dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 86
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1707
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar letniowoc
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Hej
    Odnośnie kosztów budowy. Kiedyś tak luźno mąż rozmawiał ze znajomym budowlańcem i pytał go o koszt robocizny. I ten znajomy najpierw pytał jaki duży dom, jaki kształt dachu (ile lukarn itp) oraz czy będą balkony. Powiedział, że za postawienie domu ok. 10x10m, dach dwuspadowy bez udziwnień, bez balkonów biorą ok. 45 000 zł. To cena za robociznę (fundamenty, ściany, dach). Ale tak jak mówię to była taka luzacka rozmowa, bez konkretnych ustaleń.

    Czy planujecie okno na klatce schodowej, żeby ją doświetlić? Bo w projekcie nie ma.

    My też chcemy omijać bank tak długo jak się uda i zacząć budowę za oszczędności.

    Ciągle chodzi mi po głowie projekt z162... Hmmm, gdyby tylko miał większą kotłownię to byłby idealny.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paliszcz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    To już moje trzecie podejście do napisania posta, ciągle coś

    Dostaliśmy odpowiedź od architekta i nie będziemy kupować gotowego projektu. Zrobi nam z92 wg naszych zmian bo inaczej byśmy trochę się wykosztowali (podkreślam, że to znajomy) ale normalnie jest to do zrobienia. Sama już nie wiem czego chcę, zamiana wc ze schodami ma swoje plusy i minusy więc dopiero po spotkaniu z architektem zdecydujemy co robć. Będę informować na bieżąco

    Strop ? nie mam pojęcia- muszę się douczyć a że teraz czasu nie mam to chyba architekt coś podpowie.

    Letniowoc- no cena całkiem, całkiem szczególnie, że z dachem. Ciekawe jak by to faktycznie wyglądało.
    Tak, ja planuję okno na klatce schodowej- najbardziej widzi mi się taki podłużne (niskie)
    Ten drugi projekt też fajny tylko dla mnie trochę za duże pokoje na górze, można by tam wygospodarować ew. garderobę ale znowu kotłownia zdecydowanie za mała- ( no ale można by wc zmniejszyć ?) Z 92 jednak metrażowo większy...
    A widziałaś wariant Z162v3 ? ten już bardziej
    Ostatnio edytowane przez paliszcz ; 17-03-2013 o 09:39

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar letniowoc
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    paliszcz - ale mimo, że nie kupujesz gotowego projektu z92, to będziesz zaglądać na wątek i dzielić się postępami z budowy ? Fajnie, że macie znajomego architekta, dogadać się łatwiej i nie złupi z Was pieniędzy

    Ja okno również chce mieć, wąskie i długie. Dobrze, że nie dachowe, odpadnie problem z myciem.

    Cały czas czaję się wokół tego z 162, podwariant 3 widziałam. Podoba mi się, że zaprojektowali pralnię na górze, tylko znowu te nielubiane przeze mnie schody zabiegowe

    No i na pewno zamieniłabym gabinet z kuchnią.

    Ale póki co czekam na decyzję z gminy i odliczam, odliczam, odliczam.....

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paliszcz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Oczywiście, że będę zaglądać bo to zawsze będzie z92 tylko tańszy projekt

    Najgorsze to czekanie... Mąż odbiera w poniedziałek WZ, a ja kombinuje co z mapkami bo jedni twierdzą że muszą być z gminy a inni że obojętnie od kogo, mnie najgorzej denerwuje fakt, że mało wiem i ciągle okazuje się, że jeszcze coś trzeba załatwić... ale tak to pewnie będzie do samego końca budowy he he.
    Trzymam kciuki, koniecznie daj znać

    Jeszcze ogrodzenia nie wybraliśmy takiego tymczasowego...

  5. #25

    Domyślnie

    A ja z pytaniami praktycznymi. Jaki jest koszt użycia agregatu (prąd) przy budowie domu tej wielkości? Czy prawdą jest, że koszt stropu nad poddaszem jest porównywalny do technologii bezbetonowej (tak twierdzi kierownik ekipy, a mnie się za bardzo nie chce w to wierzyć)?

  6. #26

    Domyślnie

    Witam,
    Dopisuje się do listy budujących Z92. Byłem chyba pierwszy zakupie tego projektu, gdyż musiałem czekać 3 tygodnie na przysłanie dla mnie od Z500.
    Projekt został zaadaptowany, mam PnB ekipa także już zorganizowana. Ruszamy jak tylko zejdzie śnieg.
    Ciekawe są Wasze pomysły na zmiany w projekcie. Ja osobiście tylko dodalem dwa okna - jedno w klatce schodowej i jedno w łazience. Aby wstawić okno w łazience należy przesunąć komin trochę. Dodatkowo co zmieniłem to strop - będzie z płyty żerańskiej (żelbeton). Na pewno taniej i szybciej, a z tego co wiem to równi dobrze.
    Koszty robocizny SSO łącznie z pokryciem dachówką to 30 do 60 tys (sprawdzone z 7 ekipami).Dwie najwyższe oferty zdecydowanie oderwane od rzeczywistości. Polecane ekipy od znajomych ceniły się 35 do 40 tys.
    Projekt moim zdaniem to strzał w dziesiątkę. Mam nadzieje, że będę zadowolony w późniejszym użytkowaniu .
    Pozdrawiam,

  7. #27

    Domyślnie

    jumar czy podnosisz ścianke kolankową? Fajnie ze nie robisz duzo zmian, bede widziała jak to tak naprawde wygląda. Masz zrobione jakieś wizualizacje, mam nadzieje ze założysz jakiegoś bloga. Jejku ja już naprawde nie moge sie doczekać zeby chociaż ktoś już postawił ten domek.

  8. #28

    Domyślnie

    [QUOTE=beti87;5887256]jumar czy podnosisz ścianke kolankową? Fajnie ze nie robisz duzo zmian, bede widziała jak to tak naprawde wygląda. Masz zrobione jakieś wizualizacje, mam nadzieje ze założysz jakiegoś bloga. Jejku ja już naprawde nie moge sie doczekać zeby chociaż ktoś już postawił ten domek. [/QUOTE

    Nie, ścianka kolankowa zostaje bez zmian. Sprawdzałem w domach znajomych, 1m scianki wydaje sie byc ok. Z całą pewnością gdzieś wrzucę, trochę fotek pokazać jak to wygląda. Nie robiłem wizualizacji. Wewnątrz domek przypomina mi pewen domek, w którym bywałem rozwiązanie optymalne.
    Materiały i ekipa już czeka, tylko pogoda niestety płata figle

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paliszcz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    jumar witamy

    Czy zamawiałeś kosztorys z Z500 ?Jeśli tak, możesz podzielić się szczegółami ? Albo w ogóle napisz jakie masz kalkulacje odnośnie projektu (ile planujesz z sso, ssz, wykończenie) i w jakim rejonie Polski budujesz ? Będę bardzo wdzięczna za informacje

    Bazyl nie wiem jak to wygląda z agregatem, szkoda, że doświadczeni nie udzielają się w wątku, myślę, że dużo by pomogli.
    Co do stropu architekt proponował mi aby napisać do ekip prośbę o wycenę z dodatkowym zapytaniem o strop (porównać ceny ).

    Może głupie pytanie ale od początkującej - co uwzględnić, albo w ogóle jak napisać zapytanie o wycenę ?

    Beti jak masz jeszcze jakieś wizualizacje to śmiało chwal się bo ostatnie bardzo mi się podobały

  10. #30

    Domyślnie

    prosze bardzo paliszczku Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka hanabi hiro.jpg
Wyświetleń:	487
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	178700Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka hanabi hiro1.jpg
Wyświetleń:	460
Rozmiar:	12,9 KB
ID:	178701
    niestety w tym programie nie da sie zrobić okna dachowego, ale bedzie ono nad wanna, na przeciwko lustra . Oczywiscie kolorystycznie bede miała inaczej i wogóle pewnie jeszcze dużo zmienie, ale mniej wiecej można zobaczyć jak moze wyglądać moja łazieneczka.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	393
Rozmiar:	11,1 KB
ID:	178543   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	343
Rozmiar:	11,8 KB
ID:	178544   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	336
Rozmiar:	10,7 KB
ID:	178545  
    Ostatnio edytowane przez beti87 ; 23-03-2013 o 20:05

  11. #31

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sypialnia 14 m 4.jpg
Wyświetleń:	487
Rozmiar:	14,9 KB
ID:	179003Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sypialnia 14 m 7.jpg
Wyświetleń:	437
Rozmiar:	15,9 KB
ID:	179005Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sypialnia 14 m 8.jpg
Wyświetleń:	412
Rozmiar:	15,6 KB
ID:	179006 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ŁAZIENKA AMICHE AMICI 1.jpg
Wyświetleń:	440
Rozmiar:	11,3 KB
ID:	179255Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ŁAZIENKA AMICHE AMICI 2.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	14,3 KB
ID:	179256
    Ostatnio edytowane przez beti87 ; 26-03-2013 o 11:10

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał paliszcz Zobacz post
    tyle pamiętam... a wyglądało by to tak: (po lewej moje zmiany, po prawej oryginał)Załącznik 174936Załącznik 174937
    A czemu garderoba w kwadrat? Nie lepiej dociągnąć ścianę "na równo", a zrezygnować ze ściany między łazienką i pralnią, robiąc dużą łazienko pralnię? Albo schować pralnię za łazienką, przy ścianie szczytowej?

  13. #33

    Domyślnie

    Już, już prawie TO
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	618
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	179384Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.JPG
Wyświetleń:	526
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	179385

    Z kwestii nurtujących:
    1. Kuchnia. Chyba zrezygnujemy ze spiżarni, bo nie ma wtedy miejsca na wysokie sprzęty typu lodówka, a z kolei przedłużenie ściany przy spiżarce bezsensownie zmniejszy przejście do salonu. Jakieś pomysły?
    2. Okno w łazience będzie Jak również schowek pod schodami (jednak beton).
    3. Zastanawiamy się nad górą. Ja jestem za czymś takim:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze2.JPG
Wyświetleń:	472
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	179387
    Ale wtedy pozbędziemy się graciarni, którą planowaliśmy urządzić w 2.5
    Pozostajemy w oczekiwaniu na sugestie
    PS. A może od ściany szczytowej wydzielić schowek na graty z przejściem z garderoby?? Czy to very głupi pomysł
    Ostatnio edytowane przez Bazyl3 ; 27-03-2013 o 06:54

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



    A w kuchni przesuń okno nieco w kierunku narożnika budynku (jakieś 60 cm)

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A w kuchni przesuń okno nieco w kierunku narożnika budynku (jakieś 60 cm)
    Ale okno kuchenne czy to, które powstało w ramach likwidacji wykuszu? I czy to nie wpłynie na wygląd budynku, bo jak czytam symetria to podstawa
    Co do góry, to już sam nie wiem, która opcja lepsza. Czy ta z graciarnią w 2.5 czy ta z łączoną łazienką i garderobą przez całą szerokość. Myślisz, że to dobry pomysł wyciągnięcie tej ściany łazienkowej aż do futryny pokoju po lewej?

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar intercuuren89
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Siemnocha
    Kod pocztowy
    07-402
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bazyl3 Zobacz post
    No to jadziem dalej i zapraszam do komentowania pomysłów. Można ostro i bez certolenia się
    1. Drzwi jednoskrzydłowe i szafa po prawej od wejścia, a co za tym idzie skrócenie ścianki w holu (zlikwidowanie jednego stopnia schodów, najniższego) i przeniesienie wejścia bardziej na lewo. W tej małej wnęczce która powstanie, regał z książkami W ogóle chyba zrezygnowałbym z drzwi między wiatrołapem a hallem, bo u znajomych co prawda są, ale jeszcze nie widziałem ich zamkniętych Tylko, że fakt, tam nie ma przejścia wiatrołap - kotłownia
    2. Zmniejszenie kotłowni kosztem "ościanowania" klatki schodowej i wstawienia doń schodów samonośnych. Zakładając szerokość kotłowni 282 cm i szerokość schodów 90 cm odchodzi jakieś 2,5 m2 kotłowni i zostaje 7,5. Do kotła na ekogroszek chyba wystarczy?
    3. Ciągle nie rozwiązany dylemat z górą. Same okna szczytowe (duże), same drzwi balkonowe + francuzy czy francuzy z oknami w odwrócone L. Dziś idę do domu usytuowanego tak jak będzie nasz, gdzie są takie Lki i zobaczę ilość światła w pochmurny dzień jak dziś
    Jak coś wymyślę, dam znać
    PS. Wstępna wycena pierwszego wykonawcy to 25 tys. za system "nic cię nie obchodzi". Własny sprzęt (w tym agregat). Tanio, drogo?
    Witam.
    My budowaliśmy w tamtym roku taki sam budynek w cenie 32 tys. za stan SSO z wieźbą. Więc sądzę, że wypada trochę się zastanowić co jest przyczyną takiej ceny.. Aczkolwiek trzeba poprosić Pana wykonawcę o dokładny kosztorys. i wtedy wszystko jasne. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez intercuuren89 ; 27-03-2013 o 11:54

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał intercuuren89 Zobacz post
    Witam.
    My budowaliśmy w tamtym roku taki sam budynek w cenie 23 tys. Więc sądzę, że jest to w miarę rozsądna cena. Aczkolwiek trzeba poprosić Pana wykonawcę o dokładny kosztorys. i wtedy wszystko jasne. Pozdrawiam.
    Stargowaliśmy na 23 właśnie A jak realizacja. Jakieś galerie czy coś. Jakieś rady od praktyków? Plusy i minusy. Wasze przeróbki. Ciekaw jestem wszystkiego
    PS. Doczytałem na spokojnie i rozumiem, że byłeś wykonawcą, a nie inwestorem

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bazyl3 Zobacz post
    Ale okno kuchenne czy to, które powstało w ramach likwidacji wykuszu? I czy to nie wpłynie na wygląd budynku, bo jak czytam symetria to podstawa
    Okno od frontu. Chodzi o wstawienie lodówki przy spiżarce, tak aby nie stykała się z krawędzią okna.

    Cytat Napisał Bazyl3 Zobacz post
    Co do góry, to już sam nie wiem, która opcja lepsza. Czy ta z graciarnią w 2.5 czy ta z łączoną łazienką i garderobą przez całą szerokość. Myślisz, że to dobry pomysł wyciągnięcie tej ściany łazienkowej aż do futryny pokoju po lewej?
    Nie gromadź gratów nie będziesz potrzebowal graciarni. Nadal optuję za składzikiem (np. na bombki choinkowe) pod schodami. W tej chwili marnuje się tam sporo miejsca.

    łazienkę sobie przykładowo urządź i zobacz czy wielkosc wystarczy i sprzęty się pomieszczą.

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar intercuuren89
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Siemnocha
    Kod pocztowy
    07-402
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bazyl3 Zobacz post
    Stargowaliśmy na 23 właśnie A jak realizacja. Jakieś galerie czy coś. Jakieś rady od praktyków? Plusy i minusy. Wasze przeróbki. Ciekaw jestem wszystkiego
    PS. Doczytałem na spokojnie i rozumiem, że byłeś wykonawcą, a nie inwestorem
    Przeczytaj jeszcze raz mój post Pomyliłem projekty Posiadam gdzieś fotorelację z budowy, ale nie na tym komputerze jak będę miał czas wrzucę. Jak 23 tys to za metr gdzieś tak 140 zł chyba, że wykonawca robi to na czarno

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Okno od frontu. Chodzi o wstawienie lodówki przy spiżarce, tak aby nie stykała się z krawędzią okna.
    Ok, ale ponawiam pytanie: czy po takim przesunięciu okna do rogu front domu nie będzie wyglądał głupio? Może jednak rezygnacja ze spiżarni i wysokie szafki na tej ścianie, to lepszy pomysł ??

    Nie gromadź gratów nie będziesz potrzebowal graciarni. Nadal optuję za składzikiem (np. na bombki choinkowe) pod schodami. W tej chwili marnuje się tam sporo miejsca.
    Łatwo powiedzieć. Jesteś chomikiem czy Japończykiem jeśli chodzi o charakter gromadzenia? No właśnie, bombki, choinka, walizka z narzędziami, odkurzacz. Składzik już klepnięty tylko nie naniesiony

    łazienkę sobie przykładowo urządź i zobacz czy wielkosc wystarczy i sprzęty się pomieszczą.
    Jeśli rezygnuję z graciarni to na tych 9 m chyba coś się da upchnąć

Strona 2 z 86

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony