dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Gosc***
    Guest
    Gosc***

    Domyślnie Ustawa śmieciowa - problem Rybnik

    .
    Ostatnio edytowane przez Gosc*** ; 06-01-2014 o 10:53

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    A co Ci poradzić, skoro już wiesz, że nie mają do tego podstawy prawnej i to tylko ich widzimisię.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  3. #3

    Domyślnie

    A jaka to przeciwność cywilizacyjna stoi na drodze do sortowania śmieci?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Z tego wniosek, że masz za tanio skoro tylko względy ekonomiczne są w stanie do Ciebie przemówić

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Bo to nie tą drogą trzeba Polaków zachęcać do segregacji śmieci.

    Jakoś da się nas zachęcić do oddzielania zakrętek od butelek, to równie dobrze można zachęcić do oddzielania różnego rodzaju plastików. Ale marchewką, nie kijem.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Gmina nie może nikogo zmusić do segregacji śmieci, dlatego są te dwie stawki.
    W końcu kto bogatemu zabroni płacić więcej

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    Bo to nie tą drogą trzeba Polaków zachęcać do segregacji śmieci.

    Jakoś da się nas zachęcić do oddzielania zakrętek od butelek, to równie dobrze można zachęcić do oddzielania różnego rodzaju plastików. Ale marchewką, nie kijem.
    Pytanie czy różnica ( przy 5 osobowej rodzinie, a taką ma według stopki adiqq) - 300 zł rocznie to kij czy marchewka.
    Jak dla mnie marchewka, bo za 300 zł to mogę dzieciaka wysłać na zieloną szkołę lub 3 razy w roku pójść dodatkowo do fajnej knajpki czy też do kina.
    Dla jednego 300 zł to dużo a drugi stwierdzi, że za taką kwotę to mu się nie opłaca rozdzielać śmieci na kilka kupek.
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig Zobacz post
    ..... 300 zł rocznie to kij czy marchewka.
    Jak dla mnie marchewka, ...............
    Cieniutka marchewka - u mnie na jednej osobie 240zł
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig Zobacz post
    Pytanie czy różnica ( przy 5 osobowej rodzinie, a taką ma według stopki adiqq) - 300 zł rocznie to kij czy marchewka.
    Po stronie opłat to zawsze będzie kij -- mniejszy, czy większy.

    Gdyby funkcjonowały skupy surowców, byłaby marchewka. W Warszawie regularnie wymieniają surowce (albo elektrośmiecie -- nie pamiętam już) na sadzonki drzewek, może coś takiego by się sprawdziło.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    no właśnie, takiej cieniutkiej marchewki nie mam ochoty jeść, a wiem, że miasto nie pozwala wpisać kwoty 15zł za segregowane...

    Nie bardzo rozumiem - co oznacza "nie pozwala" ?

    Zakreśl kratkę przy niesegregowanych i złóż za pokwitowaniem odbioru w sekretariacie gminy. Jak nie będą chcieli przyjąć żądaj na piśmie dlaczego (na Twoim zgłoszeniu).
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    A zauważyłeś, że wszystko to na gębę ?

    Żądać na piśmie, odmowy przyjęcia deklaracji, że nie będziesz sortował.

    Jak dalej będą "skakali" to napisz do SKO.

    Ja mam na takie urzędy wypróbowany sposób. Mówię że doniosę do prokuratury i mówię, że prokuratura z urzędu przesyła takie zawiadomienie (o przekroczeniu uprawnień) do NIK. (sam do NIK zgłosić nie możesz). Zawsze działa.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony