dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomek0

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-176
    Posty
    123

    Domyślnie Jakie kołki sufitowe

    Witam, mam zamiar powiesić drążek do sufitu tego typu - http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/6/143 . Mam jednak obawy o moc zakotwienia drążka. Będzie go użytkować osoba o wadze +- 130 kg. Mając na uwadze inne siły działające przy ćwiczeniach ( kołysanie i rwanie ) realnie kołki muszą utrzymać obciążenie do 250-300 kg. Sufit znajduje się w piwnicy w bloku z około 1995 roku ( nie znam materiału z którego jest zrobiony. W związku z tym może ktos doradzić jakich kołków użyć?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kborekk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    koniec swiata
    Kod pocztowy
    19-411
    Posty
    42

    Domyślnie

    kotwy chemiczne powinny zalatwic sprawe
    Kładziemy z pasją

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomek0

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-176
    Posty
    123

    Domyślnie

    Dziękuję za odp. Oczywiście kotwy chem. są w 100% pewne, ale szukam tańszego rozwiązania. Są jakieś tabele ile dany kołek wytrzyma kg?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek0 Zobacz post
    .... Są jakieś tabele ile dany kołek wytrzyma kg?
    Kołki (przynajmniej te ciut lepsze) zwykle mają podane obciążenie ścinające i wyrywające tyle że tu raczej nie wytrzymałość kołka a stropu będzie kluczowa a skoro
    Cytat Napisał Tomek0 Zobacz post
    ....nie znam materiału z którego jest zrobiony.....
    lepiej dowiedz się z czego ten strop jest, budynek jakąś dokumentację chyba ma. Wytrzymałość na wyrwanie zwykle podaje się dla betonu B25. Jeśli strop jest z np. pustaków komorowych, to nawet na kotwach chemicznych może być problem

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek0 Zobacz post
    Witam, mam zamiar powiesić drążek do sufitu tego typu - http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/6/143 . Mam jednak obawy o moc zakotwienia drążka. Będzie go użytkować osoba o wadze +- 130 kg. Mając na uwadze inne siły działające przy ćwiczeniach ( kołysanie i rwanie ) realnie kołki muszą utrzymać obciążenie do 250-300 kg. Sufit znajduje się w piwnicy w bloku z około 1995 roku ( nie znam materiału z którego jest zrobiony. W związku z tym może ktos doradzić jakich kołków użyć?
    Zmień drążek na http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/6/17 będziesz pewniejszy - jeśli niepewnie zamontujesz do nieszczęścia blisko.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomek0

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-176
    Posty
    123

    Domyślnie

    Niestety w grę wchodzi tylko sufitowy. Dowiadywałem się i strop jest z wielkiej płyty lub z żelbetu. Jakieś sugestie?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomek0

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-176
    Posty
    123

    Domyślnie

    Czy nikt z forumowiczów nie jest w stanie pomóc w tej kwestii?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Skoro masz strop żelbetowy to nie ma wielkiego problemu. Idź do pierwszego z brzegu casto, obi, "sklepu żelaznego" czy czy co tam masz w pobliżu. Kup 4 kotwy tulejowe 10 lub 12 długości 100 mm lub więcej np takie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	126769.jpg
Wyświetleń:	2183
Rozmiar:	8,5 KB
ID:	180999
    do tego jeśli nie masz to dobre wiertło odpowiedniej średnicy (to pewnie będzie najdroższy element) i po sprawie.
    Jedna tak kotwa mocowana w żelbecie powinna utrzymać 220-230 kg . Mam hamak 2 osobowy na takich kotwach mocowanych w ścianie z bloczków betonowych i od ładnych kilku lat nic się nie obruszało, nie wyrwało choć bywało że tak łącznie to jakieś 170 kg na nim się huśtało.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomek0

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-176
    Posty
    123

    Domyślnie

    Dziękuję. Takiej odp. oczekiwałem

  10. #10

    Domyślnie

    Im większa śruba, tym lepsza (nie ma co oszczędzać). Prawdopodobnie w te otwory wejdzie nie większa jak M10 (do tego tuleja rozporowa fi 14).
    Zastanawia mnie jedno...
    Na stronie jest napisane:" testowana wytrzymałość 110 kg". Pewnie wytrzyma więcej, ale może się tak zdarzyć, że po tych wszystkich wymykach, w pewnym momencie zostanie Ci w rękach tylko drążek. Prawdopodobnie jest to kwestia spawów (a może tylko "literówka"?).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony