dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1

    Domyślnie Kierunek ustawienia łóżka

    Jeszcze rok temu nie marzyłem o etapie meblowania - wydawało się to nierealne. 1.5 roku wykreslone z życia i rozwoju zawodowego. A jednak udało się, zostały niewelkie wykonczeniówki - sam sobie z tym poradzę. Postawiliśmy łóżka i zastanawiamy się czy w dobrym kierunku. Gdzieś słyszałem lub czytałem że zgodnie z liniami magnetycznymi ziemi spać trzeba w określonym kierunku. Czy ktoś może wypowiedzieć sie na ten temat?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja ustawiam łóżka tak, żeby nie przeszkadzały przy chodzeniu i nie tarasowały drzwi. Nie za blisko grzejników. To jedyne kryteria. Magnesy będę miał w głośnikach
    Tomasz M.

  3. #3

    Domyślnie

    To co mi przychodzi do głowy to: tuż za głową śpiącego nie powinny być jakieś drzwi wejściowe od pokoju, kierunek dobry to chyba płn-płd., tuż za ścianą lub pod łózkiem nie powinny przebiegać rury wod-kan. Dawno temu spano w nogach, raczej nie polecam. A wogóle to jest taki wątek chyba nawet na muratorze- Feng-shui, czy coś takiego.
    Pzdr

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    stefan - bardzo fajny odnośnik
    A mi się nasuwa jedno byle nie w osi-drzwi - okno przeciągii!!!!
    zawsze optymista

  6. #6

    Domyślnie

    łóżka musza byc POZIOMO do ziemi ....
    Życie to ciągła walka ! Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar polikarpia
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    338

    Domyślnie polikarpia

    A moja babcia mawiała, żeby łóżko nie stało "nogami do przodu", tzn. do drzwi

  8. #8

    Domyślnie

    pirat, jaaaaaa bym na taką konkluzję nie wpadła, a tym "z nogami do OKNA" słyszałam z kolei od mojej babci

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    A może być "nogami" do okna. Bo tak właśnie planuje postawić łóżko w swojej sypialni?

    Pozdrawiam Paty.

  10. #10

    Domyślnie

    Stonka FengShui jest super, szkoda ze w artykule o sypialnie nie wyswietlają sie rysunki.

  11. #11

    Domyślnie

    O kurcze, a ja się nie kierowałam żadnymi zasadami poza funkcjonalnością pomieszczeń! Czy popełniłam gafę? A śpi mi się bardzo dobrze.

    Sąsiad stawiając dom zaprosił różdżkarza, ten mu wyznaczył budynek i powiedział, że my to będziemy miec przechlapane, bo stawiamy dom na żyle wodnej. Póki co nikt, ani domownicy, ani goście nie narzekają a wręcz przeciwnie, zawsze mówią, że się super wyspali.

  12. #12

    Domyślnie

    Właśnie wczoraj zgadało mi się z przyszłym sąsiadem o żyłach wodnych. Powiedział, że na niego mają one bardzo negatywny wpływ. Jak słyszy o żyłach wodnych, to mu żyła na szyi silnie nabrzmiewa .
    Tomasz M.

  13. #13

    Domyślnie

    Nie mieszajmy do tego zyl wodnych! Wystarczy jedna dyskusja o radiestetach na http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=28184, litosci!

    Jesli Feng-shui mowi, zeby nie spac pod drzwiami, albo kolo kaloryfera, to cale zycie stosowalem Feng-Shui i o tym nie wiedzialem! To naprawde musi byc jakas gleboka wiedza i pradawna nauka! A to juz Molier napisal, ze "cale zycie mowilem proza i o tym nie wiedzialem" ("Mieszczanin Szlachciem")

    Pozdrawiam
    Pieczara.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Bio

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Nie wiem jak to zastosować do łóżka, ale wiem jak określić zdrowe miejsca w domu. Należy wpuścić małego pieska-szczeniaczka do domu. W miejscu gdzie ułoży sie do snu wiadomo, że jest oki. Drugim sposobem jest kot. Należy unikać miejsc które on lubi.
    życzliwość jest w cenie, jednak czasami nerwy puszczają.....

  15. #15

    Domyślnie

    Ja od zawsze wiem że głowa musi być na południe ewent. na zachód ( to coś w stylu że czubek naszej głowy to północ więc wg. praw fizyki -,+ musi się zrównoważyć ) ale czy tak jest rzeczywiście ??????

  16. #16

    Domyślnie

    Ja od zawsze wiem że głowa musi być na południe ewent. na zachód ( to coś w stylu że czubek naszej głowy to północ więc wg. praw fizyki -,+ musi się zrównoważyć ) ale czy tak jest rzeczywiście ??????

  17. #17

    Domyślnie

    Są tasy, którzy twierdzą, że głową na północ. Ale najważniejsze aby wyło wygodnie i funkcjonalnie poustawiane i aby sen był smaczny.

  18. #18

    Domyślnie

    A ja bym jeszcze zwrocil uwage na okna. Np. te od wschodu maja paskudny zwyczaj wpuszczania promieni sloneczka latem o 5 rano do domciu, a tak by sie jeszcze chcialo pospac... Wiec moze po tej stronie sciany, na ktora nie swieci slonce? Bo niestety nie kazdy moze sobie wybrac strone swiata sypialni, a czasem dzialka ma taki ksztalt, ze sie nie da postawic dowolnego domu

    I jeszcze bym kupil takie lozka, ktore daja mozliwosc oprzec wysoko poduszke, zeby sobie czasem cos poczytac. Moje obecne takowej pozycji nie ma i trzeba sie mocno nagimnastykowac, zeby sie o cos poopierac.

    Co do linii pola magnetycznego, to nic nie slyszalem na ten temat, ale nie widze powodu dla ktorego w okreslonym kierunku spaloby sie lepiej. Zwierzeta nie spia w okreslonym kierunku, a chyba tez im zalezy na odpoczynku.

    Pozdrawiam
    Pieczara

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś
    Ja od zawsze wiem że głowa musi być na południe ewent. na zachód
    Tak

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewunia
    Cytat Napisał duduś
    Ja od zawsze wiem że głowa musi być na południe ewent. na zachód
    Tak
    A najlepiej na końcu całej reszty (BP, NMSP)

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony