dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 63
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrekdt

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Dabrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    10

    Domyślnie oknoplast vs vetrex

    Z perspektywy czasu postanowilem pokasowac moje wczesniejsze posty, poniewaz wedlug mnie nic nie wnosily. Tak naprawde Oknoplast jak Vetrex robia na Vece i obydwie firmy staraja sie o klijentow, ja wybralem Oknoplast z 2 powodow, pierwszy to taki ze ta firma byla mi bardziej znana, a drugi to ich profil okna bardziej mi sie spodobal. A co moge wam doradzic, hmm? kierujcie sie opiniami o montazystach w danej firmie, bo to kto Wam okna zamontuje to jest wiecej niz polowa sukcesu, cena to nie wszystko. Pozdrawiam Piotrekdt
    Ostatnio edytowane przez piotrekdt ; 08-12-2013 o 15:42 Powód: poprawka

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Brrrrrr... nie cierpię czytać przeklejonych ofert Właściwie to ich nie czytam, bo nic specjalnego z nich nie wynika. Sądzisz że każdy się teraz rzuci do cennika by sprawdzić cenę?
    Obie firmy mają swoją renomę. Bardziej bym się skupił na montażyście - sprawdź ich, opinie o nich. I pamiętaj że brak wpisów to dobry znak, a jak już jest coś pozytywnego, to całkiem dobrze.

  3. #3

    Domyślnie

    A gdzie wyceniałeś Vetrex ? w Tarnowie ? jeżeli tak to jest to zapewne wycena zrobiona przeze mnie

    Jeżeli będziesz porównywał do oknoplastu do pewnie do Platinum evolution 2 ? ta sama szerokość profilu i 3 szyby.

    Dużo już było porównań tych 2 firm na tym forum, choćby niedawno zdaje się tu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...BA-O-KOMENTARZ

    Takie różnice na szybko wyłapane (oczywiście stronniczo na + Vetrexu):
    - w Oknoplaście szyba 0,7 a w Vetrexie 0,5
    - oknoplast ma ramkę ze stali (i to chyba jako opcja) a Vetrex typową ciepłą ramkę z tworzywa w standardzie
    - okucie Maco kontra Roto
    - nie wiem czy oknoplast ma opcję cienkiego zgrzewu
    Ostatnio edytowane przez ClNEK ; 24-03-2013 o 16:58

  4. #4

    Domyślnie

    W O. :
    - ramka stalowa! jest za dopłatą (ramki Swisspacer nie mają chyba w ofercie)
    - cienki zgrzew - jest

    P.S. Veka nie zaleca stosowania "cienkiego zgrzewu" na okleinach winchester, siena noce, siena rosso.

    Cytat Napisał piotrekdt Zobacz post
    ......... za to bylem w vece..........
    W Skierniewicach ?
    Veka to system profili PVC, a nie producent/sprzedawca okien.
    Ostatnio edytowane przez _FIX_ ; 24-03-2013 o 18:22

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    A gdzie wyceniałeś Vetrex ? w Tarnowie ? jeżeli tak to jest to zapewne wycena zrobiona przeze mnie
    Czyli w kontekście mojej wypowiedzi montaż Cinka masz sprawdzony przez Zrzeszenie Montażystów Stolarki ( http://montaze.info.pl/?s=montazysci...owski&status=0) - z resztą nie tylko u niego widzę "koronę" Mistrza Montażu więc i może konkurencja też jest tam wyróżniona?

  6. #6

    Domyślnie

    Już było powiedziane z grubsza czym się kierować, trochę popytać i powinno wyjść z rozmowy jak dany punkt przykłada się do montażu okien.

    Tu poniżej masz przykład, że bardzo dobre okna można spaprać montażem i potem jeszcze się tym chwalić:

    http://walbrzych.olx.pl/okna-pcv-vet...-iid-297144998

    oczywiście chodzi o ustawienie tego balkonu na belkach drewnianych

  7. #7

    Domyślnie

    To co widać w linku powinno być gdzieś wklejone jako szkolny przykład spierniczonego montażu. Jeśli przy niewielkim balkonie jednoskrzydłowym montaż tego typu nie musi nieść od razu ze sobą dużych problemów to przy takiej konstrukcji jak tu kicha gwarantowana. A najgorsze jest to że ta kicha się objawi w pełni kiedy wszystko już będzie wykończone i domek zamieszkany.

  8. #8

    Domyślnie

    I potem nie będzie chętnego do wzięcia winy na siebie, montujący zwalą winę na tego co wylewki robił a ten powie, ze on okien nie montuje i z problemem zostaje tylko klient

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Do paszportu chcesz je wkleić?
    idź do najbliższego salonu to zobaczysz na żywo.. Może jednak wcześniej zadzwoń i zapytaj czy mają takie na ekspozycji.
    Dla mnie od środka wygląda jak VA90, od zewnątrz podobny do VR. Na zdjęciach tylko wprawne oko wyłapie różnicę.

  10. #10

    Domyślnie

    Piotrekdt przebywa poza granicą Polską, więc ma problem z zobaczeniem tego okna na żywo

    w tej chwili mam tylko takie z niezbyt pasującą biała ramka międzyszybową
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0032.jpg
Wyświetleń:	435
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	179334

    tu ze strony vetrex
    http://www.vetrex.com.pl/sites/defau...0ob_macore.jpg
    Ostatnio edytowane przez ClNEK ; 26-03-2013 o 18:00

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Aaaa. to o to chodzi Czyli dobrze trafiłem z tym paszportem
    Vetrex reklamuje się za granicą? Bo też zauważyłem, że nasza emigracja podobnie wybiera
    Ta biała ramka wcale nie musi źle pasować - wszystko zależy od koloru wewnątrz.
    Piotrek - napisz co Cię konkretnie interesuje, daj adres na priv. Coś podeślę.
    I skoro budujesz na odległość, to się nie zastanawiaj tylko bierz Cinka (pokazuje się tu często, gaf nie strzela, więc i sprawdzony, i łatwo go złapać )

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Ja z kolei mogą potwierdzić ,że każdy kto ma na stronie naszego Zrzeszenia Montażystów Stolarki wpis sprawdzony i ma dołączony znak " mistrz montażu" ma sprawdzone referencje oraz przeszedł egzamin przktyczny montażu okien w warstwie ocieplenia więc w najbardziej zaawansowanym wariancie. Jeżeli chcesz znaleźć osobę / firmę którą możemy polecić , szukaj wpisu " sprawdzony " oznacza to że dana osoba jest czlonkiem Zrzeszenia i jedniocześnie aktywnie podnosi swoje umiejętności i jakość wykonywanych montaży.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W najnowszym katalogu Vetrex jest już profil Softline 82mm(czyli to na czym bazuje Winergetic). Ale póki co nie widzę u nich specjalnego zapału do jego wdrażania. Może jak pojawi się cennik (a ma być nieznacznie taniej niż Alphaline) to wtedy i rynek się ożywi w tym kierunku.
    Rozumiem Piotrek że na podstawie zdjęć będziecie wybierali wg urody? Takie "miss czytelników"?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    eeee.. to na moich surowych fotkach z budowy nawet platinium nie wygląda na tyle, by pokazywać je w takich wyborach. Niestety - nie używam fotoszopa by je podrasować

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrekdt Zobacz post
    Hehe dobre z tym paszportem Wracajac do zdjec to gdyby ktos mial, to prosze zeby wyslal na: [email protected] z gory dziekuje) Co do ceny to wyszly porownywalnie, obydwie firmy maja dobra opinie wiec teraz kierowac bede sie tym co zonie sie bardziej spodoba, zobaczymy , w oknoplascie zaproponowali mi za niewielka doplata okna winergetic, one sa na profilu 82mm, ale nie wiem czy jest sens doplacac,tak czy siak na gwalt potrzebuje zdjec, jak ktos moze pomoc to niech sle ile sie da ) ps. moze jakies do paszportu wybiore
    Jaki jest poziom tej dopłaty z platinum do winergetic ? Jeżeli rzeczywiście niewielki, to bym się nie zastanawiał.

  16. #16

    Domyślnie

    i niech ci podadzą konkretny parametr U tych okien z szybą jaką masz w wycenie a nie w kolorowej ulotce

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Malybialy
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam po świętach
    Mam wyceny od tych producentów:
    okno... Platinium Evo 3 szyby, przenikalność okna U = 1,0
    vet... Alphaline V90+ 3 szyby, przenikalność okna U = 0,82
    Różnica w cenie, praktycznie żadna. Którego waszym zdaniem producenta wybrać?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jedno auto jest oszczędne i pali 5l/100km, drugie 4l/100km. Jeśli podajesz tylko ten parametr (w tym przypadku Uw) to by znaczyło że bierzesz go pod uwagę - a więc przynajmniej w tym kontekście sprawa jest jasna.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Jak to ładnie ostatnio kolega Test powiedział we Wrocławiu przy okazji targów budowlanych, okna mają 22 czy tam 23 właściwości użytkowe - a Ty piszesz o współczynniku charakteryzującym jedną z nich, a co z resztą ? jeśli reszta nie istotna to bierz Vekę.

  20. #20

    Domyślnie

    albo zapytaj o dopłatę do winergetica jak w przypadku piotrekdt, jeżeli uda się to zrobić na podobnym poziomie to dobre deal. wracając do tego porównywania na przenikalność, mam diabelski pomysł. może któryś z producentów powinien zacząć sprzedawać nowy model okien ze styropianowym pakietem Uw=0,05, niestety z bardzo niską Lt...0% hehehe. Spójrz na zakup okna jak na samochód. Silnik, ilość drzwi, komfort jazdy...podobnie z oknami, tylko w okiennym kontekście. Mała sugestia - veka.

    pzdr

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony