dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomaszostrowski

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-749
    Posty
    1

    Exclamation Brak pomysłów na kuchnie, bardzo mała :(( - POMOCY !!!

    Witam,
    Na początku chciałbym się ze wszystkimi przywitać jako nowy na tym foum.
    Mam nadzieję że na początek wybrałem dobry dział i nie zostanę od razu zbanowany
    Piszę do Was drodzy forumowicze w sprawie pomocy, z wymyśleniem jakiegoś rozwiązania na kuchnie...
    Dostaliśmy mieszkanie od rodziców, malutkie.. ale własne...
    Zrobiłem remont całości mieszkania, pozostała tylko albo aż kuchnia..
    Chcę zrobić żonie niespodziankę i wyremontować teraz kuchnie, akurat podczas naszego urlopu.
    Pomieszczenie malutkie, bardzo nieustawne niestety wg mnie... kombinuje już chyba z 5 dzień na plannerze Ikei jak to ustawić ale nic mi nie wychodzi sensownego.
    Mam nadzieję ze dobrze narysowałem plan tego pomieszczenia.
    Proszę o jakąś pomoc, koncepcje, podpowiedz jak widzielibyście to pomieszczenie..
    Cala kuchnia jest do remontu, a wiec podłączenia wody, prądu itp możemy umieścić wszędzie, od podłogi do okna jest 85 cm, dzwi jako takich nie będzie.

    Pozdrawiam i z góry dziękuje
    Tomek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	10,1 KB
ID:	158605  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



    Zakładam wsyokośc zabudowy na 95 cm (potrzebujemy pogrubianego blatu zeby wbudowac w niego płytę grzejną).
    Pod oknem jest na wysokości 85 cm parapet (można pod nim zrobić półki) o szerokosci równej wnęce okiennej.

    Szafki proponuję ustawić w L-kę. Na wysokości zlewu blat jest szerszy o szerokość wnęki. Można we wnęce zrobić półki (na kubki, szklanki, płyn do naczyń), zamykane szafką żaluzjową.
    Nad płytą grzejną klasyczne szafki wiszące, okap podszafkowy.
    Lodówka osobno, wraz z wysokim cargo

    Pogrubiany blat potrzebny jest do zamontowania płyty grzejnej pomiedzy dwoma szafkami:


    Tego w planerze ikea nie zrobisz, bo Ikea nie ma cargo 20 cm i szafki narożnej 90x90 cm

  3. #3

    Domyślnie

    Podoba mi się ta aranżacja, jest dużo miejsca wolnego i kuchnia nie jest zagracona. Tylko - druga strona medalu - nie zabraknie miejsca w szafkach?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    są szafki wiszące (na talerze) i cargo przy lodówce (na żywność). Garnki można chować w szafce narożnikowej.
    Sztućce w kubeczkach we wnęce przy zlewie lub w koszyczkach pod parapetem.

    Mozna też zamienić zmywarkę 60 cm na 45 cm i dać szafkę naroznikową 120 cm. Wówczas pod płytą zmieści się szafka 40 cm na sztućce a szafkę z piekarnikiem przesunąc na sam koniec, koło wejścia do kuchni.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-01-2013 o 12:07

  5. #5

    Domyślnie

    To ja bym chcyba wolała węższą zmywrkę, bo szafek w kuchni nigdy za wiele. No chyba że to kwestia odpowiedniej organizacji, która nie jest moją mocną stroną

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Policzyłam i żeby zmieściła się szafka 120 cm narożna, szafka pod zlew musiałaby mieć 50 cm. Trochę za wąsko.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,

    nie wiem czy dobrze piszę Też planuję remont kuchni Poszukuję inspiracji do małej kuchni.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    inspiracji najwięcej znajdziesz w Google
    U nas znajdziesz pomoc w projektowaniu.

  9. #9

    Domyślnie

    No właśnie szukam jakiegoś program do projektowania kuchni I jakoś mi słabo to idzie Może ktoś może podpowiedzieć jaki jest łatwy program do projektowania kuchni?? Taki żebym mogła wstawić sprzęt i kolorystykę frontów.
    Ostatnio edytowane przez LidiaO ; 27-07-2013 o 20:12

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie

    Wczoraj z tym projektorem z ikei się męczyłam..
    Ikea ma stanardowe rozmiary szafek a u mnie w małej kuchni nie które szafki muszą mieć inny wymiar niż standard. Zlew z ociekaczem musi zachodzić na zmywarkę czego w projekcie z Ikei nie mogę zaplanować

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To zamiast zlewu z ociekaczem wstaw jedno komorowy (w zamysle ze oczywiście ociekacz ten jest tyle że nad zmywarką)
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  13. #13

    Domyślnie

    Udało mi się zrobić kuchnię dzięki Home Planner z Ikei jak moge go tu ( czy w na innym wątku??) wkleić żeby było go widać??
    Ostatnio edytowane przez LidiaO ; 28-07-2013 o 19:52

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wciśnij klawisz Prt Scr i wklej zrzut ekranu do Painta. Wykadruj samą kuchnię, skopiuj, ponowniej wklej do Nowego okna i zapisz jako .jpg

  15. #15

    Domyślnie

    Tak wygląda moja kuchnia:












    Odstęp między lodówką a piekarnikiem będzie około 15cm czego nie mogę zrobić w tym programie, a kuchenka będzie przesunięta w prawą stronę pod ścianę.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Chaos w formacie szafek, typach frontów, układzie uchwytów pomniejszy optycznie tę kuchnię

  17. #17

    Domyślnie

    Joliska A co byś zaproponowała w rozkładzie szafek w takiej kuchni?
    Co do kolorów to nie chcę białej kuchni ani z frontami podobnymi do drewna

  18. #18

    Domyślnie

    Mnie też tutaj nic nie pasuje,a może da się tą kuchnie jakoś powiększyć,lub chociaż drzwi przesunąć:




  19. #19

    Domyślnie

    Kinka Ze ścianami ani z drzwiami nie da się powalczyć,. To jest kuchnia z typowego wieżowca.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Płyta gazowa koło lodówki nie może być. Płomień nadtopi ci obudowę. Pomijam straty ciepła w lodówce.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony