dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Blacha na rąbek stojący - ratunku!!!

    Witam, dzisiaj zaczęli dekarze układać panel BUD-MAT i oto co wychodzi!!!Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0924.jpg
Wyświetleń:	508
Rozmiar:	43,5 KB
ID:	174940Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0926.jpg
Wyświetleń:	508
Rozmiar:	37,6 KB
ID:	174941Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0927.jpg
Wyświetleń:	476
Rozmiar:	64,4 KB
ID:	174942

    To co wychodzi chyba nie powinno tak wyglądać (((

    Ratunku!!!

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kas007

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    11

    Domyślnie

    witam z tego co wiem to rozstaw lat jest co 20cm i musza byc idealnie wyprostowane

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    To urok tej blachy. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  4. #4

    Domyślnie

    MistrzJan - trochę mnie to pociesza, ale jeszcze poczekam na inne opinie

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frank_gr

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    nieznanowo
    Kod pocztowy
    08-131
    Posty
    211

    Domyślnie

    bylo kupic taka blache ale z przetloczeniem posrodku. nie wypukla sie tak. Kiedys jak kryli takimi arkuszami, to zeby sie nie wyginala i odksztalcala przeginali lekko arkusz po przekatnej.

  6. #6

    Domyślnie

    Z większej odległości tak to wygląda:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0929s.jpg
Wyświetleń:	436
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	174995

    Z perspektywy wygląda to lepiej...

  7. #7

    Domyślnie

    Poczekaj aż Ci komin zaczną tynkować, dopiero się załamiesz...
    Zapewniam podeszwy będzie widać również z daleka.
    Pozdrawiam
    DACHArz

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał awieuro Zobacz post
    Poczekaj aż Ci komin zaczną tynkować, dopiero się załamiesz...
    Zapewniam podeszwy będzie widać również z daleka.
    Pozdrawiam
    Też o to się martwię. Do komina mają prowadzić stopnie kominiarskie i przy nim ma być ława. Liczę, że z tego miejsca uda się domurować i wykończyć.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    tynkowanie komina zawsze wiążę się z chlapaniem, także powinna być folia rzucona najlepiej 2m w okół komina. a co do blachy to nic się nie poradzi, stare gięło się w krzyża ale elementy były krótkie.
    Pozdrawiam
    Norbert Jagodziński
    509 260 094
    [email protected]
    [email protected]

  10. #10

    Domyślnie

    a ja uważam ze łacenie jest spierdo...... po drugie rynny za wysoko, a haki pewnie w rozstawie wiekszym niz metr z tego co widac, pogięcie rynien przez schodzacy snieg nieuniknione.

  11. #11

    Domyślnie

    po trzecie stopnie montuje sie na bieżąco , bo skad teraz dekarz bedzie wiedzial gdzie jest łata ?? przy murowaniu i tynkowaniu komina stanie sie tragedia ,,,albo poprudza blache albo pogną i porysują . wiecej niz pewne . fascynuje mnie rowniez jak mają zamiar zamontowac teraz blachy z boku ogniomuru skoro na ogniomurze blacha jest na gotowo zdjecie nr 3

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar G*anbu
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    91

    Domyślnie

    Tego typu panel montuje sie listwach a nie na łatach. Tutaj podejrzewam że jest zamontowany właśnie na łatach. Ponadto poziomowanie dachu się kłania. Pozdrawiam

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Fakt powinny być deski ok 10 cm. szer. co 20 cm. Ale jakbyś się nie starał to w tej blasze fale będą. Ciekawe jak dodadzą uchwyty ?. Ławy kominiarskie czy stopnie najlepiej zamontować na felcu i nie dziurawić blachy. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KrisiDoti

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam pytanie w takim razie przy panelach dachowych najlepiej jest wykonać pełne deskowanie ?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Nie, powinno być tak jak napisałem wyżej. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar G*anbu
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    91

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01024.jpg
Wyświetleń:	292
Rozmiar:	62,5 KB
ID:	176078
    Pełne deskowanie nie jest konieczne, ale nie mogę się zgodzić że przy tego typu blasze będą fale zawsze.
    Ostatnio edytowane przez G*anbu ; 12-03-2013 o 09:26
    Parówkowym skrytożercom mówimy NIE.
    Gentleman to taki człowiek, który nazwie kota kotem, nawet jeśli się o niego potknie.

  17. #17

    Domyślnie

    Witam po przerwie. Opowiem jak wyglądała sytuacja. Otóż przyjechał doradca techniczny firmy BUDMAT (dostawcy blachy). Zaproponował najpierw położenie membrany pod blachę. Miało to rozwiązać problem. Wykonawca wykonał zalecenia - efekt taki jak poprzednio. Następną propozycją technicznego z f-my BUDMAT miało być zwinięcie membrany w rulon i podłożenie w środku panela. Wykonawca zastosował takie rozwiązanie - efekt żaden. Wówczas stwierdzono, że uprzedzano mnie o takiej możliwości jak falowanie blachy, co jest napisane w ich ulotce. Oczywiście przy zamawianiu blachy przy rozmowie z przedstawicielem handlowym BUDMAT otrzymałem zapewnienie, że nic się nie będzie działo, a ulotki w ogóle nie widziałem na oczy do czasu reklamacji. Także jeśli się nie ma czegoś na piśmie, to można między bajki wsadzić. Mojej reklamacji nie uwzględniono - przedstawiciel handlowy wyparł się swoich słów, napisano mi, że widziałem ulotkę i zapis o możliwości falowania, dodatkowo napisano, że powinienem wziąć pod uwagę, że jeżeli biorę bez przetłoczenia to jest jeszcze większe ryzyko falowania. Szkoda słów...

    Na szczęście generalny wykonawca wziął na siebie tę felerną blachę i zamówił z przetłoczeniem na swój koszt. Zobaczymy efekt

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Przeglądając zdjęcia uważam, że wykonawca nie miał większego doświadczenia w montażu tego pokrycia i przez to dał się podpuszczać przez producenta. Jan i Andrzej Belka trafnie zdiagnozowali sprawę. Pozwolę sobie dodać kilka uwag. Produkt tzw. "klik" to tandetna imitacja rąbka i trzeba się liczyć z możliwością wystąpienia takich pofalowań. Nie mniej jednak ten dach jest bardzo prosty i tak naprawdę nie powinny one wystąpić. Najprawdopodobniej powodem ich wystąpienia jest niewyprowadzona połać dachu i za mocno dokręcone wkręty. Dach nie jest skończony więc tak na prawdę nie ma o czym rozmawiać. Nie wykonano osłony bocznych ścianek szczytów a zamontowano już czapy. Ciekawe jak wykonawca zamierzał te obróbki zamontować? Przy tak poprowadzonej blasze profesjonalne wykonanie obróbki komina jest niemożliwe. Nie można wykonać tego tak jak na blachodachówce! A może wykonawca przewidywał tynkiem wyjść na pokrycie???? Mocowanie stopni czy ław przez blachę do łat jest nieprofesjonalnym rozwiązaniem. W tym przypadku wyłącznie ławy trochę szersze od panela mocowane do rąbka. Komin systemowy zamiast tynkowania obłożyłbym blachą na rąbek.
    Na szczęście będzie nowe pokrycie i wszystko można poprawić. Jak dach nie zostanie wyprowadzony to podłużne przetłoczenia też nie pomogą. Jednym słowem pomimo staranności wykonania pewnych detali całe pokrycie zamontowane bardzo nie profesjonalnie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony