dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Malowanie ścian wewnętrznych

    Witam,

    Czeka mnie malowanie ścian, nigdy tego nie robiłam, dlatego mam kilka pytań i zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc. Ściany poddasza mam wykonane z karton-gipsu obecnie są pomalowane na ciemniejsze kolory, teraz chciałabym przemalować je na sporo jaśniejsze - pastelowe kolory. Z tego co czytałam, to powinnam umyć ściany, w tym celu zakupiłam środek Beckersa Målartvätt. Malować będę farbami Beckersa designer colour.
    1/ Czy po umyciu powinnam ściany zagruntować? Nadmienię, że przed pierwszym malowaniem (około 3 lat temu) ściany były gruntowane.
    2/ Czy mogę od razu malować docelową farbą, czy najpierw mam przemalować ściany na biało? Różnica w odcieniach farb jest znaczna.
    3/ Na poddaszu mam okna dachowe, we wnęce w której się znajdują odchodzi mi farba wraz z gładzią, spowodowane jest to tym, że czasami deszcz tak zacinał, że wpadał do środka. Teraz trzeba to wszystko zeskrobać, położyć na nowo gładź. Na przyszłość chciałabym uniknąć takich sytuacji, co radzicie? Czy warto jest tam np. położyć folię w płynie i dopiero pomalować?

    Na ścianach normalnych tzn. wykonanych z pustaka, otynkowanych, na których jest gładź i farba, mam kilka tłustych plam (najprawdopodobniej po jakimś oleju z wiertarki), które wyszły dopiero po mniej więcej roku. Nie mogę się pozbyć tych plam, próbowałam min. rozpuszczalnikiem.
    4/ Jak pozbyć się tych plam? Pan w Leroy poleciła farbę dekorala na plamy (najpierw pomalować tą farbą, a dopiero docelową). Czy to jest dobre rozwiązanie?

    Bardzo proszę o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Trzy letnia powłoka ?? mycie nie ma sensu od razu maluj , gruntowanie możesz odpuścić , gruntuj tu gdzie zeskrobiesz to co odpada przed zaszpachlowaniem i po , przed samym malowaniem , folia w płynie nie jest na padający przez otwarte okno deszcz , pilnuj się aby zamykać okna ,na te plamy dekoral który wymieniłas powinien pomódz ..

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 123budujemy
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-123
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Ja bym umył, pomalował śnieżką grunt (biała) a potem beckersem dwie warstwy
    Prowadzę blog budowlany 123budujemy.pl

    Budowa domu krok po kroku. Budujemy lekko zmodyfikowany projekt "Archiskowronek"...
    Zdjęcia moich ulubionych wnętrz Zdjęcia moich ulubionych wnętrz

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał 123budujemy.pl Zobacz post
    Ja bym umył, pomalował śnieżką grunt (biała) a potem beckersem dwie warstwy
    czyli jak by nie patrzył i tak malowanie trzykrotne łącznie ze śnieżką .........

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Niekoniecznie, jeśli domieszasz do białej farby gruntującej trochę koloru docelowego to przy dobrych wiatrach wystarczy tylko jedna warstwa koloru. Oszczędność potężna, ale wszystko zależy od tego czy poprzedni kolor ścian się nie przegryzie na wierzch. Gruntowanie odpuść. Folię w płynie opuść.

  6. #6

    Domyślnie

    Grunt Śnieżki to słaby wybór- jest lateksowy niby i czasami słabo łapie się z szpachlowanymi powierzchniami do tego jest suchy i ,,pije,, farbę i to bardzo. Jak chcesz gruntować to zrób to białym bekersem z dodatkiem gruntu dulux w szarym opakowaniu w ilości 5-10%. Później 2 warstwy docelowego koloru. Jeżeli chodzi o sufit to tylko flugger flutex 2s nie ma na rynku lepszej farby suftowej w tej chwili.
    Jeżeli przy oknie jest to rzeczywiście problem padającego deszczu bo może być także źle docieplonego okna możesz wykleić wnękę okna gładką tapetą z włókna szklanego i pomalować łazienkowym lateksowym bekersem 3-4 razy a będziesz musiała się martwić o podłogi pod oknami a nie odpadającą szpachlą. Powierzchnie są nieduże więc pójdzie mało farby. taśmę kupuj tylko Tesa do obklejania żółtą a do odcinania farby różową. Jeżeli chcesz zrobić jakieś linie to zawsze przemaluj rant taśmy kolorem obecnym aby zakleić dziurki i dopiero docelowym. Powodzenia

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Yeda
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-004
    Posty
    6

    Domyślnie

    zgadzam się z Dominikiem

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi.
    Sypialnia już pomalowana i wyszło ok. Ściany umyliśmy tym środkiem Beckersa, następnie uzupełniliśmy ubytki. We wnęce zastosowaliśmy tak jak radził Dominik tapetę z włókna szklanego. Ścian zgodnie z Waszymi radami nie gruntowaliśmy, tylko pomalowaliśmy farbą, niestety 3 warstwy, bo gdzieniegdzie kolor nie był równomierny.
    Teraz zabraliśmy się za drugi pokój, zobaczymy jak wyjdzie.

  9. #9
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    lateksowa emulsja podkładowa do wnętrz Śnieżka Grunt http://www.przemaluj.pl/1131_320.htm jest wysokiej jakości gruntem polecanym do stosowania przed malowaniem ścian i sufitów farbą nawierzchniową. Dobór odpowiedniego wyrobu gruntującego jest jednak związany z chłonnością podłoża – jeśli jest ono wyjątkowo chłonne (a tak może być właśnie w przypadku ścian z karton-gipsu), to najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie preparatu gruntującego przeznaczonego do tego typu powierzchni, np. Gruntu Polimerowego Uniwersalnego ACRYL-PUTZ® http://www.acrylputz.pl/74/grunt-polimerowy-uniwersalny

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar WRC20
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-307
    Posty
    61

    Domyślnie

    Ja na Twoim miejscu umyłbym ściany wodą z mydłem, przejechał raz białą farbą - zwykłą białą - nie gruntującą i na to nakładał kolor, jak dobrze pójdzie to przy takim zabiegu wystarczy jedno malowanie kolorem.
    W życiu piękne są tylko chwile...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony