dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 83
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Oczywiście ze gaz ziemny jest lepszy ale w nowym budynku instalacja przystosowana pod ogrzewanie niskotemperaturowe wtedy jak najbardziej. A co w budownictwie z lat 70/80/90 chcąc miec odrobinę wygody lub tu gdzie nie ma gazu ??? Ekogroszek lub pelet z dwojga złego ja jednak wybrałbym pelet jest mniej uciążliwy czystszy i niewiele droższy lub praktycznie w tej samej cenie.
    Nawet jakby udało Ci się kupić pellet w tej samej cenie co ekogroszek to za tą sama kwotę pieniążków ekogroszkiem oblecisz 3 sezony grzewcze (3 zimy) a pelletem nawet nie całe dwa sezony .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  2. #22

    Domyślnie

    Prosta popracuj troche z peletem moze wtedy zauważysz istotna różnice. Tylko nie w kotle na eko-groszek ale w kotle na pelet. Sa ludzie którzy wola korzystać z peletu sa tez tacy którzy chca eko-groszek. Fajnie było podyskutować ale chyba czas skonczyc te akademicka dyskusje o wyższości swiat.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Prosta popracuj troche z peletem moze wtedy zauważysz istotna różnice. Tylko nie w kotle na eko-groszek ale w kotle na pelet. Sa ludzie którzy wola korzystać z peletu sa tez tacy którzy chca eko-groszek. Fajnie było podyskutować ale chyba czas skonczyc te akademicka dyskusje o wyższości swiat.
    Na razie nie widzę sensu ekonomicznego żeby stosować pellet ,więcej wycisnął bym na owsie ,może ceny tego paliwa kiedyś spadną, wtedy zobaczymy ,dodam że mam kocioł przystosowany do spalania pelletu
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  4. #24

    Domyślnie

    Słusznie, ale pamiętaj, że to Ty nie widzisz. Inni mogą widzieć - i widzą. Ale o tym masz prawo nie wiedzieć.
    Pzdr.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pello Zobacz post
    Słusznie, ale pamiętaj, że to Ty nie widzisz. Inni mogą widzieć - i widzą. Ale o tym masz prawo nie wiedzieć.
    Pzdr.
    Widzą ale tacy niedoinformowani i co kupili drogi kocioł ,a teraz muszą wywalać dużo kasy na ogrzewanie, na opał .bo w Polsce pellet drogi i nie mają możliwości żadnego ruchu, nic nie zaoszczędzą ,żeby zmienić źródło ciepła ,sprzedawcy pelletu mocno trzymają ich za gardło .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Widzą ale tacy niedoinformowani i co kupili drogi kocioł ,a teraz muszą wywalać dużo kasy na ogrzewanie, na opał .bo w Polsce pellet drogi i nie mają możliwości żadnego ruchu, nic nie zaoszczędzą ,żeby zmienić źródło ciepła ,sprzedawcy pelletu mocno trzymają ich za gardło .
    Widzę, że kolega zna wszystkich - gratuluję.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bobpoz

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    48

    Domyślnie

    Pello to jak to jest z tym peletem? Czy w kotle typowo peletowym wyniki co do ilości spalonego paliwa w porownaniu do kotła na groszek z uwzględnieniem różnicy w wartości opalowej będą duże? Pytam bo wiadomo koszty też są ważne. Kupując chcę to zrobić dobrze.

  8. #28

    Domyślnie

    Witaj
    Stawiając w ten sposób pytanie, oczekujesz jasnej odpowiedzi, na które już znasz odpowiedź - bo sobie policzyłeś.
    Ale kotłownia i jej właściciel to nie laboratorium.
    Pellet -to nie zawsze to samo - tak jak ekogroszek, jak i właściciel kotłowni.
    Chcesz dobrze kupić - musisz przeanalizować czego chcesz i co dla ciebie (i tylko ciebie) jest ważne. Co musisz mieć i z czego możesz zrezygnować. Wtedy ogrzewanie pelletem może być tanie.
    Pzdr

  9. #29

    Domyślnie

    Witam

    Panowie, jest niepodważalnym faktem że grzanie pelletem jest droższe niż węglem.
    Nieprawdą jest jednak to co pisze Animuss, gdyż różnice nie są aż tak duże.
    Animus zakłada sprawność kotła pelletowego 80% a w rzeczywistości jest to ponad 90%. Z węglówką jest odwrotnie, Animuss zakłada 85% a realne jest maksymalnie 83%.
    Sam jestem użytkownikiem kotła pelletowego od czterech lat a wcześniej miałem kocioł na groch. Zimą ogrzewanie kosztuje mnie około 15 - 25 % drożej, latem koszt ten się wyrównuje.
    Dla mnie nadrzędnym warunkiem była czystość, gdyż nie mam typowej kotłowni a kocioł stoi w garażu.
    Byłem w stanie ponieść tego typu koszt w imię wygody.

    Pozdrawiam
    Tu była reklama...

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis Heiztechnik Zobacz post
    Animus zakłada sprawność kotła pelletowego 80% a w rzeczywistości jest to ponad 90%. Z węglówką jest odwrotnie, Animuss zakłada 85% a realne jest maksymalnie 83%.

    Pozdrawiam
    Witam
    pozwolę sobie zapytać o źródło tych danych o rzeczywistej sprawności kotłow peletowych
    pozdr
    R-290 pod strzechy

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis Heiztechnik Zobacz post
    Witam

    Panowie, jest niepodważalnym faktem że grzanie pelletem jest droższe niż węglem.
    Nieprawdą jest jednak to co pisze Animuss, gdyż różnice nie są aż tak duże.
    Animus zakłada sprawność kotła pelletowego 80% a w rzeczywistości jest to ponad 90%. Z węglówką jest odwrotnie, Animuss zakłada 85% a realne jest maksymalnie 83%.
    Sam jestem użytkownikiem kotła pelletowego od czterech lat a wcześniej miałem kocioł na groch. Zimą ogrzewanie kosztuje mnie około 15 - 25 % drożej, latem koszt ten się wyrównuje.
    Dla mnie nadrzędnym warunkiem była czystość, gdyż nie mam typowej kotłowni a kocioł stoi w garażu.
    Byłem w stanie ponieść tego typu koszt w imię wygody.
    Widzę że wlazłem na odcisk i zostały wezwane posiłki psuję interes
    Proszę nie zarzucać że piszę nieprawdę poniżej tabelek są źródła tych informacji !
    Co do sprawności mojego kotła na ekogroszek to producent podaje ponad 88% proszę poczytać sobie to Pan pisze nieprawdę !
    http://www.rakoczy.pl/?id=abc_akcesoria
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 12-03-2013 o 09:56
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  12. #32

    Domyślnie

    Animuss, sprawność zależy również od czystości kotła. Ok Twój kocioł miał 88% sprawności, jak był na badaniach czysty, później sprawność spada przez większą ilość sadzy i pyłów które osadzają się w kotle na skutek spalania węgla. W przypadku kotłów na pelet, sprawność nie spada tak drastycznie ponieważ pelet jest dużo czystszym paliwem. Porównaj czystość kotła na pelet z ekogroszkiem po tygodniu-miesiącu pracy bez czyszczenia....
    Inna sprawa nie wiem czemu atakujesz pelet. To tak jak byś atakował użytkowników samochodów na benzynę bo sam jeździsz na ON lub LPG. Bez sensu.
    Pal sobie ekogroszkiem- Twoja sprawa,

  13. #33

    Domyślnie

    Tabelki i ich źródła mają taką samą wiarygodność jak fragment ze strony z linku, który Pan podaje:

    Montaż kotła
    Każdy kocioł na paliwa stałe w Polsce powinien być zamontowany w instalacji typu otwartego z wzbiorczym naczyniem przelewowym. Obowiązek jest taki nałożony przez ustawodawcę rozporządzeniem dn. 12,04,02 Dz.U. Nr 75 poz 690.

    Każdy posługuje się danymi, które są wygodne dla przedstawienia swojej tezy.
    Dla porównania ja też podaję link dla przedstawienia "wyższości pelletu nad ekogroszkiem": http://pellet-poznan.pl/index.php?op...mid=28&lang=pl

    Ale to aktualny, lub przyszły właściciel-użytkownik musi podjąć decyzję.

    Pzdr

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kroitz Zobacz post
    Animuss, sprawność zależy również od czystości kotła. Ok Twój kocioł miał 88% sprawności, jak był na badaniach czysty, później sprawność spada przez większą ilość sadzy i pyłów które osadzają się w kotle na skutek spalania węgla. W przypadku kotłów na pelet, sprawność nie spada tak drastycznie ponieważ pelet jest dużo czystszym paliwem. Porównaj czystość kotła na pelet z ekogroszkiem po tygodniu-miesiącu pracy bez czyszczenia....
    Inna sprawa nie wiem czemu atakujesz pelet. To tak jak byś atakował użytkowników samochodów na benzynę bo sam jeździsz na ON lub LPG. Bez sensu.
    Pal sobie ekogroszkiem- Twoja sprawa,
    Mało wiesz o kotłach ,mam pionowy wymiennik jak rozumiesz to dobrze jak nie to trudno .
    Co do sprawności kotłów obojętnie jakich to producenci podają jakieś, a w rzeczywistości możesz mieć 60% tej sprawności dużo zależy jeszcze od innych czynników i dotyczy to kotłów na wszelkie paliwa stałe .
    Nie atakuje pelletowców ale nie lubię jak się prowadzi kogoś jak barana do golenia .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  15. #35

    Domyślnie

    Tak? To sprawdź świadectwo Rakoczego nr 942 na kocioł Gigar 19 kW.
    Jeszcze jedno, nie nacisnąłeś mi na odcisk, gdyż produkujemy zarówno kotły węglowe jak i pelletowe.
    Z kotłami jest jak np. z samochodami, jednego zadowala auto za 50 tyś, a innego za 250 tyś.
    Jeżeli chcę mieć czysto a nie stać mnie na olej to biorę pelletówkę, gdzie mam czyste paliwo i popiół wybieram raz na miesiąc.
    W dalsze dyskusje się nie wdaję bo mam szkoda mi czasu.

    Pozdrawiam
    Tu była reklama...

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pello Zobacz post
    Tabelki i ich źródła mają taką samą wiarygodność jak fragment ze strony z linku, który Pan podaje:

    Montaż kotła
    Każdy kocioł na paliwa stałe w Polsce powinien być zamontowany w instalacji typu otwartego z wzbiorczym naczyniem przelewowym. Obowiązek jest taki nałożony przez ustawodawcę rozporządzeniem dn. 12,04,02 Dz.U. Nr 75 poz 690.

    Każdy posługuje się danymi, które są wygodne dla przedstawienia swojej tezy.
    Dla porównania ja też podaję link dla przedstawienia "wyższości pelletu nad ekogroszkiem": http://pellet-poznan.pl/index.php?op...mid=28&lang=pl

    Ale to aktualny, lub przyszły właściciel-użytkownik musi podjąć decyzję.

    Pzdr
    Tabelek i i tych źródeł ja nie wymyśliłem są ogólnie dostępne w internecie ,ale nie każdy potrafi znaleźć.
    Co do montażu kotła wyłącznie w systemie otwartym to ma Pan przestarzałe informacje.
    Te link ze strony producenta pelletu potwierdza tylko jak naciągane są teorie ze strony sprzedawców .
    Zgadzam się że właściciel-użytkownik musi podjąć decyzję .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  17. #37

    Domyślnie

    To nie ja mam przestarzałe informacje tylko przedstawiony przez Pana link rakoczy.pl

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pello Zobacz post
    To nie ja mam przestarzałe informacje tylko przedstawiony przez Pana link rakoczy.pl
    Przepisy się zmieniają więc producent zaniedbał poprawki w opisie .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis Heiztechnik Zobacz post
    Tak? To sprawdź świadectwo Rakoczego nr 942 na kocioł Gigar 19 kW.
    Jeszcze jedno, nie nacisnąłeś mi na odcisk, gdyż produkujemy zarówno kotły węglowe jak i pelletowe.
    Z kotłami jest jak np. z samochodami, jednego zadowala auto za 50 tyś, a innego za 250 tyś.
    Jeżeli chcę mieć czysto a nie stać mnie na olej to biorę pelletówkę, gdzie mam czyste paliwo i popiół wybieram raz na miesiąc.
    W dalsze dyskusje się nie wdaję bo mam szkoda mi czasu.

    Pozdrawiam
    A przeczytałeś sobie na jakim węglu było robione to badanie ,a co pisze w świadectwie 0240.
    Olej to lepiej olej .
    Jeżeli chcę mieć czysto i stać mnie w inwestycję oraz kocioł na pellety, to wybieram ogrzewanie gazowe jeżeli gaz jest w pobliżu ,jeżeli go nie ma to pompa ciepła +prąd w II taryfie .
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 12-03-2013 o 11:42
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    A przeczytałeś sobie na jakim węglu było robione to badanie ,a co pisze w świadectwie 0240.
    )

    O ile zauważysz to świadectwo nr 0240 cztery lata temu utraciło swoją ważność

    Pozdrawiam
    Tu była reklama...

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony