dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie zakup wąskiej działki i możliwości zabudowy

    witam
    jestem zainteresowany zakupem działki jak za załączonym zdjęciu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary działki obcięte.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	10,6 KB
ID:	364703
    Działka obecnie jest ogrodzona ma przyłącze wodne i elektryczne oraz szambo.
    Na działce znajduje się przyczepa kempingowa zadaszona wiatą oraz aneks sanitarny ( niewielki wolnostojący przybytek z kabiną prysznicową umywalką i sedesem )
    Od frontu działki ( szerokość 10,3 m ) jest brama którą, można wjechać na działkę bezpośrednio z drogi gminnej
    Działka z jednej strony sąsiaduje z działką zabudowana domkiem typu szałas a z drugiej strony wzdłuż całej działki przebiega gruntowa droga do pozostałych działek . Ww droga dojazdowa została sztucznie wydzielona z kilku działek w celu umożliwienia dojazdu do pozostałych głębiej umiejscowionych posiadłości .
    wg. informacji z urzędu gminy teren, na którym jest działka obecnie nie ma zatwierdzonego planu zagospodarowania. Do końca 2016 ma być zatwierdzony plan wg. którego obszar ma być przeznaczony na zabudowę mieszkaniową .
    Sentyment do miejsca i rekreacyjne możliwości wykorzystania działki ze względu na pobliski las i zalew, pchają mnie po ewentualnym zakupie działki do budowy -kupna gotowego domku drewnianego całoroczny o powierzchni pozwalającej na budowę bez pozwolenia na tz. zgłoszenie .
    Domek w założeniu powinien być maksymalnej dopuszczalnej powierzchni,która to w odległej przyszłości- za 20 lat pozwoliła by na komfortowe zamieszkanie w nim w trybie całorocznym.

    działka jest bardzo wąska i w tym upatruje ewentualne problemy z legalnym umiejscowieniem domku bądź budynku gospodarczego ; )
    interesuje mnie kwestia minimalnego oddalenia zabudowy od granic działki ( szczególnie od drogi dojazdowej tej wzdłuż granicy )
    interesują mnie również wszystkie inne sugestie jakie wam przychodzą do głowy wszystkie + i - oraz ewentualne problemy .
    przykładowy domek jaki mnie interesuje to : http://olx.pl/oferta/promocja-domek-...e5522;promoted w wersji ze ścianami o grubości 240mm i ewentualnie zmienione pole podstawy na np. 4/8 m i zmiana umiejscowienia okien.
    wszelkie sugestie mile widziane
    Ostatnio edytowane przez szymko200 ; 16-08-2016 o 22:49

  2. #2

    Domyślnie

    Mój sąsiad ma działkę 10x30 metrów - postawił na tym indywidualnie zaprojektowany domek piętrowy 6x20 metrów. Więc się da. Na parterze ma pokój 5,5 metra x 5 metrów, salon 5,5 na 20, ubikacje i schody na góre - na górze łazienka i 2 pokoje po 22 metry. Do tego w piwnicy garaż 5,5metra na 20 i kotłownie
    Ale:
    W najbliższej okolicy 1km brak wolnych działek
    Cena wtedy za działkę oddalona 1km stąd wahała się ok 150 - 300zł za metr2

    Jak u Ciebie ceny są normalne to nie pchał bym się w taki coś - jak dla mnie w pokojach jest ciasno

  3. #3

    Domyślnie

    generalnie sentyment do miejscowości robi swoje no i te media dostępne na działce które teoretycznie powinny uprościć i przyspieszyć proces zagospodarowania.

    jaki domek i jak go usytuować najkorzystniej i zgodnie z przepisami na tej działce tak aby jego powierzchnia była największa i nie wymagała pozwolenia na budowę .

    z tego co czytałem to najlepiej zbudować tz,. budynek gospodarczy w podstawie można wtedy mieć max 35m2. Można chyba dodatkowo zagospodarować poddasze. Czy to ma jakiś sens ??
    jak usytuować taki domek chodzi o odległości od granic itp.
    no i jak zabudować działkę legalnie na zgłoszenie?





    =

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony