dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 83 z 83
  1. #81

    Domyślnie

    Nie jestem fachowcem od kotłów, śledzę poczynania "konstruktora" Skampa (jarecki79) i wychodzi mi, że:
    1. 12 kW Skamp ma badania w Instytucie w Łodzi,
    2. producent potrafi dobrać palnik do mocy kotła, a do tego odpowiednią dmuchawę,
    3. jest szeroki wybór sterowników - w zależności co kto chce,
    4. prawidłowo dobrane palniki, dmuchawy i ślimak pozwalają na modulowanie mocą (co w nowych, dobrze ocieplonych domach ma kapitalne znaczenie)
    5. umożliwia zakup zasobnika ze specjalnego plastiku, który nie powoduje korozji przy palnikach żeliwnych,
    6. jarecki79 pomaga przy ewentualnych nastawach i awariach
    7 na forum jest dużo zadowolonych użytkowników

    Nie mówię, że inne kotły ww. elementów nie posiadają, nie chcę i nie umiem ich oceniać.
    Ale Skamp ma dobrą "prasę..."

  2. #82

    Domyślnie

    Dziękuję za sugestię. Zainteresuję się głębiej tym kotłem. Wykonałem już w tym kierunku pewne ruchy.

    Ponieważ jest to wątek o kotłach HT, może właśnie ktoś z HT, lub jakiś zadowolony użytkownik przedstawi zalety tych kotłów i przekona mnie (i nie tylko) do zakupu tego urządzenia.
    Póki co, jestem jeszcze otwarty na argumenty.

    ....................................i ........ cisza............... .
    Ostatnio edytowane przez Jeremiah Johnson ; 24-03-2016 o 11:59 Powód: dodanie treści

  3. #83

    Domyślnie

    Witam,

    Po dziesięciu latach nierównej walki z kotłem pelletowym innego producenta, "przesiadłem" się rok temu na daspell. Chciałem odczekać rok, zanim coś napiszę na temat tego kotła na forum. Już mogę. Moim zdaniem rewelacja. Czyszczenie łatwe i nie powodujące konieczności sprzątania kotłowni po czyszczeniu kotła, tak jak miałem poprzednio . W sezonie letnim, kiedy nie ma zapotrzebowania na ciepłą wodę ( np. w nocy) kocioł się wygasza i czeka kiedy będzie potrzebny, czyli nie ma zużycia paliwa na tzw. podtrzymanie. Podobnie zimą w nocy, jeśli ustawimy sobie niższą temperaturę na noc. Nie ma cofania się żaru do zasobnika, co było zmorą poprzedniego kotła. Wybrałem wersję z palnikiem obrotowym, czyli palnik sam mi się czyści, ja tylko dosypuję pellet i czyszczę co około miesiąc wymiennik. W sumie jak wygląda i jak działa palnik zobaczyłem w czasie rocznego serwisu. Wszystko jest schowane i widać tylko wylatujący do pieca płomień. Po roku użytkowania poprosiłem o serwis palnika ( wymagane aby utrzymać gwarancję). Przyjechał pan od producenta, wytknął pewne błędy w nastawach, wytłumaczył czemu i poprawił. Poza tym pokazał jak regulować spalanie, jak ważyć pellet i ustawiać to w programie sterownika. Z pełnym przekonaniem polecam. To były dobrze zainwestowane pieniążki.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony