dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pawel777

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    3

    Domyślnie Czy można zrobić sufit podwieszany bez profili przyściennych?

    Cześć,

    Ja mam taki problem, że na ścianach działowych na poddaszu mam za wysoko położoną instalację elektryczną i boję się, że jak będę montował profile przyścienne to wjadę w instalację elektryczną.

    chciałbym się upewnić czy można zrobić sufit podwieszany na poddaszy bez profili UD przyściennych. Znalazłem takie rozwiązanie:
    http://www.youtube.com/watch?v=vbGH6T3jpsE

    Ale nie jestem pewien.

    Proponuje je firma Isower ale czy inne też?

    Na parterze mam podobny problem, tylko tam mam strop teriva. Jak wtedy zrobić sufit podwieszany, jeśli mam za wysoko instalację? czyli jak zrobić bez profili przyściennych?
    Ostatnio edytowane przez Pawel777 ; 01-04-2013 o 11:23

  2. #2

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pawel777

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    dobre, podoba mi się, ale jeszcze powstaje obawa czy to się utrzyma na płycie GK?

    Czym jest przykręcony profil do płyty GK? To są w kręty tak?

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Profil możesz przykleić na klej w kartuszu.
    Jeśli punkty mocowania na to pozwalają z ud można zrezygnować.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Jeśli Wielki Wodzu tak robi, raczej wytrzymało bo jego inwestorzy jak to sam pisze mocno elektryczni są i już by dzwonili.
    Dla mnie profil UD spełnia rolę tylko pomocniczą, przy poziomowaniu, obciążenia biorą wieszaki czy też profile nośne, więc jeśli zrobisz tak jak widzisz u Wodza i zamocujesz jak radzi Fo_ będzie ok. Ja raczej polecałbym Ci zostać przy tej technologii klejenia UD do płyty gk niż rezygnacja z UD.
    Reszta zgodnie z technologią, tj. nie kręcimy do UD, a wstawiamy bliżej UD profil CD i kręcimy tylko do niego.

    Pozdrawiam

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Ciężko Ci to będzie samemu odszukać więc proszę (180 stron przerzucać to wyczyn)
    Cytat Wodza
    "Praktycznie nie jestem wstanie przewiercić by nie trafić na kable. Ale są sposoby na to. Profil UD mocuje się za pomocą wkrętów do paska(10-15cm) płyty G-K.Oczywiście wkręty od tyłu i tak przygotowany profil przyklejamy za pomocą kleju gipsowego lub gipsu szpachlowego (Dolina Nidy) do ściany w miejscu gdzie ma być profil.Po związaniu kleju-gipsu i najlepiej wyschnieciu bo pełną wytrzymałość gips uzyskuje jak jest suchy przystępujemy do dalszego montażu stelaża... Wiadomo że im szersza płyta tym większa siła mocująca. Połączenie może na oko nie wygląda na mocne ale spokojnie - trzyma jak diabeł sołtysa!
    Szybszym i równie mocnym klejem jest... pianka montażowa! Czyli klej poliuretanowy spieniony. Na płytę nanieść najlepiej z pistoletu piankę, przegarnąć np szpachtelką by pianę "zgasić" dołożyć piany i operację powtarzać do czasu naniesienia wystarczającej ilości kleju. Sćianę w miejscu klejenia zwilżyć wodą np. ze spryskiwacza. Płytę z UDekiem przykleić do ściany i praktycznie po godzinie połączenie uzyskuje już prawie pełną wytrzymałość... Oczywiście można użyć oryginalnego kleju poliuretanowego za np. 60zł za kartusz... ale jakaś pianka na budowie się zawsze znajdzie a to jest ten sam klej tyle że z dodatkiem spieniającym a kosztuje 20zł za flaszkę"

    Pozdrawiam i zdrówka życzę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony