dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Taśmy LED RGB

    Witam,
    Jestem na morzu, nie mam dostępu do telefonu ani stałego internetu. Dziewczyna remontuje wszystkie wnętrza , zatrudniliśmy projektanta i ekipe remontową. Problem z wyborem Odpowiednich taśm. Proszę o pomoc w dostarczeniu niezbędnych informacji bym mógł pomóc wskazać odpowiednią drogę dziewczynie i miejsca zakupu.

    Mam salon 26m2 . W Podwieszanym suficie chciałbym zamontować taśmy LED RGB. Ok 20m długa taśma. Prosiłbym o wyjaśnienia na poniższe
    pytania. Standardowe Taśmy LED ( barwa - ciepla biala) do sypialni, korytarza i kuchni. Łącznie ok 20 m również.

    1. Czym się kierować przy zakupie.
    2. Gdzie najlepiej zakupić tego rodzaju taśmy RGB. Sterownik może być zdalny?
    3. Czy warto zainwestować w diody SMD 5050 ? Jeśli dobrze wyczytałem we wcześniejszych postach.Jakie fizycznie są różnice, jeśli na celu jest tylko dekoracyjne oświetlenie salonu i korytarza, kuchni.
    4. Czy dostane wystarczająco długi odcinek taśmy RGB ( 20m ) ? Czy może trzeba je mocować w jakiś konkretny sposób ?
    5. Czy są zdalne sterowniki/kontrolery do Taśm RGB ?
    6. Ceny są różne, zbyt ogólne pytanie ale prosze o przykłady i krótki opis czy jesteście zadowoleni.
    7. Wyczytałem dziś o prowadnicach taśm. Jaka jest funkcja takich prowadnic, nie wystarczy przykleic taśmy na suficie?
    8. W jaki sposob, ekipa remontowa ma je zakładać? To pytanie raczej dla mnie, chodzi głównie, w jaki sposób kierować taśmy. Do góry, na dół , z tego co sie orientuje , robi się chyba taki schodek w podwieszanym suficie prawda?
    9. Wszelkie dodatkowe informacje będą mile widziane.

    Z góry dziękuje za pomoc,
    Wysłać kobiete do sklepu po diody RGB to ciężka sprawa więc chciałbym się przygotować by nie wydała pieniędzy na jarzeniówki albo jakieś inne świecące ustroństwa.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ad 1. Nie ma prostej metody, jedni się kierują ceną inni barwą a jeszcze inni kupują pierwszą z brzegu..ja mam w mieszkaniu około 30mb taśm LED RGB i ciepła biała i jedyne czym się kierowałem aby taśmy danego typu pochodziły od tego samego producenta i z tej samej partii

    Ad 2. Najlepiej w internecie (najtaniej) sterowników jest od groma radiowe, na IR, ścienne przyciskowe..ja osobiście postawiłem na sterowanie ścienne, ale to dlatego aby nie szukać pilota, chcesz zdalne to wydaj parę zł (dosłownie) więcej na sterowanie radiowe a nie IR, żebyś potem nie musiał celować pilotem w konkretne miejsce

    Ad 3. Dla dekoracji nie warto..ja w przedpokoju mam diody nie SMD ale zwykłe białe ciepłe i nie korzystam wcale z oświetlenia halogenowego na codzień

    Ad 4. Taśmy LED są zazwyczaj cięte w rolki po 5mb ale możesz dokupić łączniki lub samemu polutować, pamiętaj przy tym o odpowiedniej mocy zasilacza bo dla 20mb musisz mieć 100W, dla samych taś lepiej by było jakbyś każdy odcinek podłączył szeregowo do zasilacza, tak aby uniknąć spadków napięcia

    Ad 5. Są, popytaj wujka Google

    Ad 6. j/w

    Ad 7. Chodzi Ci zapewne o profile aluminiowe do taśm LED - funkcja czysto estetyczna

    Ad 8. Możesz schodek i wtedy niech podłączą odcinek i próbują jak najlepiej światło pada, a można bez schodka w profilu nakleić pod sufitem ja mam tak rozwiązane, możesz sobie pooglądać u mnie w wątku o mieszkaniu

    A zamiast "kobietę" do sklepu wysyłać to zamów przez internet potrzebne komponenty i niech przyjdą pocztą...prawda jest taka, że sterownik RGB w sklepach typu Obi/Castorama nie kupisz zbyt łatwo, a ceny taśm są w stosunku do cen internetowych wyższe o 30-50%...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony