dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus Zobacz post
    Czyli "tuje" są winne w takim samym stopniu jak Żydzi, masoni i cykliści?
    Czyli - zabrakło argumentów. Zachowanie typowe.
    greywolf ma "niestety" 100% racji.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mymyk_KSK Zobacz post
    Lopesjus nie czepiaj-że się Przeca pisze greywolf, że winni (nieświadomi) ludzie, nie rośliny...


    greywolf
    - chapeau bas

    Już nie będę






    BTW wszyscy dziś warczą na siebie - to chyba ten przedłużający się luty tak wpływa na nastroje...

    Już nie będę
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ineczka71

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    lubelskie/Henley on Thames UK
    Posty
    39

    Domyślnie

    Ajaj! Dyskusja nagle zeszła na niebezpieczne tony
    Chyba faktycznie wszyscy mamy dość tej "wiosny". Z beznadzieją patrząc na świat dookoła włóczę się po centrach ogrodniczych planując nasadzenia w donicach. Tak dla poprawy nastroju
    A wracając do działki, to dzięki za propozycje. Dochodzę do wniosku, że może faktycznie trzeba będzie zainwestować w większe rośliny żeby nie czekać na efekt kilka lat (w wieku w jakim my się przeprowadzimy możemy nie mieć na to zbyt wiele czasu )
    Daglezje musiałam sprawdzić na necie. Piękne są. Pomyślałam też że spróbuję przesadzić kilka brzóz samosiejek z działki mojej mamy. Jak zmarnieją to trudno, przesadzi się kolejne.

  4. #24
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Nasza podpowiedź - film o sadzeniu iglaków. KLIKNIJ W DOMEK i oglądaj: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Clipboard02.jpg
Wyświetleń:	458
Rozmiar:	11,1 KB
ID:	251267

  5. #25
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Nasza podpowiedź:


  6. #26

    Question Sadzenie drzewek jeszcze podczas budowy?

    Witajcie,
    mam pewną wątpliwość.

    Otóż mam dom jednorodzinny w stanie surowym zamkniętym. W sumie na samym budynku nie planuje już prac przez najbliższe 2 - 3 lata.

    Mam też ogrodzenie tymczasowe ze stempli budowlanych i siatki leśnej. Jest ono w dobrym stanie i pewnie może tak zostać na jakieś 2 - 3 lata.

    Natomiast zastanawiam się, czy nie zająć się ogrodem i nie posadzić już jakiś drzewek typu tujki itp.

    Czy to ma teraz sens?

    Na pewno będę robił inne ogrodzenie, na dzisiaj nie wiem jeszcze jakie, na pewno będę podsypywał i równał działkę o jakieś 10 - 15 cm.

    Czy macie jakieś porady w tym zakresie?

    Czekać jeszcze czy robić już ogród?

    Na co zwrócić uwagę i o czym pomyśleć na obecnym etapie?


    Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Pewnie, że działaj! Tzn. na pewno sadź śmiało drzewa czy krzewy - one długo rosną!
    W każdym razie, Ja w tym sezonie jesiennym będę sadził drzewka/ drzewa i krzewy.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Popieram dawida. Ja część działki, na której nie będzie domu oraz cały tył, gdzie sąsiad ma płot docelowy również zagospodarowalem drzewkami i krzewami. W tym roku były już pierwsze owoce.

  9. #29

    Domyślnie

    Właśnie dlatego mam chęć posadzić już teraz drzewa i krzewy, które długo rosną.
    Wprowadzę się pewnie w połowie przyszłego roku i chciałbym już mieć mini ogródek

    Kiedy najlepiej sadzić tuje, i cisy?

    A co z tym fantem, że będę podsypywał działkę i robił ogrodzenie?
    ile odległości zachować od ogrodzenia?

  10. #30

    Domyślnie

    Ja moge poradzic cos na bazie wlasnych doswiadczen.
    Zaczalem sadzic jakies 5 lat przed rozpoczeciem budowy, lacznie okolo 150 roslin. Tuje / drzewa / krzaki - mix wszystkiego.
    W efekcie kiedy przychodzi do przesadzania - a prawie zawsze finalnie trzeba cos przesadzic:
    - tuje, cisy, sosny, slowem wszelkie iglaki przyjmuja sie super
    - drzewa lisciaste (ktore tez szybko rosna) przyjmuja sie slabo albo wogole ..

    Wiec mozesz posadzic bardzo male tuje wcale nie w miejscu docelowym. Przez te kilka lat ladnie podrasna (i jest to duza oszczednosc kosztowa). Zrobi sie ogrodzenie i wtedy wsadzi na swoje docelowe miejsce.


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    1. czy nie ukradną?
    2. czy masz na tyle dobra glebę, by dały rade bez pielęgnacji?
    3. czy nie będziesz zmieniał poziomów na działce i nawoził ziemi?
    4. czy ekipa tego nie zadepcze, nie obsika lub nie podleje resztka zaprawy cementowej?

  12. #32

    Domyślnie

    1. Raczej Nie.
    2. Raczej Tak. 30 cm czarnej ziemi potem suchy piasek. 3 lata temu było tam orne pole.
    3. Będę zmieniał poziomy i nawoził ziemię ok 15 cm.
    4. Raczej Nie.

    I co tu robić?

  13. #33

    Domyślnie

    sadzic iglaki a później przesadzić


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ad 2. U mnie na mazowieckich piaskach (IV i V klasa) drzewka sadzilem w dolach metr głębokich, srednica z 80 cm do których nasypalem czarnej ziemi 700zł za czteroosiowy samochód (ok. 30 m3). Zeszlej wiosny zanim się nie przyjęły dowozilem wodę w baniakach raz na tydzień-dwa. Na trzydzieści kilka nie przyjęły się cztery sztuki. W tym roku miałem już mieć studnię, jednak nie wyrobili się z prądem - więc podlewal tylko deszcz.
    Ad. 3. 30 cm to żadna niwelacja dla drzewek.

  15. #35
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał KotKapiszon Zobacz post
    I co tu robić?
    Sadź, jak ci inni tu radzą
    Ja też od razu posadziłem stare odmiany krzewów i drzew owocowych
    i obecnie, po 5 latach, zbieram takie plony, że o ich zagospodarowanie trudno.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    30 cm ziemi jest zabójcze dla topoli i olszy - sprawdzone w praktyce.

  17. #37
    Banned
    Ackzay

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-552
    Posty
    5

    Domyślnie

    Raczej tak, dlaczego nie? Tylko wybierz odpowiednie drzewka. Topoli nie polecam, ale to mnie się osobiście nie podobaja. Może innym bardziej

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Skoro masz już stan surowy zamknięty, nie planujesz zmian poziomów, i jest siatka leśna (cholerne zające) to sadź.
    Tylko poczekaj z tym do jesieni. Szanse na przyjęcie się drzewek drastycznie wzrastają.
    Szczególnie, że na jesień możesz sadzić drzewka z gołą bryłą korzeniową, a te są znacznie tańsze.

    Pozostały czas poświeć na dokładne zaplanowanie nasadzeń, zwiezienie na budowę worków z ziemią, i palików.
    Warto "wzmocnić" glebę podczas sadzenia drzewek, ponieważ często warstwa humusu na terenach pobudowanych jest mocno zniszczona.
    Ja tak postąpiłem i efekty mam 100% (wszystkie sadzonki [z gołą bryłą korzeniową] się przyjęły)

    I zgadzam się z przedmówcą Na cholerę Ci te topole " Drewno miękkie. Wciąż gubią gałęzie, śmiecą, zagrażają. Krótkowieczne, szubko wyrasta i zacienia. Na jesień nie przebarwia się na atrakcyjny kolor.

    Moi ulubieńcy:

    Sadząc drzewa, bierz pod uwagę takie, które będą atrakcyjne przez cały rok.
    - dąb czerwony. Szybki wzrost, pięknie ubarwiony na jesień, szlachetny pokrój. Trzeba zaplanować dla niego honorowe miejsce. Dże drzewo, ale odpowiednio cięte, można mieć pod kontrolą.
    - brzoza - piękna kora, ładny pokrój, ma ten rustykalny klimat, ale też świetnie pasuje do nowoczesnych ogrodów. Można z niej pozyskiwać słodki syrop na wiosnę. Nielubiana przez niektórych (moja żona) za śmiecenie kwiatami.
    - Klony. Tutaj jest ogromny wybór. Od rodzimych gatunków, po ciekawe odmiany importowane.
    Klony mają piękną korę, na jesień złocą się i czerwienią, łatwo można je formować, i trzymać w ryzach.
    http://www.klony.info/
    W moim miejskim ogrodzie mam klon Flamingo i pensylwański i kolekcję palmowych (ale palmowe to już są delikatne mikrusy - nie polecam Ci ich na obecnym etapie). Na wsi posadziłem rodzime odmiany.
    Z "twardych" gatunków, polecam Ci jeszcze głóg, odmiana Scarlet. Pięknie kwitnące, niewielkie drzewko, uwielbiane przez ptaki (owoce).
    Generalnie ile gatunków, tyle możliwości. Miłej zabawy

  19. #39

    Domyślnie

    Muszę stwierdzić, że nie jestem jakimś wielkim fascynatem ogrodów Być może nim zostanę
    Bardzo zależy mi na niekłopotliwym ogrodzie czyli takim, gdzie nie będę musiał codziennie 5 godzin go pielęgnować.

    Chyba najlepiej będzie jeśli skupię się na drzewach iglastych - te wymagają chyba najmniej atencji??


    Pozdrawiam i dziękuję za wypowiedzi

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie sadzenie drzewek przed budowa

    Witam,
    Mam taki dylemat. Na dzialce 40x30 bedzie budowana parterowka czyli zajmie tak polowe dzialki. Na brzegach dzialki planuje pas drzewek owocowych i taki pas obsyoany kory. Czy moge posadzic te drzewka przed budowa? Czy raczej za duza szansa na ich zniszczenie?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony