dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Proszę mi jeszcze napisać coś o dachu. Jaki jest obecnie i czy połać może być zmieniona. Jeżeli jest to czterospadowa koperta, to moje modernizacje nie będą pasowały.
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  2. #42
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mp.paluch

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Ostrów Wlkp.
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jeśli to pytanie do mnie to dach jest jedno spadowy (spad do tyłu), co do połaci to zostaje tak jak jest mam nadzieje ze uchroni mnie to przed zaciekami przy roletach, deszcz zacina po oknach tylko przy sporej ulewie i wietrze.

    Pytanie z innej beczki jakiś patent na rolety natynkowe demontować przed ociepleniem i zakładać po. Wykonawca proponuje dać 12 cm styropianu tak aby skrzynki ciut wystawały nad elewacje skrzynka rolety ma 16 cm i rewizje od przodu. Obawiam się jednak mostków termicznych pod skrzynkami.

    Macie moi mili jakieś pomysły jak to dobrze rozwiązać.

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Roleta na dystansach i pod nią PUR, może być z pistoletu. Jak podchodzisz ortodoksyjnie, to można też wybrać trochę tynku/muru pod roletą. Styropianu dałbym więcej, ale zobaczymy jeszcze jak wyjdzie w bryle, bo w nowej fasadzie używam uskoków.
    Ostatnio edytowane przez MaciekTyr. ; 31-08-2014 o 08:22
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  4. #44
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ANIWIKA

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    M-WO
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Panie Macieju dziękuję za chęć pokombinowania przy naszej kostce , wiem że uda się panu odwlec mnie od postawienia na niej dachu. Z uwagi na to że prace projektowe rozbudowy były już w wysoko zaawansowanym stadium , projekt obejmuje postawienie dachu, ale nie tylko . Oczywiście prace nie dotyczą samego dachu i ten etap projektu nie musi być wprowadzony w życie .Projekt przewiduje i te prace są już na etapie wdrożenia -otworzenie przestrzeni parteru (zmiany konstrukcyjne ścian nośnych ). , oraz dobudowa prostokątnego wykusza dociągniętego do górnego stropodachu , wymiana stolarki okiennej na dość duże doszklenia. Zmiana położenia wejścia frontowego i adaptacja części budynku na garaż w bryle budynku od strony wschodniej (dotychczas od strony zachodniej ) natomiast od strony zachodniej(strona ogrodu)dostosowanie otworu pod drzwi tarasowe przesuwne z wyjściem na taras . Wiem że zakres zmian jest trudny do wyobrażenia planowany etap zakończenia robót obejmujący parter i dobudowę wykusza to będzie listopad wtedy też wkleję zdjęcia które przedstawią budynek po zmianach . Składam na pana ręce resztę prac związanych z wizualizacją budynku . bo zakres prac remontowych posiada już cechy modernizmu duże przeszklenia i otwarte przestrzenie mieszkalne .

    I jak panie Macieju pomoże mi pan stworzyć z naszej kostki coś sensownego? . Proszę o kontakt na priv czy jest szansa aby mógł pan się tym zająć w listopadzie . Będę ogromnie wdzięczna . Pozdrawiam Aniwika

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Dobrze, zrobię. Jesli dach ma być płaski.
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Załącznik 269100Załącznik 269101Załącznik 269102Załącznik 269103

    Domek Ami gotowy. Inspirowany neoplastycyzmem. Proszę nie sugerować się wrażaniem powierzchni konstrukcyjnych, w praktyce będą to oczywiście tylko uskoki w ociepleniu. Drzwi na swoich miejscach, okna trochę zmienione. Największa zmiana to przeszklona elewacja (z białą stolarką) można z tego zrezygnować zastępując ścianą

    Ostatnio edytowane przez MaciekTyr. ; 10-10-2014 o 19:15
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  7. #47

    Domyślnie

    Panie Macieju jestem pod OGROMNYM wrażeniem , lepiej byśmy sobie tego nie mogli wyobrazić ))) okna chcieliśmy zostawić stare ale wizualizacja nam się bardzo spodobała zwłaszcza dodatkowy pokój na samej górze .....cudny. Dziękujemy za pomocy ./....

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Muszę przeprosić, ale 2 pozostałe przeróbek nie zdążę. W środę wylatuję na zimę do Hiszpanii a tam nie mam wsparcia w Archicadzie także z wizualizacjami przerwa.
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar artastral
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    46

    Domyślnie

    Panie Maćku
    Czy byłby Pan zainteresowany domem nowoczesnym z płaskim dachem i ciekawym niecodziennym kształtem? Dom stoi w stanie surowym i nie mamy pomysłu na elewacje, kolory itp. Myślę, że to ciekawe białe płótno, na którym można coś fajnego stworzyć. Czy mogę wysłać materiały na priv? Nie bardzo umiem wkleić zdjęcie na forum. Będę wdzięczna za nowoczesny przebojowy i odważny pomysł

  10. #50

    Domyślnie

    Panie Maćku, czy Pana oferta jest aktualna?
    Pozdrawiam
    Sebastian

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony