dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kama31

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-659
    Posty
    3

    Domyślnie Dieta bez mąki pszennej i cukru

    Mam zaleconą dietę przeciwgrzybiczą. Czy znacie może jakieś przepisy bez mąki pszennej i cukru. Najlepiej szybkie i łatwe.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem.
    Większość (pomijając ciasta i desery) dań nie zawiera żadnego z tych składników.
    W pozostałej części, w większości, można się bez nich obejść.
    W ostatniej grupie, np. makarony, pierogi, mąkę pszenną można zastąpić np. mąką żytnią.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #3

    Domyślnie

    Cukier i przenica są obecne w wielu produktach, jak zaczniesz czytać składy, zobaczysz jaki jest problem

    poszukaj piekarni z chlebem na mące tylko żytniej, cukier zastąpi ksylitolem, gotuj w domu

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    Cukier i przenica są obecne w wielu produktach, jak zaczniesz czytać składy, zobaczysz jaki jest problem
    O przepisy chodziło, czyli nie o produkty przetworzone.

    Ps. Pierogi i makaron też można w domu robić, a nie kupować gotowców - naprawdę
    Zupy z garnka, a nie z tytki.
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 16-05-2015 o 08:41
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #5

    Domyślnie

    No fakt, to w takim razie każdy przepis, tylko z zmiennikiem maki i cukru, reszta bz
    makaron chyba tez da się kupic bezprzeniczny, gorzej z pierogami

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Z tego co kojarzę to w diecie przeciwgrzybiczej można mąkę orkiszową, czyli większość makaronów niejajecznych wchodzi w rachubę. Pierogi z orkiszu też da się zrobić (z żytniej bym się nie podjął). Zamiast cukru ksylitol albo stewia i właściwie 90% przepisów staje się dostępna. Pączków ani biszkopta nie zrobisz, ale wszelakie kluchy już tak.
    Siostra koleżanki miała bardzo późno zdiagnozowaną borelioze i w związku z tym wielomiesięczną antybiotyko-terapię, co od razu skutkuje podatnością na wszelakie grzyby. Wiem że mąka orkiszowa i ksylitol nie były na liście produktów zakazanych, dopytaj jeszcze lekarza. Zasadniczo chodzi o eliminacje szybkich węglowodanów, czyli cukru, białej mąki, wszelakich syropów glukozowo-fruktozowych itp.

  7. #7
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kama31 Zobacz post
    Mam zaleconą dietę przeciwgrzybiczą. Czy znacie może jakieś przepisy bez mąki pszennej i cukru. Najlepiej szybkie i łatwe.
    Przecież możesz w candidzie konsumować sosy sojowe z kurczakiem,kaszą gryczaną,brokuła,omlety ze szpinakiem ,grochem+ kurczak,łososiem i do szpinaku i do grochu i kurczaka.Fajne dania bez składników których Candida nie dopuszcza.Proste tyle ,że nie wiem co lubisz???. Byłoby łatwiej z przepisem.

  8. #8
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    O przepisy chodziło, czyli nie o produkty przetworzone.

    Ps. Pierogi i makaron też można w domu robić, a nie kupować gotowców - naprawdę
    Zupy z garnka, a nie z tytki.
    Fajny przepis podano............naprawdę zapiszę go.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    W zasadzie - chyba tylko wełniste istoty nie zrozumiały przesłania zawartego w mojej wypowiedzi.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Mam taką dietę od dawna, ale nie żebym miała do tego jakieś specjalne powody, po prostu dobrze na mnie działa.
    Wydaje mi się, że przy problemach z grzybicą nie jest ważne aż tak rygorystyczne trzymanie tej diety, co spożywanie jak najczęściej produktów bogatych w dobre bakterie. Kwaśne owoce i warzywa, serwatka, kiszonki, sok z kiszonych buraków czy kapusty zrównoważą szybko florę jelitową.
    Dużą rolę odegrają także zioła - czosnek i cebula( tyle, na ile wytrzyma wątroba), czystek (certyfikowany cistus incanus, raczej nie taki z allegro), vilcacora, czarnuszka (moje dania są czarne od czarnuszki ) , kora Pau D'Arco, kwas kaprylowy.
    Trzeba by też postarać się o regenerację jelit, o ile wcześniej dieta była śmieciowa. To już dłuższy temat. poszperaj w necie.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał piu Zobacz post
    Mam taką dietę od dawna, ale nie żebym miała do tego jakieś specjalne powody, po prostu dobrze na mnie działa.
    Wydaje mi się, że przy problemach z grzybicą nie jest ważne aż tak rygorystyczne trzymanie tej diety, co spożywanie jak najczęściej produktów bogatych w dobre bakterie. Kwaśne owoce i warzywa, serwatka, kiszonki, sok z kiszonych buraków czy kapusty zrównoważą szybko florę jelitową.
    Dużą rolę odegrają także zioła - czosnek i cebula( tyle, na ile wytrzyma wątroba), czystek (certyfikowany cistus incanus, raczej nie taki z allegro), vilcacora, czarnuszka (moje dania są czarne od czarnuszki ) , kora Pau D'Arco, kwas kaprylowy.
    Trzeba by też postarać się o regenerację jelit, o ile wcześniej dieta była śmieciowa. To już dłuższy temat. poszperaj w necie.
    może coś się znajdzie na forach medycznych ? ... (albo pogadaj z "kopernikiem" ... on zna nawet "medykamenta na dziurawe jelita"
    ... czy tak trudno to zrozumieć, by odżywiać się "zdrowo", wystarczy jeść produkty, świeże i jak najmniej przetworzone ... i oczywiście nie obżerać się ponad miarę ... ot i cała filozofia ... " jemy co nam smakuje i na co mamy ochotę w rozsądnej ilości"
    unde venis et quo tendis

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    może coś się znajdzie na forach medycznych ? ... (albo pogadaj z "kopernikiem" ... on zna nawet "medykamenta na dziurawe jelita"
    ... czy tak trudno to zrozumieć, by odżywiać się "zdrowo", wystarczy jeść produkty, świeże i jak najmniej przetworzone ... i oczywiście nie obżerać się ponad miarę ... ot i cała filozofia ... " jemy co nam smakuje i na co mamy ochotę w rozsądnej ilości"
    Wydaje mi się, a nawet jestem przekonana, że bagatelizujesz problem. Kandydoza jest bardzo trudna do zwalczenia i wywołuje wiele różnych schorzeń, które potem lekarze leczą każde z osobna, nie usuwając przyczyny głównej. Nie tylko cukru i mąki nie można jeść, ale nawet świeżych warzyw czerwonych i owoców (suszonych również) , pić soków owocowych i wiele innych. Nie można spożywać niczego, co zawiera drożdże, a jak się przyjrzysz składom produktów, to drożdże są nie tylko w pieczywie, ciastach, piwie, ale nawet w mieszankach przypraw. Trzeba bardzo uważnie czytać skład wszystkiego, co się kupuje. Pieczywo można zastąpić chrupkim żytnim, na przykład z sezamem, można się do niego przyzwyczaić.
    Nie wolno spożywać niczego, co jest pożywką dla grzybów. Dieta ta powinna trwać co najmniej 4 lata, bo tyle czasu zarodniki potrafią przetrwać w układzie krwionośnym. Trzeba jednocześnie zwalczać grzybicę, nie dożywiać jej i wzmacniać organizm. A więc czosnek obowiązkowo, kefiry, probiotyki i witaminy. Dobrze jest oczyszczać organizm, tak jak sugerowała piu (czystek, vilcacora i inne).
    Polecam bardzo dobrą książkę Andrzeja Janusa "Nie daj się zjeść grzybom Candida" i stronę A. Janusa do poczytania http://www.janus.net.pl/.
    Ostatnio edytowane przez Kejt_R ; 01-08-2015 o 06:58

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    Wydaje mi się, a nawet jestem przekonana, że bagatelizujesz problem. Kandydoza jest bardzo trudna do zwalczenia i wywołuje wiele różnych schorzeń, które potem lekarze leczą każde z osobna, nie usuwając przyczyny głównej. Nie tylko cukru i mąki nie można jeść, ale nawet świeżych warzyw czerwonych i owoców (suszonych również) , pić soków owocowych i wiele innych. Nie można spożywać niczego, co zawiera drożdże, a jak się przyjrzysz składom produktów, to drożdże są nie tylko w pieczywie, ciastach, piwie, ale nawet w mieszankach przypraw. Trzeba bardzo uważnie czytać skład wszystkiego, co się kupuje. Pieczywo można zastąpić chrupkim żytnim, na przykład z sezamem, można się do niego przyzwyczaić.
    Nie wolno spożywać niczego, co jest pożywką dla grzybów. Dieta ta powinna trwać co najmniej 4 lata, bo tyle czasu zarodniki potrafią przetrwać w układzie krwionośnym. Trzeba jednocześnie zwalczać grzybicę, nie dożywiać jej i wzmacniać organizm. A więc czosnek obowiązkowo, kefiry, probiotyki i witaminy. Dobrze jest oczyszczać organizm, tak jak sugerowała piu (czystek, vilcacora i inne).
    Polecam bardzo dobrą książkę Andrzeja Janusa "Nie daj się zjeść grzybom Candida" i stronę A. Janusa do poczytania http://www.janus.net.pl/.
    bardzo przepraszam, ale nie adresowałem poprzedniej swej wypowiedzi do ludzi chorych
    z pozdrowieniami pozostaję
    unde venis et quo tendis

  14. #14

    Domyślnie

    Hehe, sorry, myślałam, że odnosisz się do tematu

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    Hehe, sorry, myślałam, że odnosisz się do tematu
    ... dlatego wspomniałem o "forach medycznych" ... wydaje mnie się bowiem, że jeżeli ktoś naprawdę choruje, na "forum budowlanym" nie pownien szukać fachowych porad, odnośnie swej choroby

    ps - przynajmniej w moich wypowiedziach nie znajdziesz nic na tematy specjalnego żywienia dla przewlekle chorych, alergików, itp ... moja dieta gdy waga pokazuje, że przekroczyłem już najwyższe ustalone przez siebie zwały tłuszczu, (to taka kiedy najlepiej się czuję ze swoim tłuszczykiem) jest niezmiernie prosta: "żreć połowę" aż wróci waga do normy
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 01-08-2015 o 22:04
    unde venis et quo tendis

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    czytanie ze zrozumieniem się kłania

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał piu Zobacz post
    czytanie ze zrozumieniem się kłania
    To do mnie ?
    unde venis et quo tendis

  18. #18

    Domyślnie

    To do mnie, albo nie rozumiem
    Czy ja wiem, czy zaraz trzeba na forum medyczne... Ludzie znają wiele różnych metod "chałupniczych" i warto pytać wszędzie. Lekarze to wiadomo, najpewniej jakieś leki antygrzybiczne i komentarz, że będzie trudno.... Znam to z autopsji (dodam że własnej )
    Na FM jest wiele działów nie powiązanych stricte z budową, więc nie widzę przeciwskazań

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    To do mnie, albo nie rozumiem
    Czy ja wiem, czy zaraz trzeba na forum medyczne... Ludzie znają wiele różnych metod "chałupniczych" i warto pytać wszędzie. Lekarze to wiadomo, najpewniej jakieś leki antygrzybiczne i komentarz, że będzie trudno.... Znam to z autopsji (dodam że własnej )
    Na FM jest wiele działów nie powiązanych stricte z budową, więc nie widzę przeciwskazań
    oj ... ja również nie widzę przeciwwskazań ... choć takich "porad" znachorów unikam ... ale ... jeżeli ktoś lubi ... to nie mam nic przeciwko
    ... wielokrotnie dobrze wpływa na poprawę humoru ... przykład: :kopernik" i jego porady "medyczne"
    unde venis et quo tendis

  20. #20

    Domyślnie

    Ja z kolei unikam nadmiernej farmakologii i czytuję czasem dziwne dzieła na temat naturalnych metod leczenia czy tam medycyny ekologicznej Niektórzy zwą to znachorstwem albo ciemnotą, wszystko jedno, byle było skuteczne.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony