dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Question Jak fajnie zrobić z m4 - m3, które ściany wyburzyć

    Witam

    Mam zamiar kupić mieszkanie M4 75,2 chcielibyśmy z 3 sypialni zrobić 2 + duży pokój nie jesteśmy przekonani do otawrtej kuchni ale wchodzi to w grę żeby stworzyć przestrzeń, chciałąbym jednak zagospodarować korytarz i stworzyć tam szafę lub miejsce na odkurzacz,deskę, suszarkę oraz buty i kurtki, nie chcę ukrywać tego w szafach sypialnianych lub za firankami Sypialnię 12m chcemy przekazać 6 miesięcznemu synowi, myśleliśmy również na przesunięciu kuchni do sypialni ostatniej. Czy jest ktoś w stanie nam pomóc i zaproponować jakieś fajne zmiany w dużym pokoju chcielibysmy mieć narożnik, teraz mamy sofę i dwa duże fotele (zajmują jednak dużo miejsca)
    Nie chcemy rezygnować z toalety na rzecz kącika gospodarczego
    Prosimy o pomoc


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie.jpg
Wyświetleń:	633
Rozmiar:	71,4 KB
ID:	234717

  2. #2

    Domyślnie

    Najprościej zlikwidować ścianę pomiędzy pokojem i sypialnią,powstanie 35m przestrzeń z półotwartą kuchnią.

  3. #3

    Domyślnie

    Super pomysł, z tą szafą ale czy uważasz żeby robić drzwi do kuchni?
    A co uważasz żeby zrobić dużą szafę za drzwiami wejściowymi tam też powiesić tv a po oknem narożnik? Wejście od strony kuchni, zlikidować ten uskok 20 cm i przedłużyć ścianę ??
    Trochę jeszcze nam się nie podoba kolizja drzwi łazienka toaleta i sypialnia dlatego myślelśmy o przesunięciu kuchni?

  4. #4

    Domyślnie

    Wejście do kuchni na pewno musi zostać czy z drzwiami czy bez to zależy czy wam nie będą przeszkadzać odgłosy z niej dobiegające,ale przy małym dziecku bym je zostawiła.Drzwi do sypialni można zrobić przesuwne,natomiast z łazienkami nic się nie da zrobić.Tv na ścianie naprzeciw okna może być złym pomysłem z uwagi na padające światło,które będzie się w nim odbijać.
    Poniżej jeszcze 2 wersje:

  5. #5

    Domyślnie

    Hm.. też ciekawie, podoba mi się wersja numer jeden, ale wykorzystałabym umieszczenie TV na ścianie od klatki schodowej z wersji numer dwa (problem pierwszy teraz mam ok. 4 m do TV bo jest 46calowy a wersji numer dwa (narożnik kanapa) chyba będą za blisko . Bardzo dziękuję za te propozycje, Mam jeszcze pytanie dotyczące naszej sypialni i kuchni
    1. Łóżko w sypialni pod oknem a co z robimy z kaloryferem?
    2. Zawsze chciałam mieć zlewozmywak pod oknem ale tu też nie co zrobić z kaloryferem?
    Mieszkanie jest narożne więc chyba nie za bardzo jest możliwość likwidacji bo zamarzniemy , zapomniałam dodać balkon od strony zachodniej sypialnie na wschód.
    hm i jeśli jeszcze mogę się zapytać o wizję łazienki ?Nie jestem przekonana do dwóch toalet chociaż mąż mówi że WC będzie tylko dla gości i w nagłych wypadkach. Łazienka ma być naszą oazą spokoju myślałam zeby przestawić wannę żeby mieć swobodne dojście do okna ale wtedy co z umywalką? Już sama nie wiem jak zrobić.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    obróć łóżko o 90 stopni w lewo.
    Chociaż jak patrzę na twój plan, ten pokój nie powinen być sypialnią małżeńską. Za drzwiami szfa 60 cm się nie zmieści, koliduje z drzwiami. Chyba, że chcesz drzwi przesuwne?

  7. #7

    Domyślnie

    Postanowiliśmy, że nasz maluszek dostanie pokój większy, nam pozostaje ta sypialnia. Będziemy chyba zmuszeni do zrobienia drzwi przesuwnych (tylko co dalej w jednym pokoju drzwi takie a w innych normalne), chyba ,że przesuniemy drzwi w stronę kuchni.
    Mam projekt z dokładnymi wymiaramiKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-12-04 21.19.37.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	234767

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a wówczas gdzie ustawisz szafę, jak przesuniesz drzwi? Drzwi przesuwne, jak wszedzie zrobisz gładkie, białe, nie będa się wyróżniać.

  9. #9

    Domyślnie

    Szafę można ustawić na ścianie łazienkowej ?, drzwi białe nie wchodzą w grę będą raczej w kolorze brązu drewna, lubimy styl wiejski łóżko mamy 1,8x2 oraz 3 komody malm, nie wiem jak to ustawić; kombinuję, na obrazku wszystko pięknie pasuje a w rzeczywistości

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak beda na łazienkowej to gdzie łóżko i przejście przy łóżku?

  11. #11

    Domyślnie

    To co mam zrobić żeby było dobrze, na korytarzu nie pomieszczę szaf, nie kupować tak nie ustawnego mieszkania? chyba już za późno a jak ty byś rozplanowała to wszystko?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na przykład tak:

  13. #13

    Domyślnie

    świetny pomysł, szczerze mówiąc nie sądziłam ze uda się uniknąć kolizji łazienki z Wc a tu proszę ... Bardzo dziękuję teraz pozostaje mi tylko podjęcie decyzji chyba że są jeszcze ludzie z wizją na zmiane w moim nowym M
    Pozdrawiam i dziękuję Elfir oraz Kinka za rewelacyjne pomysły

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lenaborys Zobacz post
    Hm.. też ciekawie, podoba mi się wersja numer jeden, ale wykorzystałabym umieszczenie TV na ścianie od klatki schodowej z wersji numer dwa (problem pierwszy teraz mam ok. 4 m do TV bo jest 46calowy a wersji numer dwa (narożnik kanapa) chyba będą za blisko :
    Nie będzie za blisko. Prawidłowa odległość do oglądania obrazu Full HD z telewizora 46" to 185 cm.

    Nie jestem przekonana do dwóch toalet chociaż mąż mówi że WC będzie tylko dla gości i w nagłych wypadkach.
    Robienie toalety specjalnie dla gości w mieszkaniu, które ma tylko 75 m2 jest nieporozumieniem. Chyba, że prowadzicie taki tryb życia, że gości przyjmujecie codziennie i zdecydowanie wykluczacie możliwość korzystania przez nich z Waszej łazienki. Jeżeli nie, to lepiej w miejscu WC zrobić garderobę (bo macie w tym mieszkaniu bardzo mało szaf), albo pralnię połączoną z miejscem do przechowywania. Można też powiększyć o tę przestrzeń sypialnię małżeńską, bo jest bardzo mała. (Tę ściankę po prawej stronie od wejścia można by zlikwidować i gdyby zlikwidować WC, to wtedy można by znacznie powiększyć sypialnię małżeńską.)

    Możliwości jest wiele. Warto więc zatrudnić dobrego architekta, który rozpozna Wasze potrzeby. Wiele zależy od trybu życia, od tego ile pracujecie, gdzie jadacie, czy gotujecie w domu, jak często przyjmujecie gości, co lubicie robić w wolnym czasie...

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Margulko,
    z całym szacunkiem: 1.85 to odległość dla tv 20''

    według ogólnych zaleceń optymalna odległość od ekranu nie powinna być mniejsza niż dwukrotność szerokości ekranu, ale nie większa niż jej pięciokrotność

  16. #16

    Domyślnie

    Margulko z tego co zrozumiałam odnosisz się do projektu Elfir. Sama zauważyłam że w mieszkaniu jest mało szaf,jednka wolałabym wykorzystać 10,7 m przedpokój niż rezygnować z toalety, nie przyjmujemy codziennie gości, jednak podoba mi się oddzielna toaleta,tak jak zamknięta kuchnia, nie ukrywam nie należę do sterylnych z nie zagraconym mieszkaniem, z roku na rok pęczniejemy a już od kiedy jest maluszek to przybywa i przybywa .... Dlatego w łazience mogę suszyć majtki i staniki a w wannie mogą leżeć zabawki dla dziecka itp. ale wiem że gość korzysta z WC i nie zobaczy nie potrzebnych dla jego oczu obrazów Co do sypialni przed urodzeniem maluszka i wstawieniem tam jego łóżeczka przebywaliśmy tam tylko w nocy podczas snu,więc czy jest sens ją powiększać? Zdaję sobię sprawę że zabawki i tak wylądują w salonie a 75m okaże się mniejsze niż na rysunku

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Niemniej rada, by wynając architekta przynajmniej do szczegółowego rozplanowania wnętrza (ściany i podstawowe meble, bez doboru mebli i kolorystyki) nie jest zła.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Margulko,
    z całym szacunkiem: 1.85 to odległość dla tv 20''
    Jolisko,
    z tą zalecaną odległością od telewizora chodzi o odległość, z której widać wszystkie szczegóły obrazu, które są wyświetlane. Odległość zalecana zależy od rozdzielczości ekranu telewizora.

    Producenci telewizorów podają zalecenia 3x wysokość ekranu dla telewizorów Full HD (o rozdzielczości 1920x1080).
    W przypadku telewizorów 4k (o rozdzielczości 3840x2160) zamiast 3x stosuje się mnożnik 1,5x.

    Ponieważ wysokość ekranu telewizora 46'' wynosi 57,3 cm, więc zalecana przez producentów odległość dla telewizora 46' Full HD to 3x 57,3 cm= 171,9 cm.

    W przybliżeniu najprościej wyliczyć zalecaną odległość od telewizora Full HD mnożąc przekątną telewizora (w calach) x 4 i wynik jest odległością od telewizora w centymetrach: 4x 46 = 184, czyli 184 cm.

    Lenaborys,
    chciałam tylko zwrócić Twoją uwagę na to aby dostosować mieszkanie do swoich potrzeb, nie kierując się tym, że ktoś inny ma osobne WC dla gości lub otwartą kuchnię. Mieszkanie ma bardzo dobry rozkład, jest stosunkowo duże, warto więc je dobrze rozplanować i stąd moja sugestia o architekcie.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mieszkam w dwójkę i brak drugiej toalety w mieszkaniu jest dokuczliwy

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Zgadza się A kiedy w domu jest małe dziecko, tym bardziej warto mieć 2. wc, żeby np. goście nie musieli czekać aż maluch się wykąpie

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony