dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 63
  1. #41

    Domyślnie

    Nie tylko O. ma w ofercie okno na bazie profilu Softline82 ( u nich jest to Winergetic - po liftingu skrzydła).
    Zatem warto porównać także z Dako, Amberline, Amex-Bączek i już wkrótce z Vetrex`em.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał konkret86 Zobacz post
    ........Nie wiem też jak wygląda dokładnie kwestia uszczelek środkowych, czy są standardowo montowane w tym profilu, czy tylko w Winergetic.
    Jest to standardowe uszczelnienie w Softline82.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrekdt Zobacz post
    ...jak porownacie parametry i ceny przyznacie mi racje pozdrawiam
    Podaj te wartości/parametry - to porównamy

    Piotrku,tak jesteś skupiony na wyborze okna, że kompletnie zapominasz o wykonawcy/montazyście. Zobacz sobie, co się dzieje w świeży wątek:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...36#post5941436
    Teoretycznie dobre okna mogą zostać zamontowane z takimi kwiatkami.

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Należy powiedzieć ,że zakup okien to nie to samo co zakup np. nowego samochodu. Okna kupuje się zwykle z pomiarem i montażem. Więc to, że są z tej czy innej firmy producenckiej niczego nie gwarantuje i nie przesądza.PROCES zamówienia okien rozpoczyna się od porównania istniejących otworów z projektem i innymi czynnikami np. wysokości gotowej podłogi , nadproży, punktów "0" ,piony ,poziomy itd - w przytoczonym wądku " błąd " wynika z nie sprecyzowania tego czy otwory są nie właściwych wymiarów czy okna . Pomiar sprowadza się też do odpowiedniego sprecyzowania i wyposarzenia okien np w listwę podparapetową ( jeżeli jest konieczna- przeważnie jest ).W podpisanej umowie musi być też opis montażu z wyszczególnieniem zastosowanych materiałów. Kolejnym elementem jest kometencja i środki jakimi dysponuje ekipa montująca.Na zakończenie treba wspomnieć ,że stolarka wymaga serwisu i dobrze jak wykonuje go kompetentna firma. Podsumowując- nawet najlepsze okna nie spełnią oczekiwań jak będą nie właściwie zamontowane.

  5. #45

    Domyślnie

    niestety zmartwię cię, szyba 0,6 oraz ramka stalowa to takie kiepskie wyposażenie okien. Powinno być 0,5 i ramka swisspacer (wykonana z tworzywa sztucznego) to jest moim zdaniem idealne połączenie.

    W Vetrexie pewno dostaniesz szybę 0,5 i ciepłą ramkę swisspacer, więc kierowałbym się w tę stronę

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał _FIX_ Zobacz post
    Nie tylko O. ma w ofercie okno na bazie profilu Softline82 ( u nich jest to Winergetic - po liftingu skrzydła).
    Zatem warto porównać także z Dako, Amberline, Amex-Bączek i już wkrótce z Vetrex`em.
    Od wczoraj dołącza do tego grona KNS Śląska Fabryka Okien. Wprowadziła Softline 82 ale z bajerami ( dodatkowe docieplenie ościeżnicy okna) i troszeczkę inny kształt zewnętrzny. Zobaczymy jak się będzie prezentować

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Slaku, w Vetrexie szyba 0,5 jest w cenie 0,7. Ramka swisspacer w standardzie

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrekdt Zobacz post
    ...dostalem ciepla ramke z stali szlachetnej i szybe o Ug = 0,6 W/m2K ,..
    Patrząc na te "parametry" twierdzę, że wybierasz okno gorsze o 20% z tytułowego pytania

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrekdt Zobacz post
    ... niechce brnac w bajery bo na koncu wyjdzie, ze lepiej bedzie kupic drewniana stolarke...
    To widzę, że może warto Cię jednak jeszcze pomęczyć skoro takie niezłe myśli przychodzą Ci do głowy Dla mnie drewno jest the best

    Ps. Test, a Twoja Wszechnica Okienna nie planuje spotkania za granicą? Ja mam notoryczne zapytania ze świata, z Europy szczególnie z Wysp a ostatnio wysyp z Beneluxu i Sandynawii.. Bo jak widzisz parametry to jedno, ale komory i uszczelki i tak swoje znaczą

  10. #50

    Domyślnie

    Kilka osób z branży pisze, że piotrekdt wybiera gorzej ale jednak marketing Oknoplastu ich przebija

    szyby może i hartowane ale jakiej grubości ? z każdego minusa można zrobić w jakiś sposób plus

    dopytaj z jaką szybą okno ma ten parametr 0,8
    Ostatnio edytowane przez ClNEK ; 24-04-2013 o 07:49

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    z każdego minusa można zrobić w jakiś sposób plus
    wystarczy dodać szpros, czyli pionową kreseczkę

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Test, a Twoja Wszechnica Okienna nie planuje spotkania za granicą? Ja mam notoryczne zapytania ze świata, z Europy szczególnie z Wysp a ostatnio wysyp z Beneluxu i Sandynawii.. Bo jak widzisz parametry to jedno, ale komory i uszczelki i tak swoje znaczą
    Niestety Fin, tak daleko się nie wybieram, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś tych ludzi zebrał u siebie. Sądzę, że w większości są to nasi rodacy, więc w kraju bywają. Myślę, że to mogłoby być całkiem sensowne rozwiązanie. Szczególnie dla Ciebie.

    A komory, szyby i uszczelki mają się nieźle, to fakt. No cóż, nie moje okna, nie ja je kupuję, więc i nie mnie decydować, co dla kogo ważnym być powinno. Ktoś nadal chce porównywać liczby komór w profilach - jego sprawa. Mam inny pogląd na sprawę zakupów okien, który wyłożyłem ostatnio w 4 częściach na naszej stronie. Sądzę, że za jakiś czas będzie z tym jak z "ciepłym parapetem". Najpierw wszyscy mnie tu krytykowali z promocję tego rozwiązania, teraz krytyki jakoś mniej, a nawet zachwalanie.
    PRO QUALITY

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaku Zobacz post
    Od wczoraj dołącza do tego grona KNS Śląska Fabryka Okien. Wprowadziła Softline 82 ale z bajerami ( dodatkowe docieplenie ościeżnicy okna) i troszeczkę inny kształt zewnętrzny. Zobaczymy jak się będzie prezentować
    To dopisuję jeszcze YEST Znasz ?

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    A wracając do tematu - Oknoplast to marka warta uwzględniania w plnach zakupowych, ale śmieszą mnie twierdzenia "najlepsze parametry". Stąd moje "oburzenie" Tak samo jak inna firma mówiąca "najlepsze okna". Tych nie lubię za samo to hasło

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    To,że do wyprodukowania okna użyto profili VEKA to nie oznacza,że okno będzie tej samej wartości technicznej z firmy A,B,C...... To ,że " obie firmy są na miejscu ..." jak rozumiem ma dla ciebie znaczenie, ciekawe dlaczego czy masz obawy, że firma z siedzibą odległą na 200 km nie wywiąże się z umowy , czy może masz zaufanie mdo przyszłego wykonawcy montażu.

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał piotrekdt Zobacz post
    Jeden z przdstawicieli pewnej firmy twierdzil ze miedzy oszkleniem jedno komorowym a dwu to nie ma wielkiej roznicy, ten drugi jest cichszy i jak ktos nie mieszka przy ruchliwej drodze to nie ma sensu wydawac pieniedzy, a jeszcze inny ze ciepla ramka przy dwukomorowym pakiecie jest zbedna bo same szyby spelniaja dobra izolacje. Ile kiczu a ile w tym prawdy?? Prosze o Wasze komentarze, firmy nie wymienie bo nie chce nikomu robic zlej renomy, powiem tylko ze to nie oknoplast ani nie vetrex
    W obu tematach prawdy niewiele. Ten z "ciepłą ramką" to to totalna bzdura, ten z ilością szyb, przedstawiony w tej formie również, choć tutaj po ostatnich nowych informacjach od "szklarzy", widać promyczek prawdy aczkolwiek raczej przez Twojego przedstawiciela niezamierzony.


    Pozdrawiam

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał piotrekdt Zobacz post
    Nareszscie cos konkretnego, jakbys mogl rozwinac temat bo ja jestem laikiem i narazie zdaje mi sie ale wkrecac. Dom ktory buduje ma sciane trojwarstwowa, kratowka 12cm+2*5cm styropian + max 29cm, okna bez cieplego montarzu, za duze koszty jak dla mnie i teraz co wybrac, moj dom to nie pasywny bunkier, w co jest sens zainwestowac by nie wepchac sie w niepotrzebne koszty, ktore mi sie nie zwroca?? Pozdrawiam
    nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś: mówiąc, że niewiele jest prawdy w tematach miałem na myśli wypowiedzi tych przedstawicieli.

    Pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    Jeżeli masz ścianę 3 warstwową to najpierw powinieneś podjąć decyzje jak te okna zamontować. Dla mnie jedynym prawidłowym montażem w przypadku takiego układu ściany jest montaż w warstwie styropianu co stwarza znaczną różnice jeżeli chodzi o koszt.

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał piotrekdt Zobacz post
    To znaczy jak znaczna jest ta roznica i czemu powinien byc w warstwie styropianu?
    różnica spora, ba powiem więcej, jeżeli chodzi o umiejscowienie okna to ogromna! i dodatkowo w murze 3 warstwowym nie ma chyba innej rozsądnej możliwości. A dlaczego ?, aby zminimalizować mostki termiczne i uzyskać dla połączenia okno mur najbardziej optymalną termikę.

    Pozdrawiam

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Co do cytatu to ja jeszcze dodam podpis ze stopki autora wypowiedzi : " Zdeklarowany sceptyk nowatorskich technik budowlanych"

    Po drugie zwracaj uwagę na daty postów - 2010 r a i pomimo tego mowa jest również o montażu w warstwie ocieplenie.

    Coś mi się zaczyna wydawać, że chcesz zamontować stolarkę w murze i szukasz, odrobinę na siłę, usprawiedliwienia dla takiego rozwiązania, jest jak najbardziej dopuszczalne ale gorsze np z pkt widzenia termiki i aktualnych zaleceń - koniec - tego nie zmienisz.

    pozdrawiam

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony