dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariokam

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj u dystrybutora i widziałem w akcji kocioł firmy KAMEN robiony pod Dębicą, z palnikiem firmy Pellas. Trójdrożny ciąg. Drugi i trzeci ciąg z pionowymi płomienicami w których są zawirowywacze. Temperatura spalin na wyjściu z pieca 90-100 stopni. Maksymalna po dwutygodniowym nie czyszczeniu płomienic 130. Na wyjściu z pieca zamontowano termometr. Gościu mówił, że próbowali eksperymentalnie dodać następnie płomienice, czyli dwa dodatkowe ciągi, ale niestety temperatura spalin była za niska i pojawiły się skropliny w kominie. Co prawda czyszczenie tych płomienic nie jest tak proste jak w Ecofire, tylko trzeba raz na 1-2 tygodnie 4 rury przelecieć wyciorkiem.
    Palnik montowany w drzwiczkach. Dodatkowy ruszt żeliwny do ewentualnego drewna. Ruszt działa jako rodzaj deflektora, a rozgrzewając się do czerwoności dopala spaliny.

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotr7777

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Kórnik
    Kod pocztowy
    62-035
    Posty
    1

    Talking Nowy kocioł

    Cytat Napisał jjaagg Zobacz post
    Jestem użytkownikiem kotła Ecovarmu. Jak mogę w czymś pomóc to proszę pytać.

    Pozdrawiam
    Marcin
    Witam,
    tak się składa, że właśnie u mnie w kotłowni wystartował kociołek Ecovarm Ecofire PES.
    Jeśli nadal oferujesz pomoc to chętnie skorzystam. Chodzi głównie o ustawienie do jakich doszedłeś bo ja na razie użytkuje go na ustawieniach producenta, czyli można powiedzieć, że nic nie zmieniałem. Będę wdzięczny też za twoje opinie o kotle, czy miałeś jakieś problemy z nim i ogólnie jak się sprawuje. Oczywiście informacje o zużyciu peletu też będą pomocne. Czekam i pozdrawiam.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Mam coś takiego w ofercie: http://karoka.eu/kategoria,26/kotly-tilgner
    można poczytać, dostępny w wersji niskiej, kocioł wtedy jest dłuższy ( głęboki ) ale wysokość prawie połowę wysokości zasobnika na pellet, duży zasobnik na paliwo.
    Czekałem na niego koło roku zanim dotarł do mnie, wszystko szło na bieżąco za zachodnią granicę.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie będę oryginalny jak powtórzę pytanie , jaki kocioł wybrać ?
    1) ecofire PE 14KW ecovarmu
    2) Daspell GL 12KW wrzutkowe podawanie i palnik revo
    3)Red Compact 14KW
    Nie ukrywam , że moim liderem był ten Red po wpisach Puławiaka , ale jak dla mnie jest tam za mały zbiornik na pellet ,no i gwarancja 2 lata ???
    Ten daspell jest dla mnie ciekawą opcją

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony