dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    iwan89

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Jaka wysokość nadproża?

    Cześć, jestem na etapie projektu indywidualnego i dostałem pytanie od architekta odnośnie nadproża. Okna będą na wysokości 85 cm, wysokość okna to 140 cm to daje nam 225 cm, natomiast architekt proponuje by nadproża zrobić na 235 cm. Na pewno chcę rolety antywłamaniowe zewnętrzne, ale zastanawiam się jak się robi zazwyczaj? Czy nadproża są równo nad oknami czy robi się je zawsze wyżej i czy w tym wypadku 235 cm będzie ok?

    Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za podpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    okno jest zawsze mniejsze niz otwór okienny.
    85cm to wysokość czego? góry parapetu czyli dołu ramy okiennej, czy wysokość muru czyli początek otworu? czy wysokość do szyby, czy wysokość do spodu parapetu?
    pamiętaj aby ta wysokość była liczona od gotowej podłogi.


  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    iwan89

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    85 cm od gotowej podłogi do początku otworu okiennego.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwan89 Zobacz post
    85 cm od gotowej podłogi do początku otworu okiennego.
    Zasadnicze pytanie jak wysokie są pomieszczenia? Zastanów się jaki będzie efekt wizualny od wewnątrz przy danej wysokości nadproży.
    Poza tym jeżeli zrobisz otwór na okna o wysokości 140cm to realna wysokość okna wyniesie tylko 133-134cm! Ja bym szedł w stronę nadproży na wysokości 240cm.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    E tam. a jeśli to mały, skromny i stylowy domek, to okna balkonowe o wysokości ok240cm będą wyglądały na zbyt wysokie
    Kurczę - przecież to są pytania do architekata! Jeśli on nie jest pewny swojej propozycji, to niech ktoś z Was (architekt lub inwestor) narysuje sobie wizualizację. Mówię ktoś, bo nie znam Waszej umowy..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwan89 Zobacz post
    ..........Okna będą na wysokości 85 cm, wysokość okna to 140 cm to daje nam 225 cm, natomiast architekt proponuje by nadproża zrobić na 235 cm. Na pewno chcę rolety antywłamaniowe zewnętrzne, ale zastanawiam się jak się robi zazwyczaj? Czy nadproża są równo nad oknami czy robi się je zawsze wyżej i czy w tym wypadku 235 cm będzie ok?

    .
    Cytat Napisał iwan89 Zobacz post
    85 cm od gotowej podłogi do początku otworu okiennego.
    jak okno ma mieć 140cm to otwór musi mieć 150cm. zakładając, że wysokość okna liczymy po zewnętrznej stronie ramy. czyli 85+150=235cm i na takiej wysokości nadproże. Ta wysokość nie uwzględnia ewentualnych rolet zewnętrznych.


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony