dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 63
  1. #21

    Domyślnie

    co Wy z tym sugerowaniem Veki, przecież w obydwu ofertach jest Veka

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    co Wy z tym sugerowaniem Veki, przecież w obydwu ofertach jest Veka
    racja

    no tak się jakoś porobiło chodziło mi o Vetrex

    Pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    Dla mnie te okna z obu firm różnią się ogromnie parametrami, ale wycenę otrzymałeś podobną.

    Tutaj możesz conieco z cen na rynku podejrzeć:
    http://oknacennik.pl/okna.php?ceny=aluplast_ideal_8000



    Witam po świętach
    Mam wyceny od tych producentów:
    okno... Platinium Evo 3 szyby, przenikalność okna U = 1,0
    vet... Alphaline V90+ 3 szyby, przenikalność okna U = 0,82
    Różnica w cenie, praktycznie żadna. Którego waszym zdaniem producenta wybrać?
    Ostatnio edytowane przez Stynia ; 02-04-2013 o 14:54

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Malybialy
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    no tak, zgadza się trochę mało danych /: Dodam, że alphaline to szerszy profil, potrójny układ uszczelek, również jak w platinium 6 komorowy.

  5. #25

    Domyślnie

    To zupełnie inna konstrukcja, okno w Alphaline90 jest dużo sztywniejsze, ocieplone pianką, ma dodatkową jakby ściankę tworzącą jednocześnie tę trzecią komorę widoczną na przekroju profila- porównywałam te profile bardzo dokładnie.
    Zauważyłam, że cena okna białego wykonanego z Alphaline90+ w "Vidoku", "Dako", jest DUŻO niższa od Winergetic Premium z Oknoplastu (wycena WP pochodzi z okresu największych zniżek w Oknoplaście). Ceny Alphaline90+ z Oknoplastu nie sprawdzałam, ale uważam je za drogie.Porównywałam ceny do mojego domu między WP a BE2 z Oknoplastu-ceny tylko minimalnie się różniły.
    Ostatnio edytowane przez Stynia ; 02-04-2013 o 16:26

  6. #26

    Domyślnie

    Już to wcześniej sygnalizował, że winergetic może być niewiele droższy od platinum, co jest chyba warte rozważenie. Odnośnie wcześniejszej wypowiedzi dot. veki. Bez względu na podjęty wybór pozostań przy vece

  7. #27

    Domyślnie

    Jak się chce mieć szyby 3mm to warto rozważać ten winergetic

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Malybialy
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domderlis Zobacz post
    Już to wcześniej sygnalizował, że winergetic może być niewiele droższy od platinum
    Zgadza się dostałem wycenę na winergetic premium, różnica w cenie do zaakceptowania(:
    Tylko czy warto kupować super energooszczędne okna, do domu z betonu komórkowego który będzie ogrzewany gazem ziemnym....?

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malybialy Zobacz post
    Zgadza się dostałem wycenę na winergetic premium, różnica w cenie do zaakceptowania(:
    Tylko czy warto kupować super energooszczędne okna, do domu z betonu komórkowego który będzie ogrzewany gazem ziemnym....?
    Masz prywatny odwiert? Wg moich wyliczeń, to dosyć drogi rodzaj ogrzewania, ale pozwalający funkcjonować wiele godzin poza domem.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Koszty ogrzewania ( i klimatyzacji ) stale rosną .Więc warto stosować lepsze a więc energooszczędne rozwiązania. Budując dom trzeba myśleć i kalkulować na wiele lat do przodu z opcją nie tytlko użytkowania domu ale jego ewentualnej sprzedaży .Energo oszczędna stolarka ( a więć też drzwi zewnątrzne , bramy garażowe , okna dachowe ) to nie tylko kwestia kosztów , to wzrost komfortu mieszkania w domu energooszczędnym.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Malybialy
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Piotrek czy będziesz ogrzewał dom? Jak duża różnica wyszła miedzy evo a winer... jeśli można spytac(:

  12. #32

    Domyślnie

    Jeśli różnica między Alphaline90+ z Vetrexu a Winergetic (tak się to pisze?) jest niewielka, to czemu wybierasz Winergetic?

  13. #33

    Domyślnie

    Bo widocznie nie bajeruje zbyt dobrze (robiłem wycenę vetrex)

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    konkret86

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaku Zobacz post
    Jeśli różnica między Alphaline90+ z Vetrexu a Winergetic (tak się to pisze?) jest niewielka, to czemu wybierasz Winergetic?
    może akurat ma przedstawiciela 50km od siebie
    A może woli vw od skody, niby bardzo podobne, a jednak.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał konkret86 Zobacz post
    A może woli vw od skody, niby bardzo podobne, a jednak.
    A może woli skodę od vw ? - takie pozycjonowanie porównawcze jest jednoznacznym wskazaniem faworyta

    Pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    Słyszałem, że VEKA wprowadziła SOFTLINE 82, ponieważ ALPHALINE nie chce się sprzedawać na Zachodzie. Płacący w EURO nie lubią takich grubych okien. Ponadto ścianki zewnętrzne SOFTLINE mają być podobno grubsze - ponad 3 mm (nie wiem dokładnie bo jeszcze nie mam przekroju od swoje dostawcy). Jeśli chodzi o termoizolacyjność różnica jest pomijalna. Natomiast SOFTLINE jest tańszy. Tak więc wydaje mi się, że jednak ALPHALINE będzie za parę lat wycofany z produkcji (chyba, że zostanie tylko jako exclusive na polski rynek).
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Słyszałem, że VEKA wprowadziła SOFTLINE 82, ponieważ ALPHALINE nie chce się sprzedawać na Zachodzie. Płacący w EURO nie lubią takich grubych okien. Ponadto ścianki zewnętrzne SOFTLINE mają być podobno grubsze - ponad 3 mm (nie wiem dokładnie bo jeszcze nie mam przekroju od swoje dostawcy). Jeśli chodzi o termoizolacyjność różnica jest pomijalna. Natomiast SOFTLINE jest tańszy. Tak więc wydaje mi się, że jednak ALPHALINE będzie za parę lat wycofany z produkcji (chyba, że zostanie tylko jako exclusive na polski rynek).
    Na Softline82 jest chyba robiona i sprzedawana seria WinergeticP oraz w Dako ten teraz reklamowany model.
    W przekroju WP nie zauważyłam niczego szczególnego, a przeglądam teraz bardzo dokładnie, co mi wpadnie w pazurki

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Stynia Zobacz post
    Na Softline82 jest chyba robiona i sprzedawana seria WinergeticP oraz w Dako ten teraz reklamowany model.
    W przekroju WP nie zauważyłam niczego szczególnego, a przeglądam teraz bardzo dokładnie, co mi wpadnie w pazurki
    hehe jeszcze chwila i będziesz skarbnicą wiedzy w temacie profilowym


    Pozdrawiam

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    konkret86

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stynia Zobacz post
    Na Softline82 jest chyba robiona i sprzedawana seria WinergeticP oraz w Dako ten teraz reklamowany model.
    W przekroju WP nie zauważyłam niczego szczególnego, a przeglądam teraz bardzo dokładnie, co mi wpadnie w pazurki
    Tak, to jest 82 veki, 7-komorowa, ale stylizowana specjalnie w Winergetic Premium (da się ją odróżnić od innych 82 po wyglądzie zewnętrznym). Nie wiem też jak wygląda dokładnie kwestia uszczelek środkowych, czy są standardowo montowane w tym profilu, czy tylko w Winergetic.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrekdt Zobacz post
    jak porownacie parametry i ceny przyznacie mi racje
    A dali choć ich stalową termoramke ?

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony