dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 63

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrekdt

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Dabrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    10

    Domyślnie oknoplast vs vetrex

    Z perspektywy czasu postanowilem pokasowac moje wczesniejsze posty, poniewaz wedlug mnie nic nie wnosily. Tak naprawde Oknoplast jak Vetrex robia na Vece i obydwie firmy staraja sie o klijentow, ja wybralem Oknoplast z 2 powodow, pierwszy to taki ze ta firma byla mi bardziej znana, a drugi to ich profil okna bardziej mi sie spodobal. A co moge wam doradzic, hmm? kierujcie sie opiniami o montazystach w danej firmie, bo to kto Wam okna zamontuje to jest wiecej niz polowa sukcesu, cena to nie wszystko. Pozdrawiam Piotrekdt
    Ostatnio edytowane przez piotrekdt ; 08-12-2013 o 15:42 Powód: poprawka

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Brrrrrr... nie cierpię czytać przeklejonych ofert Właściwie to ich nie czytam, bo nic specjalnego z nich nie wynika. Sądzisz że każdy się teraz rzuci do cennika by sprawdzić cenę?
    Obie firmy mają swoją renomę. Bardziej bym się skupił na montażyście - sprawdź ich, opinie o nich. I pamiętaj że brak wpisów to dobry znak, a jak już jest coś pozytywnego, to całkiem dobrze.

  3. #3

    Domyślnie

    A gdzie wyceniałeś Vetrex ? w Tarnowie ? jeżeli tak to jest to zapewne wycena zrobiona przeze mnie

    Jeżeli będziesz porównywał do oknoplastu do pewnie do Platinum evolution 2 ? ta sama szerokość profilu i 3 szyby.

    Dużo już było porównań tych 2 firm na tym forum, choćby niedawno zdaje się tu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...BA-O-KOMENTARZ

    Takie różnice na szybko wyłapane (oczywiście stronniczo na + Vetrexu):
    - w Oknoplaście szyba 0,7 a w Vetrexie 0,5
    - oknoplast ma ramkę ze stali (i to chyba jako opcja) a Vetrex typową ciepłą ramkę z tworzywa w standardzie
    - okucie Maco kontra Roto
    - nie wiem czy oknoplast ma opcję cienkiego zgrzewu
    Ostatnio edytowane przez ClNEK ; 24-03-2013 o 16:58

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    A gdzie wyceniałeś Vetrex ? w Tarnowie ? jeżeli tak to jest to zapewne wycena zrobiona przeze mnie
    Czyli w kontekście mojej wypowiedzi montaż Cinka masz sprawdzony przez Zrzeszenie Montażystów Stolarki ( http://montaze.info.pl/?s=montazysci...owski&status=0) - z resztą nie tylko u niego widzę "koronę" Mistrza Montażu więc i może konkurencja też jest tam wyróżniona?

  5. #5

    Domyślnie

    W O. :
    - ramka stalowa! jest za dopłatą (ramki Swisspacer nie mają chyba w ofercie)
    - cienki zgrzew - jest

    P.S. Veka nie zaleca stosowania "cienkiego zgrzewu" na okleinach winchester, siena noce, siena rosso.

    Cytat Napisał piotrekdt Zobacz post
    ......... za to bylem w vece..........
    W Skierniewicach ?
    Veka to system profili PVC, a nie producent/sprzedawca okien.
    Ostatnio edytowane przez _FIX_ ; 24-03-2013 o 18:22

  6. #6

    Domyślnie

    I potem nie będzie chętnego do wzięcia winy na siebie, montujący zwalą winę na tego co wylewki robił a ten powie, ze on okien nie montuje i z problemem zostaje tylko klient

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Do paszportu chcesz je wkleić?
    idź do najbliższego salonu to zobaczysz na żywo.. Może jednak wcześniej zadzwoń i zapytaj czy mają takie na ekspozycji.
    Dla mnie od środka wygląda jak VA90, od zewnątrz podobny do VR. Na zdjęciach tylko wprawne oko wyłapie różnicę.

  8. #8

    Domyślnie

    Piotrekdt przebywa poza granicą Polską, więc ma problem z zobaczeniem tego okna na żywo

    w tej chwili mam tylko takie z niezbyt pasującą biała ramka międzyszybową
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0032.jpg
Wyświetleń:	435
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	179334

    tu ze strony vetrex
    http://www.vetrex.com.pl/sites/defau...0ob_macore.jpg
    Ostatnio edytowane przez ClNEK ; 26-03-2013 o 18:00

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Aaaa. to o to chodzi Czyli dobrze trafiłem z tym paszportem
    Vetrex reklamuje się za granicą? Bo też zauważyłem, że nasza emigracja podobnie wybiera
    Ta biała ramka wcale nie musi źle pasować - wszystko zależy od koloru wewnątrz.
    Piotrek - napisz co Cię konkretnie interesuje, daj adres na priv. Coś podeślę.
    I skoro budujesz na odległość, to się nie zastanawiaj tylko bierz Cinka (pokazuje się tu często, gaf nie strzela, więc i sprawdzony, i łatwo go złapać )

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Ja z kolei mogą potwierdzić ,że każdy kto ma na stronie naszego Zrzeszenia Montażystów Stolarki wpis sprawdzony i ma dołączony znak " mistrz montażu" ma sprawdzone referencje oraz przeszedł egzamin przktyczny montażu okien w warstwie ocieplenia więc w najbardziej zaawansowanym wariancie. Jeżeli chcesz znaleźć osobę / firmę którą możemy polecić , szukaj wpisu " sprawdzony " oznacza to że dana osoba jest czlonkiem Zrzeszenia i jedniocześnie aktywnie podnosi swoje umiejętności i jakość wykonywanych montaży.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W najnowszym katalogu Vetrex jest już profil Softline 82mm(czyli to na czym bazuje Winergetic). Ale póki co nie widzę u nich specjalnego zapału do jego wdrażania. Może jak pojawi się cennik (a ma być nieznacznie taniej niż Alphaline) to wtedy i rynek się ożywi w tym kierunku.
    Rozumiem Piotrek że na podstawie zdjęć będziecie wybierali wg urody? Takie "miss czytelników"?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    eeee.. to na moich surowych fotkach z budowy nawet platinium nie wygląda na tyle, by pokazywać je w takich wyborach. Niestety - nie używam fotoszopa by je podrasować

  13. #13

    Domyślnie

    i niech ci podadzą konkretny parametr U tych okien z szybą jaką masz w wycenie a nie w kolorowej ulotce

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Malybialy
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam po świętach
    Mam wyceny od tych producentów:
    okno... Platinium Evo 3 szyby, przenikalność okna U = 1,0
    vet... Alphaline V90+ 3 szyby, przenikalność okna U = 0,82
    Różnica w cenie, praktycznie żadna. Którego waszym zdaniem producenta wybrać?

  15. #15

    Domyślnie

    Dla mnie te okna z obu firm różnią się ogromnie parametrami, ale wycenę otrzymałeś podobną.

    Tutaj możesz conieco z cen na rynku podejrzeć:
    http://oknacennik.pl/okna.php?ceny=aluplast_ideal_8000



    Witam po świętach
    Mam wyceny od tych producentów:
    okno... Platinium Evo 3 szyby, przenikalność okna U = 1,0
    vet... Alphaline V90+ 3 szyby, przenikalność okna U = 0,82
    Różnica w cenie, praktycznie żadna. Którego waszym zdaniem producenta wybrać?
    Ostatnio edytowane przez Stynia ; 02-04-2013 o 13:54

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jedno auto jest oszczędne i pali 5l/100km, drugie 4l/100km. Jeśli podajesz tylko ten parametr (w tym przypadku Uw) to by znaczyło że bierzesz go pod uwagę - a więc przynajmniej w tym kontekście sprawa jest jasna.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Jak to ładnie ostatnio kolega Test powiedział we Wrocławiu przy okazji targów budowlanych, okna mają 22 czy tam 23 właściwości użytkowe - a Ty piszesz o współczynniku charakteryzującym jedną z nich, a co z resztą ? jeśli reszta nie istotna to bierz Vekę.

  18. #18

    Domyślnie

    albo zapytaj o dopłatę do winergetica jak w przypadku piotrekdt, jeżeli uda się to zrobić na podobnym poziomie to dobre deal. wracając do tego porównywania na przenikalność, mam diabelski pomysł. może któryś z producentów powinien zacząć sprzedawać nowy model okien ze styropianowym pakietem Uw=0,05, niestety z bardzo niską Lt...0% hehehe. Spójrz na zakup okna jak na samochód. Silnik, ilość drzwi, komfort jazdy...podobnie z oknami, tylko w okiennym kontekście. Mała sugestia - veka.

    pzdr

  19. #19

    Domyślnie

    co Wy z tym sugerowaniem Veki, przecież w obydwu ofertach jest Veka

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    co Wy z tym sugerowaniem Veki, przecież w obydwu ofertach jest Veka
    racja

    no tak się jakoś porobiło chodziło mi o Vetrex

    Pozdrawiam

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony