dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Warson

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    10

    Domyślnie Kamień dekoracyjny za Telewizorem, Ile kupić jak obliczyć?

    Witam serdecznie, chcę położyć za telewizorem wiszącym na ścianie Kamień dekoracyjny. Problem w tym iż nie wiem jak obliczyć ile będę potrzebował paczek tego kamienia. Czy ktoś wie jak to się oblicza?

    Sugerując że telewizor ma wymiary: 1088.0 x 650.6 x 42.9 mm wiadomo kamień musi wychodzić poza obręb telewizora. Krótko mówiąc tak jak to jest na tym zdjęciu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-03-11 21.30.13.jpg
Wyświetleń:	14747
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	176188Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	XmxDJougYEEXQQqGaX.jpg
Wyświetleń:	2534
Rozmiar:	56,2 KB
ID:	176189

    Biorąc pod uwagę iż będę chciał aby cegły wystawały poza obręb tv około max 0,5m. Jak to obliczyć skoro w środku będzie uchwyt na tv...

    z góry dziękuję za pomoc. pozdrawiam.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Czy jesteś do tej "ozdoby" naprawdę przekonany?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Oblicz powierzchnię. Kazda paczką ma ilosc płytek na okresloną powierzchnię.
    Zadanie ze szkoły podstawowej.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Warson

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    10

    Domyślnie

    Czy jesteś do tej "ozdoby" naprawdę przekonany?
    - A dlaczego by nie? co innego proponujesz?

    Oblicz powierzchnię. Kazda paczką ma ilosc płytek na okresloną powierzchnię.
    Zadanie ze szkoły podstawowej.
    - Jejciu ja wiem że można obliczyć całą powierzchnię ale po co skoro w srodku nie będzie tych płytek? więc na co mi nadmiar?

    Paczka ma 1m płytek

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Człowieku, naprawdę nie umiesz odjąć powierzchni bez płytek od powierzchni całości?
    Może zapytaj swoje dziecko jak rozwiązać to zadanie, albo zadawaj pytania na trzeźwo?






    Hmmm.. jaja sobie z nas robisz, tak? Dałam się złapać, bo to żart był?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 12-03-2013 o 21:41

  6. #6

    Domyślnie

    4-5 klasa szkoły podstawowej. Jezoooooo
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Warson

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dziękuję, z matmy zawsze miałem Dopa

    z moich wyliczeń wyszło mi że A1 = 90CM i B1 = 133CM

    ale dalej nie wiem ile ma A i B to w środku ehhh... wkur***a mnie ta matematyka...

    na chłopski rozum zmierzyłem A i B uchwytu tV bo inaczej nie wiem jak to ogarnąć.

    A więc:
    A1 = 90cm
    B1 = 133CM
    A = 45CM
    B = 80CM

    Tak więc wynik z działania jakie kazałaś zrobić wyżej wyszedł mi 8100 więc ile to jest 0,8 Metra kwadratowego?
    Czyli 1 paczka by starczyła na takie coś co chcę zrobić?
    Ostatnio edytowane przez Warson ; 12-03-2013 o 23:21

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie uważasz, że najlepiej zmierzyć powierzchnię telewizora a nie uchwytu? Bo skoro płytka ma tylko wystawać zza telewizora, to nie trzeba mocno płytkowac za telewizorem. Ot, tylko tyle, by patrząc z boku nie widzieć pustej ścianty, tylko płytkę.

    Chcesz wymiar w metrach, więc 0,9m * 1,33m = 1,19m2 (powiedzmy 1,2 m2)
    Środek bez płytek: 0,45m * 0,8m = 0,36 m2
    Różnica: 1,2-0,36 = 0,84 m2

    Jesli paczka ma faktycznie 1m2 to powinno starczyć, o ile nie zaniżyłeś wymiarów boków.

    Bo jesli twój telewizor ma długość boku 1,088 m a chcesz, by kamień wystawał z dwóch stron o 0,5 m, to nijak nie wychodzi mi 1,33 m.
    Wychodzi 2,088 m (telewizor 1,088 + 0,5 +0,5).
    Podobnie z wysokością: 0,65 + 0,5 +0,5 to 1,65 m a nie 0,9 m

    Zajrzałam na stronę producenta tego typu wyrobów (Stegu, Incana) i w paczkach nie ma 1 m2. Zaleznie od rodzaju wzorów może być różna ilośc. np. wzór Alaska w paczce ma tylko 0,67 m2. Upewnij się czy twój wybrany wzór rzeczywiście ma w paczce 1 m2

    Poproś kogoś by przytrzymał telewizor przy ścianie a ty na ścianie ołówkiem narysujesz zasięg tego kamienia i zasięg obudowy TV. Zdejmiesz TV i wymierzysz sobie miarką jakie to mają byc mniej więcej wielkości.


    *********
    Ludzie tutaj zwrócili taktownie uwagę, że to nie jest dobre rozwiązanie, z tym kamieniem.
    Nie z powodów technicznych tylko estetycznych.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-03-2013 o 00:45

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Warson

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    10

    Domyślnie

    dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź.
    A jeśli chodzi o estetykę to uważasz że lepiej bez tych kamieni powiesić telewizor? Wiesz nie mam za dużo funduszy ale chciałbym coś zmienić w mieszkaniu wraz z zakupem nowego tv. Widziałem takie coś właśnie u kolegi jak wyżej podałem fotkę jak on ma to zrobione. Chyba że polecasz coś innego ciekawego to chętnie zobaczę co masz na myśli.

    Obecnie mam mój mały Tv na takiej ścianie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130313_143409.jpg
Wyświetleń:	1222
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	176362

    I chcę go wraz z dolną półką wrzucić na tą ścianę:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130313_143450.jpg
Wyświetleń:	686
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	176363

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Prawda jest taka, że jak się nie ma kasy, to nie szuka się udziwnień, nie eksperymentuje ani formą ani kolorem, bo jak przestanie się podobać (lub się znudzi), to cięzko coś zmienić. Telewizor po prostu może sobie wisieć na ścianie. To nie obrazek święty, by mu robić podświetlane kapliczki.
    Moim zdaniem lepiej wydać pieniądze na przemalowanie ściany.

    Przemyslałabym w przyszłosci następne zakupy wnętrzarskie - twoje meble w tej chwili są w rozmaitych kolorach oklein (wenge, sosna, olcha). Meble nie muszą byc wszystkie z jednej parafii, ale coś powinno je łaczyć (np. kolor)

    Inspiracje:





    Spójrz na te zdjęcie. Salon ogromny, ale rozwiązanie w sam raz do niewielkich przestrzeni - telewizor powieszony w szczelinie między dwoma płaszczyznami płytkich szafek. Szafki o spokojnych, gładkich frontach wyglądają jak ściana. A ile jest tam miejsca do przechowywania!

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Warson

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    10

    Domyślnie

    w tych wszystkich fotkach widać jak te ściany mają coś takiego jakby wnęki, a u mnie ta ściana jest cała zwykła prosta jak to w bloku i jeszcze kawałek niej leci nad futrynę, więc przemalowanie ściany wydaje mi się wyjściem dziwnym, takie moje odczucie. Najbardziej podoba mi się zdjęcie trzecie od góry, gdyż to już nieco przypomina mój gust w jakim chce zrobić u mnie. jest ten kwadrat z drewna jednak zaznaczony i w środeczku Tv

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Poza zdjęciem nr 1 żadne nie ma wnęki.

    Kwadrat drewna? Na jednym ze zdjęć TV wisi na płycie z k-g pomalowanej na ciemno, która maskuje kable.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-03-2013 o 17:22

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Warson

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    10

    Domyślnie

    no to na płycie drewnianej, ale już mniej wiecej to to o co mi chodzi z kamieniem ehh

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Warson

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    10

    Domyślnie

    A Wie ktoś z was jak ułożyć kamienie tak abym pod nie mógł zamontować lampki led tak jak to jest tutaj:



    I gdzie w ogóle dostać takie listwy ledowe? Jakie polecacie aby podłaczyć je do włącznika światła?

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Poszukaj odpowiedzi na stronach Leroy Merlin tam z pewnością uzyskasz odpowiednie porady jak takie cuś zrobić. Ba, nawet jest tam sporo inspiracji jak zrobić to "piękniej" i podpowiedzą ci jak jeszcze bardziej odlotowo zrobić taką kapliczkę.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Warson

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    10

    Domyślnie

    W Leroy nie ma w ogóle takich ledów :/ Byłem wczoraj.

  17. #17

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Uprzedzam - określenie "forum Leroy Merlin" jest tutaj synonimem złego smaku, ze względu na ogromne stęzenie kiczu (m.in. podświetlane kolorowo LEDami ścianki z imitacji kamienia)

  19. #19

    Domyślnie

    Ja zakupiłem do swojego domu model Listello Bruk Betu. Bardzo ładnie się to ze sobąkomponuje, tym bardziej, że kamień jest szary, a obudowa mojego telewizora srebrna. Możecie zobaczyć jak to wygląda tutaj

    [wklej własne zdjecie, nie reklamowe]

    ewnetualnie polecam stronę internetową

    [moderowano]

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	listello1.jpg
Wyświetleń:	558
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	183428  
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 15-04-2013 o 06:49

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Warson Zobacz post
    Witam serdecznie, chcę położyć za telewizorem wiszącym na ścianie Kamień dekoracyjny. Problem w tym iż nie wiem jak obliczyć ile będę potrzebował paczek tego kamienia. Czy ktoś wie jak to się oblicza?

    Sugerując że telewizor ma wymiary: 1088.0 x 650.6 x 42.9 mm wiadomo kamień musi wychodzić poza obręb telewizora. Krótko mówiąc tak jak to jest na tym zdjęciu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-03-11 21.30.13.jpg
Wyświetleń:	14747
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	176188Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	XmxDJougYEEXQQqGaX.jpg
Wyświetleń:	2534
Rozmiar:	56,2 KB
ID:	176189

    Biorąc pod uwagę iż będę chciał aby cegły wystawały poza obręb tv około max 0,5m. Jak to obliczyć skoro w środku będzie uchwyt na tv...

    z góry dziękuję za pomoc. pozdrawiam.
    Każdy punkt handlujący kamieniem sprzedaje go na metry kwadratowe, także wystarczy policzyć powierzchnię i zamówić odpowiednią ilość. 1 paczka to nie jest 1 metr! Przykładowo panele o wymiarach 60x15cm pakowane po 6szt. to 0,54m2 (i tu można się nadziać na handlarzy kombinatorów np. na allegro, którzy podają cenę za paczkę zamiast za metr tylko po to, żeby cena wyglądała na niższą!)
    Kamień naturalny jest produktem ekskluzywnym, także nie ma co liczyć że będzie to tani dodatek do projektu. Jeśli ktoś decyduje się na kamień, to powinien się liczyć z tym, że jest on droższy niż "tapeta".
    A co do projektu wokół telewizora to też odradzam. Nie będzie to fajny efekt.
    [USUNIĘTO REKLAMĘ] A czasem minimalistyczne projekty dają dużo ładniejsze efekty niż przekombinowane.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-02-2014 o 14:47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony