dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 69 z 98
Pokaż wyniki od 1.361 do 1.380 z 1943
  1. #1361

    Domyślnie

    DEZET wiem, wiem chociaż czytałem już o hybrydach wykorzystujących te same kanały, czy jakoś tam, wiadomo, że do jednego i drugiego wymagany jest rurarz z osprzętem i powoli robi się już tego trochę dużo, poza tym cena WM też nie jest mała, chociaż na tę chwilę nie znam konkretnych kwot. Szczerze mówiąc to nie mam podjętej decyzji co do rodzaju wentylacji, aczkolwiek skłaniam się ku grawitacyjnej. Na pewno z chęcią posłuchałbym opinii użytkowników o jednej i drugiej, (a może mieszanej?), kosztach, zaletach, wadach ....

    DRAGNA - dokładnie jak piszesz. Żeby belki naturalne stropowe odpowiednio prezentowały się muszą mieć po pierwsze mieć odpowiedni rozmiar, inaczej tak jak piszesz wyglądają nieciekawie. A powiedz mi w których pomieszczeniach macie je widoczne?

  2. #1362
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Matex25

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam! latem 2012 roku rozpoczeliśmy budowe domu grenada z kolekcji dom pasja jezeli ktoś ma pytania to chętnie odpowiem jesteśmy teraz na etapie instalacji. Pozdrawiam

  3. #1363
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Matex25

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Potwierdzam jest genialny!!!

  4. #1364

    Domyślnie

    Cytat Napisał tachys Zobacz post
    Tak na zdrowy rozsądek 160-165m pow. netto to maximum. Wystarczą 3 sypialnie. Celuję między 115 a 125 m użytkowej +garaż i pomieszczenie gospodarcze (kotłownia)
    To może Spokojna Przystań Muratora? Bardzo fajny domek i powierzchnia zgodna z Twoimi założeniami
    http://projekty.muratordom.pl/projek...36&search=&t=0

  5. #1365
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    amdlpl

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Polecam wziąć do jego budowy sprawdzoną firmę. Moi znajomi wzięli z internetu, z pochwałami itd i zawiedli się.
    Domek parterowy na gotowo to na pewno mniej sprzątania
    http://amdl.pl

  6. #1366
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wadus

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Torun
    Posty
    192

    Domyślnie Domy parterowe - bez poddasza - budowa/koszty/wykonczenie

    Witajcie,

    Pomyslalem, ze moze stworzyc watek o domach parterowych bez poddasza.

    Akuratnie staram sie duzo czytac i wiele watkow przewija sie o domach parterowych z poddaszem uzytkowym.

    W tym roku walsnie startujemy z budowa parerowki bez uzytkowego poddasza 123m2 + 32m2 garaz razem z tarasem bedzie okolo 193m2 zabudowy

    Moze uda mi sie zachecic do dyskusji osoby ktore beda budowa taka typowa parterowke?

    Czy ktos z Was tez buduje parterowke?

    Na co zwracac uwage przy budowie takiego domu przy poszczegolnych etapach? fundamenty/sciany/strop/dach/ocieplenie

    koszty budowy a koszty wykonczenia itd. ciekawy jestem jak to wychodzi zwlascza po etapie SSZ?

    Itp. itd.

    Chetnie napisze wiecej o swoim projekcie i przemysleniach o ile znajdzie sie ktos chetny do dyskusji

    Pozdrawiam!

  7. #1367
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjus

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kalinowice
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83

    Domyślnie

    My budujemy parter, bez uzytkowego poddasza, kąt nachylenia dachu 25(Jonagoldy, Archon), garaż odzielnie, częściowo podpiwniczony. Ciężko znależć było projekt bez poddasza a wiedzieliśmy na 100 % że tak chcemy + taki a nie inny rozkład pomieszczeń. Cenowo chyba taniej niż poddasze, chociaż u nas piwnica pewnie drogo wyniesie ok.50m2. Wymyśliliśmy że garaż odzielnie to i straty ciepła mniejsze no i taniej-bo inaczej budowany , jeden pustak, 5 cm styr, bez stropu i blacha na dach.Zobaczymy,.... bo dopiero zaczynamy. Na razie papiery, PnB tuz, tuż, potem jeszcze grodzenie, studnia i może w kwietniu ruszymy

  8. #1368
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wadus

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Torun
    Posty
    192

    Domyślnie

    Witam!

    No to ja moze powiem, ze nasz projekt to Kaprys z Domowych Klimatow, z przerobka na ogrzewanie ekogroszkiem i troche pokombinowanie z komunikacja i przesunieciem garderoby.

    Zastanawiam sie czy wiesze wydatki na material na fundament, strop i dach zrekompensuje nie wykonczanie gory i rezygnacja ze schodow, drugiej lazienki itd.

    No zycie pokaze

    Ekipe na SSO juz mamy i cena miesci sie w przyzwoitych ramach <50 tys

    Mysle ze bede budowal doyc skromnie, a wiec suporeks solbet 600 na klej i 15 cm styropianu. Strop Teriva bo drewniany wcale nie duzo taniej a nie chce miec strzelajaco/skrzypiacego domu.

    Czekamy az zacznie sie pogoda i teren troche obeschnie aby zaczac kopac fundamenty.

    Na rok 2013 myslimy zrobic SSO a z wykonczeniem poczekamy do 2014

    Pozdrawiam

  9. #1369

  10. #1370

    Domyślnie parterówka - jak dobrze mieszkać bez schodów.

    poszukuję potwierdzenia, ze parterówki są fajne

    do tych co mieszkają już - pytanie, rzecz jasna.

  11. #1371
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mimo niewielkiej działki (750m2) też wybrałem parterówkę. Kwestię stropu rozwiązuję wiązarami i stropem podwieszanym do nich. Na strychu pomieszczenie o powierzchni 30 m2.
    Mam nadzieję, że schemat płyta fundamentowa + ściany z silikatów + wiązary i pokrycie dachówką da się wybudować szybko i sprawnie i można będzie zająć się instalacjami i wykończeniem.
    Budowa na płycie i z wiązarami ma ten plus, że już na etapie SSO ma się ocieploną podłogę i strop przygotowany i podwieszenia k-g.
    Taki strop jest też łatwiejszy do ocieplenia i poprowadzenie w nim instalacji.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #1372
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wadus

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Torun
    Posty
    192

    Domyślnie

    A czy nie jest tak ze plyta fundamentowa przy powierzchni zabudowy dom parterowego wyjdzie sporo drozej?

  13. #1373
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wszystko zależy od powierzchni zabudowy, ilości ścian nośnych i tego, jak kto chce zaizolować ławy i podłogę. Za robociznę też płaci sie w przypadku tradycyjnych fundamentów (i zaizolowanej podłogi na gruncie) więcej. W moim przypadku płyta to o około 5 tyś więcej, ale gdybym zamiast izolacji XPS wybrał EPS200 różnica stopniałaby do zera.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #1374
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar niuteq
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Pyrzyce
    Kod pocztowy
    74-200
    Posty
    53
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Witam
    My gdy tylko pogoda pozwoli budujemy skromną parterówkę Z7 ze studia Z500, solbet odmiany 600 gotowe wiązary z wygospodarowaniem na poddaszu stryszku na zbędne rzeczy, ma dachu dachówka - prawdopodobnie BRASS Celtycka.

  15. #1375
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wadus

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Torun
    Posty
    192

    Domyślnie

    Z500 to doysc fajna projektownia, my z zona rozwazalismy z19 ale jednak wygral Kaprys

    Ciagle czekam na decyzje PnB jak juz ja dostane (maja w sumie 60 dni od momentu zlozenia) to wtedy przelicze co bardziej sie oplaci tradycyjny fundament czy plyta.

    U mnie moze byc problem z podlozem glina/zwir i duzo wody po zimie plynacej pod ziemia.

    KB stwierdzil ze przy takiej powierzchni domu (> 190 m2) to abym sobie darowal plyte, musi pojsc ogromne ilosci stal+beton

    A wiec na razie czekam i kalkuluje przemyslam...

  16. #1376

    Domyślnie

    Jestem na razie na etapie kosztorysowania ale dołączam do tematu.

    Założenia:
    Projekt: Lucia
    Zmiany:
    - wyprostowanie bryły budynku ( przy tarasie)
    - dach 2 spadowy
    - materiał na ściany ( BK 600 zamiast silikatów)

    Wyceny które już mam (ceny z zimowymi rabatami):
    - okna 13tys brutto ( eurocolor energo Uw<0,8 ) - z montażem
    - więźba prefabrykowana 18 tyś brutto z montażem
    - pokrycie dachu ( Finnera Ruukki + rynny stalowe ) 12 tys brutto bez montażu

    Plan na 2013 jedynie stan 0.

  17. #1377
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wadus

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Torun
    Posty
    192

    Domyślnie

    CO do kosztow to moze ja dodam, ze w mojej okolicy suporeks 600 Solbet 5,75 netto ale to cena przez telefon bez negocjacji. przypuszczam, ze przy wiekszym zaopatrzeniu sie w tym skladzie moge liczyc na maly rabat. (dostawa gratis) transport z Solca jedzie zamiast na sklad prosto na moja dzialke (z reszta to po drodze)

    Moj architekd adaptujacy i jednoczensnie KB jest okrutnie przeciwny gazobetonowi wiec nie wiem czy nie bede mial przez to problemy z dogadaniem sie z nim. Ale pytalem Biuro projektowe, ze nie jest potrzebne zadne przeliczanie obciazen jezeli zmienie material scian z ceramiki na BK.

    BK wybralem, bo ogladalem kilka budow, ktore zrobil moj majster i pytalem ludzi jak im sie mieszka i nikt zlego slowa nie powiedzial o takim rozwiazaniu. Generalnie cieplo/szybko/niedrogo a ekipa ma juz taka wprawe ze naprawde robia to bardzo solidnie.

    Zastanawiam sie jeszcze nad stropem, w projekcie jest lany gestozebrowy, majster doradza abym zrobil teriva.

    Strop jednak musi z czegos byc, a cenowo to niewiele sie roznia. wg majstra Teravia prostrza do zrobienia. na to wszystko poloze welne i juz na gore nie zagladam, chyba zeby tylko wrzucic jakies graty.

    Nie wiem jak to jest, ze prefabrykowana wiezba bardziej sie komus kalkuluje niz tradycyjny dach? ja gdy probowalem robic wyceny za samo drewno z montazem wychodzilo z 40 tys zl a gdzie dachowka i wykonczenie? Moj majster zrobil mi kalkulacje kosztow i owszem nie wyszlo tanio ale przynajmniej solidnie i wiem, ze takich dachow on juz zrobil dziesiatki wiec nie musze sie obawiac o jakosc wykonania.

    Poszukam jeszcze notatek i podam przyklady wycen dachu. Moj projekt ma dach wielospadowy 310 m2

  18. #1378

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wadus Zobacz post

    Nie wiem jak to jest, ze prefabrykowana wiezba bardziej sie komus kalkuluje niz tradycyjny dach? ja gdy probowalem robic wyceny za samo drewno z montazem wychodzilo z 40 tys zl a gdzie dachowka i wykonczenie? Moj majster zrobil mi kalkulacje kosztow i owszem nie wyszlo tanio ale przynajmniej solidnie i wiem, ze takich dachow on juz zrobil dziesiatki wiec nie musze sie obawiac o jakosc wykonania.

    Poszukam jeszcze notatek i podam przykłady wycen dachu. Mój projekt ma dach wielospadowy 310 m2
    Bo prefabrykaty opłacają się przy prostych konstrukcjach chodzi o powtarzalność elementów. Kopertowy dach do mojej Luci wycenili mi na 30tys... stąd decyzja o zmianie. Za projekt dachu nie płacę bo mam go w cenie więźby.

    Dodatkowo porównując koszt więźby prefabrykowanej trzeba uzględnić:
    - oszczędności związane z brakiem stropu (monolitycznego, teriva itp)
    - wydatki związane z sufitem g-k

    Najlepsza wycena od... firmy budującej kanadyjczyki.

    Zmiana silikatów na BK podyktowana lekturą FM w parametrach SILIKAT wygrywa izolacją akustyczną i akumulacją ciepła. Różnicę w cenie zainwestuję w styto z lepszą lambdą.
    Ostatnio edytowane przez R4di ; 12-03-2013 o 15:57

  19. #1379
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Magdalllena
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Rokiciny k. Łodzi
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Potwierdzam - parterówki są fajne Mieszkałam przez 20 lat w domu z 3 poziomami - z racji roztrzepania dziennie pokonywałam droge góra-dół minimum 30-40 razy bo wciąż będąc na dole potrzebowałam czegoś z góry albo odwrotnie Dlatego też m.in. zbudowałam parterówkę - teraz też biegam ale w poziomie jest szybciej . A tak serio.. problemy z kręgosłupem też przyczyniły się do wyboru domu parterowego. Patrząc od strony estetyki - parterówki bardziej wtapiają się w otoczenie. Przy wyborze projektu trzeba zwrócić uwagę na bryłę domu która determinuje dostęp do naturalnego światła w pomieszczeniach umiejscowionych w środku (najczesciej w domach o zwartych kwadratowych lub prostokątnych bryłach w środku wychodzą ciemne pomieszczenia, które przeznaczane są na łazienki, garderoby lub pom.gospodarcze). Gdybym raz jeszcze wybierała projekt, wybrałabym chyba taki w kształcie litery L - obniża to też zdecydowanie koszty dachu, które przy bardziej skomplikowanej bryle są zdecydowanie wyższe.

  20. #1380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdalllena Zobacz post
    Potwierdzam - parterówki są fajne Mieszkałam przez 20 lat w domu z 3 poziomami - z racji roztrzepania dziennie pokonywałam droge góra-dół minimum 30-40 razy bo wciąż będąc na dole potrzebowałam czegoś z góry albo odwrotnie Dlatego też m.in. zbudowałam parterówkę - teraz też biegam ale w poziomie jest szybciej . A tak serio.. problemy z kręgosłupem też przyczyniły się do wyboru domu parterowego. Patrząc od strony estetyki - parterówki bardziej wtapiają się w otoczenie. Przy wyborze projektu trzeba zwrócić uwagę na bryłę domu która determinuje dostęp do naturalnego światła w pomieszczeniach umiejscowionych w środku (najczesciej w domach o zwartych kwadratowych lub prostokątnych bryłach w środku wychodzą ciemne pomieszczenia, które przeznaczane są na łazienki, garderoby lub pom.gospodarcze). Gdybym raz jeszcze wybierała projekt, wybrałabym chyba taki w kształcie litery L - obniża to też zdecydowanie koszty dachu, które przy bardziej skomplikowanej bryle są zdecydowanie wyższe.

    Tez mam parterowy dom 240m2. Nie mam żadnych ciemnych pomieszczeń.

    Jeżeli naprawdę duzy, to z patio.

    Ja polecam. Poza tym dom parterowy determinuje styl nowoczesny (bryła domu), który bardzo lubię.

Strona 69 z 98