dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Domyślnie Fugowanie płytek klinkierowych.

    Witam chce zapytac jak zafugowac płytki klinkierowe??
    Jakie sa metody fugowania,

  2. #2

    Domyślnie

    Tak samo jak inne płytki ceramiczne, tyle że musisz bardziej uważać na czas schnięcia fugi. Ciężko to póżniej domyć, oj ciężko...
    Jak każdy o sobie pomyśli, to będzie o wszystkich pomyślane...
    Moje ogłoszenie

  3. #3

    Domyślnie

    Ale fugom do klinkieru fugowac na mokro??

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    A jak zabespieczyc plytki przd zabrudzeniem fugom bo to nie to samo co fuga do płytek ceramicznych??

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ja bym sugerowal fugowanie na polsucho. do tego w odpowiednich warunkach (stala, dosc niska wilgotnosc powietrza) te fugi do klinkieru bardzo lubia zmieniac kolor, o ile Ty wogole mowisz o fugowaniu plytek na zewnatrz imitujacych cegle na szeroka spoine. no i na wszelki wypadek zaopatrz sie juz w srodki Norqumii (Norquimia SA) do zmywania klinkieru z pozostalosci fugi. Jedyny znany mi w 100% skuteczny sposob zmywania i czyszczenia klinkieru na naszym rynku.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7

    Domyślnie

    Dokładnie chodzi mi o gładkie płytki elewacyjne.

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Szkliwione oraz zwykle bez szkliwa .

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    fugowanie na pól-sucho, w odpowiednich warunkach, fuga np Sopro z trasem, moze byc, calkiem rozsadna cenowo, no i kwasy norqumii do czyszczenia
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dodam jeszcze z mojej strony aby nie czyscic samej fugi pędzlem.
    moj wykonawca czyscił spoinę na mokro i co sie stało ?
    wypłukał kolor.
    Zapłaciłem za czarną zaprawę mam szarą.
    Dzieki Fighter1983 za pomoc odnosnie wylewki
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Co to jest fugowanie na pól - sucho???? Dzisiaj mąż zaczyna obkładać ściankę w mieszkaniu licówką (ok.2,5-3cm). W jak sposób ją fugować? Posiadam fugę PCB-skt z trasem.
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  13. #13

    Domyślnie

    Metodą sucho na ściance, ale na czym polega półsucha, chętnie się dowiem.

  14. #14

    Domyślnie

    Metodą półsuchą - konsystencja zaprawy nie ma być rzadka jak fuga do zwykłych płytek tylko właśnie półsucha. Nie nanosimy oczywiście fugi na całą powierzchnię ściany (fuga+płytki) ale wciskamy półsuchą fugę tylko w szczeliny - są do tego odpowiednie narzędzie, np fugówka. Dzięki fugowaniu taką metodą nie brudzimy praktycznie płytek.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał channel8 Zobacz post
    Co to jest fugowanie na pól - sucho???? Dzisiaj mąż zaczyna obkładać ściankę w mieszkaniu licówką (ok.2,5-3cm). W jak sposób ją fugować? Posiadam fugę PCB-skt z trasem.
    Witam serdecznie - Jeśli mogę się wtrącić - narzędziem do fugowania jest Fugówka - sama nazwa mówi sama za siebie, ale jeśli ktoś robi to pierwszy raz to "życzę sukcesów" piszę to z czystą ironią bo praca jest naprawdę niewdzięczna i jeśli większe różnice w kolorze fuga płytka to więcej wpadek i zanieczyszczeń oraz nerwów.
    Szczególnie człowiek się wnerwi na płytkach ręcznie formowanych, czy z grubą fakturą.
    Narzędzie wspomniane jest konieczne, ale fugę to raczej lepiej rozrobić na konsystencję smaru i włożyć do wyciskarki kleju/sylikonu. Następnie tak przyciąć końcówkę, aby praca była sprawna- za jednym przyciśnięciem pełne wypełnienie fugi! Tak wykonanym narzędziem wypełniamy linię fugi POZIOMĄ i fugówką wygładzamy, następnie wypełniamy fugi PIONOWE i wygładzamy i tak kolejno.
    Sprawdzone - działa i ładnie wygląda
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2_1566064337_30.jpg
Wyświetleń:	1594
Rozmiar:	26,2 KB
ID:	204915   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110816100.jpg
Wyświetleń:	1309
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	204916   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110923133.jpg
Wyświetleń:	723
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	204917  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo Będę musiała zaopatrzyć męża w potrzebne narzedzia tzn. fugówkę i pistolet
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  17. #17

    Domyślnie

    dzięki za pomysł z tym pistoletem. Mam kilka pytań:
    1) W tej sytuacji należy fugować na mokro ?
    2) Ile najlepiej wrzucać tej fugi do tego pistoletu aby nie zaschła przed pełnym opróżnieniem tuby pistoletu ?
    3) Czy zwykła woda poradzi sobie z czyszczeniem tej tuby z (zaschniętych) pozostałości po fudze ?
    Ostatnio edytowane przez tony6636 ; 05-04-2014 o 18:21

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał tony6636 Zobacz post
    dzięki za pomysł z tym pistoletem. Mam kilka pytań:
    1) W tej sytuacji należy fugować na mokro ?
    Fugować należy po wyschnięciu kleju na który są przyklejone płytki, a fuga ma być plastyczna, fuga do klinkieru nie schnie tak szybko jak ta do płytek, na czas można rozrobić 4 pełne tuby - tj wiadereczko 1l po śmietanie. Mnie się wydaje, że to zależy od wprawy - ktoś kto robi to pierwszy raz, może najpierw niech rozrobi sobie dwie porcje - najwyżej jedną spisze na straty.

    Cytat Napisał tony6636 Zobacz post
    2) Ile najlepiej wrzucać tej fugi do tego pistoletu, aby nie zaschła przed pełnym opróżnieniem tuby pistoletu ?
    Aby utrzymać ręką ciężar jest ok 1 kg, a tuba jest większa niż ta z sylikonem dodatkowo fuga nie wychodzi tak łatwo - konsystencja metodą prób, ja eksperymentowałem i po kilku porcjach ustaliłem miarkami ilość suchej masy i wody

    Cytat Napisał tony6636 Zobacz post
    3) Czy zwykła woda poradzi sobie z czyszczeniem tej tuby z (zaschniętych) pozostałości po fudze ?
    Tak, warto również zaopatrzyć się w czyszczak jaki kiedyś używany był do butelek szklanych - teraz też można go kupić.

    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #19

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi.

    Czy przy fugowaniu, w przypadku zabrudzenia, można bezpiecznie czyścić płytki wilgotną gąbką ? Powierzchnia tych moich nie jest gładka ani szkliwiona, jest nieco chropowata (jak na zdjęciu, powiększ je) Bo przy wygładzaniu fugi fugownicą zabrudzenia jak najbardziej mogą się zdarzyć.

    Gdy fugowałeś swoje płytki to czy prowadziłeś poziomą linię fugi na całej długości ściany a dopiero potem wypełniałeś pionowe ? Czy może lepiej wypełniać pionowe co kilka metrów ?

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    fuga do klinkieru nie schnie tak szybko jak ta do płytek
    rozumiem że tutaj Ci chodziło o płytki ceramiczne, bo mi cały czas chodzi o klinkierowe

    Pozdrawiam !

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	indeks.jpg
Wyświetleń:	347
Rozmiar:	6,0 KB
ID:	253285

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał tony6636 Zobacz post
    Czy przy fugowaniu, w przypadku zabrudzenia, można bezpiecznie czyścić płytki wilgotną gąbką ? Powierzchnia tych moich nie jest gładka ani szkliwiona, jest nieco chropowata (jak na zdjęciu, powiększ je) Bo przy wygładzaniu fugi fugownicą zabrudzenia jak najbardziej mogą się zdarzyć.
    Zawsze może się to zdarzyć - trzeba jak najszybciej usunąć - bo pozostanie plama. Szmatka,gąbka duża ilość wody - nieraz warto jest mieć szczotkę z długim włosiem i miskę z wodą i płynem do mycia naczyń.

    Cytat Napisał tony6636 Zobacz post
    Gdy fugowałeś swoje płytki to czy prowadziłeś poziomą linię fugi na całej długości ściany a dopiero potem wypełniałeś pionowe ? Czy może lepiej wypełniać pionowe co kilka metrów ?
    Prowadziłem na długości ok 1 m do lini przejścia poziomu w pion - aby łączenie nie wychodziło na długości płytki klinkierowej.Natomiast po wygładzeniu i tak nic nie widać


    Cytat Napisał tony6636 Zobacz post
    ...rozumiem że tutaj Ci chodziło o płytki ceramiczne, bo mi cały czas chodzi o klinkierowe
    Tak, to naprawdę jest proste gdy się wy-fuguje ok 1m2
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony