paliwo stałe w innych projektach mają po 6-8 m kw. co nie jest tak dużo jak powstawia się różne kotłowniane wyposażenie. Jakie Wy planujecie ogrzewanie?

    Dodam, że podoba nam się także z162 (to taki mniejszy "brat bliźniak " z92) i trochę mniej z14. Raczej na pewno wybierzemy coś ze studia z500.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paliszcz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    co do garderoby, może tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	thumb_Z92_GL_rzut2.png-1.jpg
Wyświetleń:	958
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	176152

    Nie mam pojęcia co z tą ścianą nośną, to samo tyczy się wielkości okien- dam tu pole do popisu projektantowi bo nie znam się aż tak na tym a myślę, że sensownie doradzi jaka wielkość odpowiednio doświetli pokoje dzieci. Jedyne czego jestem pewna to fakt, ze na tych okach oszczędzać nie będę.
    W łazience czytałam na stronie projektu, ze pasuje tam okno szer. max 60cm, wys 70-80- parapet na 80-90, lub długie do podłogi. Teraz nie mam w ogóle okna w łazience i żyje więc też szczególnie nie będę wydziwiać- z całą pewnością w całym dachu nie będzie ani jednego ona dachowego.

    Letniowoc- witam i trzymam kciuki za działeczkę- informuj na bieżąco
    My będziemy grzać ekogrosz. dół podłogówka, góra grzejniki

    ehhhh też na bieżąco studiuje muratora, mamy zamiar wspierać fizycznie i emocjonalnie naszego murarza więc jakaś wiedza by się przydała... teraz mam trochę czasu bo tydzień wolnego ale tak to nie bardzo jest kiedy to wszystko ogarnąć a czasem to aż wstyd pytać... więc czytam i czytam...
    Ostatnio edytowane przez paliszcz ; 12-03-2013 o 16:09

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar letniowoc
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Ja w łazience okno planuję, można otworzyć i przewietrzyć. Jakoś dziwnie by mi było bez okna. Na górze wolałabym w ścianie szczytowej zamiast dachowego. Ogólnie nie przepadam za dachowymi, też chcę je ograniczyć do minimum. Myślę czy nie zostawić jednego w pralni?

    Okna w pokojach dziecj też chcemy max. powiększyć. Myślałam nad oknem balkonowym (z barierką francuską) plus boczne okno połączone z balkonowym, coś na kształt odwróconej litery L. Wiecie o co chodzi?

    Za kciuki (nie) dziękuję

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paliszcz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Nie no fakt, okno w łazience będzie ale w szczytowej, do pralni chciała bym zrobić przejście z łazienki to może trochę światła wpadnie

    Też myślałam o oknach balkonowych... zobaczymy, w tym tygodniu będę konsultować projekt z architektem, tyle jest możliwości, że głowa boli

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar letniowoc
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Też myślałam nad przejściem z łazienki do pralni tylko mam pewną wątpliwość. Kiedyś czytałam, że ktoś na forum tak zrobił i potem żałował. Bo gdy dzieci podrosły (nastolatki) to non stop blokowały łazienkę i nie było jak dostać się do pralni (żeby wziąć stamtąd jakieś ubranie, wyprasować coś itd itp). Muszę to jeszcze dobrze przemyśleć.

    Co do wielkości okna tarasowego na parterze. Naprawdę robi się zazwyczaj dwuskrzydłowe? Czyli likwiduje się tego jednego fixa z boku, tak? Czy nie będzie za ciemno w salonie, zważywszy na to, że będzie lekkie zacienienie dzięki okapowi z dachu?

    paliszcz czyli u Was najpierw konsultacja z architektem a potem kupno projektu czy idziecie do niego z już kupionym projektem? Wypytaj o wszystko, każda rada i uwaga cenna

  14. #14

    Domyślnie

    No to jadziem dalej i zapraszam do komentowania pomysłów. Można ostro i bez certolenia się
    1. Drzwi jednoskrzydłowe i szafa po prawej od wejścia, a co za tym idzie skrócenie ścianki w holu (zlikwidowanie jednego stopnia schodów, najniższego) i przeniesienie wejścia bardziej na lewo. W tej małej wnęczce która powstanie, regał z książkami W ogóle chyba zrezygnowałbym z drzwi między wiatrołapem a hallem, bo u znajomych co prawda są, ale jeszcze nie widziałem ich zamkniętych Tylko, że fakt, tam nie ma przejścia wiatrołap - kotłownia
    2. Zmniejszenie kotłowni kosztem "ościanowania" klatki schodowej i wstawienia doń schodów samonośnych. Zakładając szerokość kotłowni 282 cm i szerokość schodów 90 cm odchodzi jakieś 2,5 m2 kotłowni i zostaje 7,5. Do kotła na ekogroszek chyba wystarczy?
    3. Ciągle nie rozwiązany dylemat z górą. Same okna szczytowe (duże), same drzwi balkonowe + francuzy czy francuzy z oknami w odwrócone L. Dziś idę do domu usytuowanego tak jak będzie nasz, gdzie są takie Lki i zobaczę ilość światła w pochmurny dzień jak dziś
    Jak coś wymyślę, dam znać
    PS. Wstępna wycena pierwszego wykonawcy to 25 tys. za system "nic cię nie obchodzi". Własny sprzęt (w tym agregat). Tanio, drogo?
    Ostatnio edytowane przez Bazyl3 ; 13-03-2013 o 15:00

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paliszcz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Letniowoc- dlatego myślę też o dodatkowych drzwiach do pralni- chcę zrobić przejście bo zdarza się, ze coś suszę na kaloryferze takim długim żeberkowym(obecnie) więc nie musiała bym biegać, no i trochę światła wpuszczę.

    Likwidacja fixa- sama nie wiem... myślę że nie powinno być za ciemno ale dopiszę to pytanie do tysiąca pytań do architekta

    My najpierw konsultujemy pomysł z architektem bo to mój znajomy- niestety mieszka jakieś 100km ode mnie więc póki co ślę mu maile Chciała bym skorzystać z jego pomocy bo będzie taniej. Ciekawa jestem jego zdania odnośnie zmian- wysłałam mu dziś konkrety i czekam na odpowiedź, także będę informować na bieżąco

    Bazyl- ja bym w życiu nie rezygnowała z drzwi z wiatrołapu- po pierwsze wszystko z kotłowni niesie się do domu, po drugie zawsze trochę stanowi ochronę przed uciekaniem ciepła z domu ( tak gdzieś czytałam)

    Nie wiem co ze schodami, ja dalej upieram się na dwubiegowe z racji wygody i bezpieczeństwa- wstaw jakieś zdjęcie tych samonośnych, o które konkretnie Ci chodzi. Wyobraź sobie ewentualne potomstwo lub siebie na starość- po czym wygodniej będzie chodzić...

    Pierwotnie chciałam zamienić schody z wc na dole ale mąż mi uświadomił, żeby zbytnio kotłowni nie zmniejszać bo przecież nie mamy garażu (planujemy później dobudować) a gdzieś trzeba trzymać np kosiarkę, węże ogrodowe, rowery, sanki a dla tych wszystkich gratów i tak obecna kotłownia będzie za mała- my ją nawet chcieliśmy trochę przedzielić i stworzyć małe pomieszczenie gospodarcze. Fakt, że pewno zostanie blaszak po budowie no ale przecież wiecznie tam przetrzymywać tego wszystkiego nie będę.

    Czekam na opinie o oknach na górze, a myślałeś co z tą garderobą ?

    A wycena to za co dokładnie ?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał paliszcz Zobacz post
    [B]Bazyl- ja bym w życiu nie rezygnowała z drzwi z wiatrołapu- po pierwsze wszystko z kotłowni niesie się do domu, po drugie zawsze trochę stanowi ochronę przed uciekaniem ciepła z domu ( tak gdzieś czytałam)
    Dlatego właśnie zastrzegłem, że u znajomych nie ma wejścia do kotłowni. A z tym uciekaniem ciepła, to bym nie przesadzał. Każdy tylko ciepło, mostki termiczne, to i tamto

    Nie wiem co ze schodami, ja dalej upieram się na dwubiegowe z racji wygody i bezpieczeństwa- wstaw jakieś zdjęcie tych samonośnych, o które konkretnie Ci chodzi. Wyobraź sobie ewentualne potomstwo lub siebie na starość- po czym wygodniej będzie chodzić...
    Pi razy oko - TAKIE Potomstwa nie muszę sobie wyobrażać, bo mam dwóch dziedziców na stanie A ja na starość skupię się na dole Natomiast obcięcie kotłowni i zrobienie typowej klatki schodowej da mi szansę na ich wstawienie. Przy zabiegu nad kotłownią nie widzę szans.

    Pierwotnie chciałam zamienić schody z wc na dole ale mąż mi uświadomił, żeby zbytnio kotłowni nie zmniejszać bo przecież nie mamy garażu (planujemy później dobudować) a gdzieś trzeba trzymać np kosiarkę, węże ogrodowe, rowery, sanki a dla tych wszystkich gratów i tak obecna kotłownia będzie za mała- my ją nawet chcieliśmy trochę przedzielić i stworzyć małe pomieszczenie gospodarcze. Fakt, że pewno zostanie blaszak po budowie no ale przecież wiecznie tam przetrzymywać tego wszystkiego nie będę.
    Te 2,5 m2 to i tak nic nie zmieni, bo tak jak sama wspomniałaś pomieszczenie jest za małe na skład przydasiów wszelakich. U nas też na razie blaszak, potem się będzie myśleć. Dzielenie pom. gosp. to raczej chybiony pomysł

    Czekam na opinie o oknach na górze, a myślałeś co z tą garderobą ?
    Wizyta w domku znajomego przełożona na jutro. Chyba będą Lki z francuzami w dziecięcych, a u nas duże szczytowe.

    A wycena to za co dokładnie ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z92wycena.jpg
Wyświetleń:	436
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	176426

    PS. Czy wiecie już z czego będziecie budować. U nas będzie na 90% ceramika. Jak uda się maxa z Kozłowic dostać, będzie chyba taki max
    Ostatnio edytowane przez Bazyl3 ; 13-03-2013 o 19:01

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paliszcz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bazyl3 Zobacz post
    Dlatego właśnie zastrzegłem, że u znajomych nie ma wejścia do kotłowni. A z tym uciekaniem ciepła, to bym nie przesadzał. Każdy tylko ciepło, mostki termiczne, to i tamto
    no fakt he he ale mimo wszystko myślę, że to czynnik dość istotny

    Cytat Napisał Bazyl3 Zobacz post

    Pi razy oko - TAKIE Potomstwa nie muszę sobie wyobrażać, bo mam dwóch dziedziców na stanie A ja na starość skupię się na dole Natomiast obcięcie kotłowni i zrobienie typowej klatki schodowej da mi szansę na ich wstawienie. Przy zabiegu nad kotłownią nie widzę szans.
    to się dogadaliśmy dokładnie o coś takiego mi chodziło tylko ja się zastanawiam czy samonośne czy betonowe- bo przy betonowych można by tam jeszcze coś "pod" wygospodarować

    Cytat Napisał Bazyl3 Zobacz post

    Te 2,5 m2 to i tak nic nie zmieni, bo tak jak sama wspomniałaś pomieszczenie jest za małe na skład przydasiów wszelakich. U nas też na razie blaszak, potem się będzie myśleć. Dzielenie pom. gosp. to raczej chybiony pomysł
    Zgadza się


    Cytat Napisał Bazyl3 Zobacz post


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z92wycena.jpg
Wyświetleń:	436
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	176426
    Zaznaczam, że nie za bardzo się znam ale z tego co czytałam różne wyceny to myślę, że bardzo ciekawa oferta. Ja zakładałam że przynajmniej ze 40k zł. Ciekawe ile dach ? Ogólnie ten nasz projekt ma bardzo prostą bryłę... Spojrzałam na kosztorys szacunkowy ze stronki z projektem i tam podają, ale za ssz- ok 52k zł - 55k zł netto oczywiście więc sam zobacz że masz dobrą ofertę.


    Cytat Napisał Bazyl3 Zobacz post
    Czy wiecie już z czego będziecie budować. U nas będzie na 90% ceramika. Jak uda się maxa z Kozłowic dostać, będzie chyba taki max
    bk 600 lub 400 ale raczej 600 +15cm styropianu. Na 100% ściana 2W. Wybraliśmy bk bo łatwy w obróbce a my chcemy budować sami tak jak pisałam z rodzinką+ jeden fachowiec.Poza tym parę km od Torunia mamy Solbet więc liczę na sąsiedzkie zniżki Ściany działowe z silki. Ogólnie z tego co się naczytałam to każdy z materiałów jest ok, każdy chwali swoje... Ważna cena... Ja chyba zacznę szukać bloczków fundamentowych bo to już czas... ale ciągle mam coś ważniejszego...

    Zastanawiam się czy jest sens zamawiać kosztorys z Z500 bo opinie nie są zbyt przekonujące do zakupu ...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał paliszcz Zobacz post
    to się dogadaliśmy dokładnie o coś takiego mi chodziło tylko ja się zastanawiam czy samonośne czy betonowe- bo przy betonowych można by tam jeszcze coś "pod" wygospodarować
    Ale w takim układzie jak na projekcie to raczej wylewane schody nie dadzą nic wygospodarować pod. W wąskim korytarzyku bieg do góry, a powrót nad kotłownią (stąd piec pośrodku ściany). Przy klatce schodowej pod drewnianymi schodami zrobi się pewnie graciarnia, ale to już trudno

    Zaznaczam, że nie za bardzo się znam ale z tego co czytałam różne wyceny to myślę, że bardzo ciekawa oferta. Ja zakładałam że przynajmniej ze 40k zł. Ciekawe ile dach ? Ogólnie ten nasz projekt ma bardzo prostą bryłę... Spojrzałam na kosztorys szacunkowy ze stronki z projektem i tam podają, ale za ssz- ok 52k zł - 55k zł netto oczywiście więc sam zobacz że masz dobrą ofertę.
    Jakieś dziwne te kwoty. Za instalacje robocizna 11 tys.?? Hłe hłe. Chciałbym


    bk 600 lub 400 ale raczej 600 +15cm styropianu. Na 100% ściana 2W. Wybraliśmy bk bo łatwy w obróbce a my chcemy budować sami tak jak pisałam z rodzinką+ jeden fachowiec.Poza tym parę km od Torunia mamy Solbet więc liczę na sąsiedzkie zniżki Ściany działowe z silki. Ogólnie z tego co się naczytałam to każdy z materiałów jest ok, każdy chwali swoje... Ważna cena... Ja chyba zacznę szukać bloczków fundamentowych bo to już czas... ale ciągle mam coś ważniejszego...
    Czyli jednak BK. A co Was przekonało? U nas wkoło wszędzie na czerwono i ekipy w tym szkolone, więc ... Albo Cerpol albo hadykówka

    Zastanawiam się czy jest sens zamawiać kosztorys z Z500 bo opinie nie są zbyt przekonujące do zakupu ...
    Nie wiem. A do banku?

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paliszcz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bazyl3 Zobacz post
    Ale w takim układzie jak na projekcie to raczej wylewane schody nie dadzą nic wygospodarować pod. W wąskim korytarzyku bieg do góry, a powrót nad kotłownią (stąd piec pośrodku ściany). Przy klatce schodowej pod drewnianymi schodami zrobi się pewnie graciarnia, ale to już trudno
    Tylko ja chciałam zamienić schody z wc, poświęcając (jeśli będzie to konieczne) kawałek gabinetu, pisałam o tym też do projektanta zobaczymy co powie. Trzeba by było też zabrać coś z kotłowni żeby wc miało jakieś "normalne" wymiary.

    Cytat Napisał Bazyl3 Zobacz post
    Czyli jednak BK. A co Was przekonało? U nas wkoło wszędzie na czerwono i ekipy w tym szkolone, więc ... Albo Cerpol albo hadykówka
    Tak jak pisałam wyżej- jest najlepszy do samodzielnej obróbki, lekki i Solbet blisko. Poza tym nie będzie murowania na tradycyjną zaprawę tylko na klej więc bk jak najbardziej.

    Cytat Napisał Bazyl3 Zobacz post

    Nie wiem. A do banku?
    Ja do banku na razie nie potrzebuję. Fundamenty z oszczędności, mury pójdą w górę za pieniążki z mieszkania które właśnie sprzedajemy, i dopiero na wykończenie kredyt. Jest jeszcze opcja, że po fundamentach podejmiemy decyzje co do kredytu- problem w tym, że rynek nieruchomości stoi! Ciężko teraz sprzedać mieszkanie.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał paliszcz Zobacz post
    Tylko ja chciałam zamienić schody z wc, poświęcając (jeśli będzie to konieczne) kawałek gabinetu, pisałam o tym też do projektanta zobaczymy co powie. Trzeba by było też zabrać coś z kotłowni żeby wc miało jakieś "normalne" wymiary.
    Łazienkę to ja w ogóle chciałbym mieć na dole większą, ale nie widzę szans na wygospodarowanie, tym bardziej, że nie chcę zmniejszać "gabinetu", który, już w czasach pustego gniazda, będzie pewnie naszą sypialnią Trochę mi też szkoda miejsca na południowej ścianie dla kibelka, ale już się chyba pogodziłem z tą myślą

    Tak jak pisałam wyżej- jest najlepszy do samodzielnej obróbki, lekki i Solbet blisko. Poza tym nie będzie murowania na tradycyjną zaprawę tylko na klej więc bk jak najbardziej.
    Jako że jestem nogą techniczną i pupa ze mnie nie majsterkowicz zdany jestem na siłę fachową. A że ceny za m2 wychodzą podobne, a u nas cała okolica w ceramice, to nie będziemy się wyłamywać i będzie czerwona ściana 288

    EDIT: A stropy w jakiej technologii? U nas chyba będzie teriva, ale się naczytałem i zastanawiam się, czy jednak nie żelbet ??
    Cerpol u mnie w województwie (świętokrzyskie) nie ma sieci dystrybucji Zostaje Hadykówka
    Ostatnio edytowane przez Bazyl3 ; 14-03-2013 o 16:36

Strona 1 z 86

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony