dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie jak obrobić regipsem okna dachowe ?

    Witam...

    Byłem zmuszony wyrzucić majstrów i teraz robię wszystko samodzielnie (dzięki Bogu istnieje to forum). Jestem na etapie ocieplania poddasza (idzie nam z żonką nieźle) i doszedłem właśnie do pokoju z oknami dachowymi i nie wiem jak się zabrać za przygotowanie pod regipsy - nie mogę odnaleźć jakiś fotek jak to robią inni - w oknach są takie rowki (w ramie) w które chyba powinna wchodzić płyta KG ale nie wiem zbytnio jak przygotować stelaż (metalowy?).
    Proszę o pomoc w odnalezieniu jakiś fotek z etapów zabudowy okien dachowych.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  3. #3

    Domyślnie

    Wielkie dzięki !!! Super...

    Ja też mam Fakro jeśli to ma znaczenie

    pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Warto pamiętać o właściwym zaizolowaniu termicznym (wełna) i wiatrowym (folia paroprzep.) glifów z G-K.
    Jeśli wiatr docierac będzie do wełny - to jej izolacyjność termiczna będzie niedostateczna.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak by ci się udało zdoby Muratora nr 9, tam jest dokładnie rozpisane i rozrysowane. Ja z tego korzystałem i udało się, wprawdzie musiałem wprowadzi pewne modyfikacje ale miałem już podstawę

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    wazne jest wykonanie oslony ramy z folii paroprzepuszczalnej i izolacji przez dekarza ,
    moze od tego powinnismy zaczyc , od sprawdzenia , czy jest izolacja i oslona

    wartownik

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety ten link już nie działa. Ma ktoś to może i chciałby się podzielić?

  8. #8

    Domyślnie

    Ponieważ okna dachowe mam już zamontowane w dachu i jestem przed wykonaniem systemu suchej zabudowy uprzejmie proszę o informację w zakresie obróbki/montażu/mocowania płyt GK przy oknach dachowych, aby kąty były prawidłowe zarówno dla obiegu powietrza jak również doświetlenia.
    Chodzi mi tu o niezbędne minimum ustawienia płyt przy oknach (kątów po bokach okna oraz u góry i dołu).

    Za wszelkie informację w tym zakresie serdecznie dziękuję. Mile widziana grafika przedstawiająca zagadnienie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony