dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Czy to normalne że nowe okna opadają?

    Witam. Mam pytanko. Montowałme we wrześniu okna z oknoplastu w nowym domu, i w grudniu dzwoniłem do nich bo po 2 tygodnich jak były w uchyle opadły tak że klami nie dało sie przekręcić do konca. Przyjechali, wyregulowali. W kwietniu znowu zaczołem wietrzyć, okna znowy były w uchyle i znowu to samo - klamke da sie przekręcić tylko kawałek, do końca się nie da. Podobno w nowych oknach tak sie dzieje - czy to prawda?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie jest to prawdą
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Zgłoś oficjalną reklamację na piśmie. W mojej ocenie to coś skopane w okuciach.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Nigdy Wam się nie zdarzyło dwukrotnie regulować tego samego okna?
    Może za pierwszym razem podniesiono zbyt mało, może tylko delikatne tarcie i trzeba podnieść ponownie, może tajemniczy" ktoś" usunął kliny a może rzeczywiście jest coś "nie teges" i trzeba to zbadać.
    Ja bym radził odrobinę umiarkowania w stawianiu tak jednoznacznych ocen bo powtórna regulacja może być odebrana jako zakwalifikowanie okna na śmietnik....
    A reklamacje dobrze jest mieć na piśmie swoją drogą.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie


    Zgadzam się ze Starym.
    Może nie jest to "normalne" by twierdzić, że każde okno musi opaść, ale też nie jest to żadna nadzwyczajna sytuacja.
    Praktycznie zawsze jakiś czas po montażu każde większe/cięższe skrzydło wymaga regulacji.

  6. #6

    Domyślnie

    Do tej pory też uważałem to za dosyć naturalne zjawisko. Zmieniając dostawcę na takiego o lepszej renomie zmieniłem swoje zdanie. Praktycznie nie muszę w ogóle regulować okien po jakimś czasie od ich zamontowania. Kliny po przekątnej też robią swoje i ich brak może mieć spory wpływ na opadanie

  7. #7

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak opisują koledzy powyżej.

    Oczywiście może się zdarzyć iż okno jakiś czas po zamontowaniu wymaga niewielkiej regulacji, natomiast jeśli to się objawia często, albo wręcz cyklicznie świadczy o słabej jakości stolarki okiennej lub niepoprawnym montażu.
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie chciałem tu pochopnie reklamować jakiś okien, ale dokładnie tak jak mówi Cinek - pewne okna reguluje "systematycznie". właściciele innych niemal nigdy nie dzwonią (do tej pory uważałem, że mają może mniejsze oczekiwania?). I już sam nie wiem czy wiązać to z okuciami (mam dwóch dostawców na okuciach W i te "siadają") czy z profilem a raczej stalą w środku...

  9. #9

    Domyślnie

    Kliny nie były ruszane - są na swoim miejscu. Teraz po czasie już wiem że powinni dawac plastikowe kliny, a dawali drewniane kawałki deseczek które znaleźli na budowie. Opadły tylko okna które maja opcje uchyłu i które były uchylone przez okres minimum 2 tygodni non stop. Dosłownie każde.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To ja bym powiedzial, ze masz juz przyczyne "opadniecia". Okno uchylone czesto jest "przechylone" w strone klamki/szczegolnie duze i ciezkie skrzydla/ przez co "łapie" takiego "odkształcenia". To moje zdanie.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    W drewnie to się nie zdarza
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A wiesz że ja zalecam klientom by używali mikrowentylacji zamiennie w (jesli jest stale otwarte to przez tydzień jedno skrzydło, potem drugie), bo skrzydło niemal zawsze "złapie" odkształcenie i czuć to na klamce.
    Ps. Ale co do sedna - sztwyność drewnianych jest nie do pobicia i takich historii nie miałem.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 28-04-2013 o 21:29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony