dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Domyślnie OCIEPLENIE GRANULATEM= czy ktoś to robił?

    Chcę ocieplić granulatem poddasze nieużytkowe. Nie wiem czego użyć (wełna czy styropian?) Strych konstrukcyjny, więżba kratownicowa, wys. 150-90cm.,pow.220m2, Proszę o podzielenie się doświadzeniami w tym temacie. Dziękuję i pozdrawiam.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Rzuć okiem na dziennik Greda.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki JoShi! Jednak ponawiam pytanie: czy ktoś stosował ocieplenie granulatem powierzchni poziomych? Proszę o podzielenie się doświadczeniem! Dziękuję.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał r.tyrman
    Dzięki JoShi! Jednak ponawiam pytanie: czy ktoś stosował ocieplenie granulatem powierzchni poziomych? Proszę o podzielenie się doświadczeniem! Dziękuję.

    Ocieplałem granulatem wełny strop drewniany pomiędzy pomieszczeniami użytkowymi. Nie ma czym się dzielić bo robota prymitywna i skuteczna. Przy granulacie ze styropianu bałbym się gryzoni.

  5. #5

    Domyślnie

    U siebie niestety muszę nająć ekipę która zasypie poddasze konstrukcyjne poprzez otwory w dachu. Interesuje mnie czego użyć :wełna, styropian czy celuloza? I ile ta przyjemność kosztuje? Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    ja ocieplałem granulatem pianki poliuretanowej po ok 50zł/m3 robota szybka mimo ze prymitywna, bierzesz worek rozsypujesz i wyrównujesz do poziomu i tyle, przy czym ja mam strop betonowy który po ociepleniu przykryłem jeszcze dodatkowo jastrychem ze względów na p-poż

    u ciebie jak strop drewniany to zdecydowanie albo ekofiber albo wełna, styropian może jeśli jesteś pewien przestrzegania zaleceń p-poż, przykładowo w Łodzi za ekofiber biorą 18zł/m2 dla grubości 18-20cm na gotowo, materiał + robocizna, całość wdmuchiwana pod ciśnieniem idzie bardzo szybko
    mpoplaw możesz podać namiary na jakąś sprawdzoną ekipę od ekofibru? a może znasz kogoś od natryskowej pianki PUR? będę wdzięczna za jakąś podpowiedź

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    nie znam nikogo, ekofibra nie robiłem bo nie potrzebowałem, a piankę próbowałem ale mnie skutecznie zniechęcili 4 razy wyższą ceną niż za wełnę czy styropian
    aha, pytałam, bo napisałeś, że ekofiber 18/m2 to pomyślałam...
    co do PURa natryskowego - faktycznie 9pln/m2, ale dostałam też ofertę na 5,9pln/m2 i naprawdę nie wiem co robić - wełna i styropian mnie nie przekonują

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał arahijka
    Cytat Napisał mpoplaw
    nie znam nikogo, ekofibra nie robiłem bo nie potrzebowałem, a piankę próbowałem ale mnie skutecznie zniechęcili 4 razy wyższą ceną niż za wełnę czy styropian
    aha, pytałam, bo napisałeś, że ekofiber 18/m2 to pomyślałam...
    co do PURa natryskowego - faktycznie 9pln/m2, ale dostałam też ofertę na 5,9pln/m2 i naprawdę nie wiem co robić - wełna i styropian mnie nie przekonują
    9 zł/m2 ? To jest drogo??? Nie pomyliłaś się? Jaka grubość przy tej cenie?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm
    Cytat Napisał arahijka
    Cytat Napisał mpoplaw
    nie znam nikogo, ekofibra nie robiłem bo nie potrzebowałem, a piankę próbowałem ale mnie skutecznie zniechęcili 4 razy wyższą ceną niż za wełnę czy styropian
    aha, pytałam, bo napisałeś, że ekofiber 18/m2 to pomyślałam...
    co do PURa natryskowego - faktycznie 9pln/m2, ale dostałam też ofertę na 5,9pln/m2 i naprawdę nie wiem co robić - wełna i styropian mnie nie przekonują
    9 zł/m2 ? To jest drogo??? Nie pomyliłaś się? Jaka grubość przy tej cenie?
    perm przepraszam - zapomniałam dodać, że to za każdy 1cm pianki

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał arahijka
    perm przepraszam - zapomniałam dodać, że to za każdy 1cm pianki
    Szkoda
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #11

    Domyślnie

    a czy ktoś się orientuje ile w takim razie wychodzi za ocieplenie wełną (robocizna+materiał) za 1cm bez płyt g-k tak żeby mieć porównanie?

  12. #12

    Domyślnie

    nie wiem co robić - firmy od pianki natryskowej przekonują mnie, że 10-12cm pianki zupełnie wystarczy w domu zamiast 30cm wełny; za taką grubość chcą 60/m2; to tyle samo co za 30cm wełny z robocizną; co o tym myślicie?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał arahijka
    nie wiem co robić - firmy od pianki natryskowej przekonują mnie, że 10-12cm pianki zupełnie wystarczy w domu zamiast 30cm wełny; za taką grubość chcą 60/m2; to tyle samo co za 30cm wełny z robocizną; co o tym myślicie?
    Kitują . Zależy jeszcze jaka wełna ale taka "zwykła" to przelicznik powinien być 12 cm pianki - 20 cm wełny. Przy lepszej wełnie nawet mniej.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm
    Kitują . Zależy jeszcze jaka wełna ale taka "zwykła" to przelicznik powinien być 12 cm pianki - 20 cm wełny. Przy lepszej wełnie nawet mniej.
    no właśnie czytam i czytam i...nie do końca chyba kitują?
    pianka 30kg/m3 to 1cm=1,8cm wełny lub 1,6cm styropianu; czyli przy 15cm pianki miałabym 27cm wełny
    nie mówiąc o tym, że U dla wełny to tylko wyliczenia a U dla pianki to stan faktyczny....
    tylko taka jakaś bariera psychologiczna przed "nowościami"... a może ta pianka to chwilowy czysty marketing?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Ale ty nie piszesz o 15 cm pianki tylko o 10 - 12 cm. Przy takim współczynniku jak podałaś (1 cm pianki = 1.8 cm wełny) 10 cm pianki to 18 cm wełny, 12 to mniej niż 22 cm wełny. Do 30 jeszcze sporo brakuje
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    30cm wełny powinno cie kosztować brutto z ułożeniem 40-50zł/m2, jest to równowartość 17cm tej lepszej droższej pianki którą kiedyś robili po 100zł/m2

    ta cena 60zł/m2 może sugerować tą znacznie tańsza i znacznie zimniejszą piankę która będzie stanowić równowartość tylko 15cm wełny

    szkoda że nie podałaś więcej szczegółów, np deklarowanego lambda tej piany po 60zł/m2
    lambda=0,025, to jest pianka 33-35kg/m3 czyli ta duuużo cieplejsza
    mają mi podesłać aprobaty i atesty to wtedy będę miała pewność;

    perm: dlatego napisałam, że prawie prawdę mówią, bo muszę położyć 15cm, żeby mieć 27cm wełny - podkreślam, że wartości liczone dla wełny nie pokrywają się z rzeczywistymi, więc też nie można tego tak dokładnie liczyć, chyba?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    jeśli z atestem na 0,025 to ja za 50zł/m2 zaryzykował bym pod warunkiem że natrysneli by min 15 cm grubo

    PS 10cm pianki to U=0,2 czy minimum ustawowe dla dachu, więc jeśli oni mówią że wystarczy to z prawnego punktu widzenia faktycznie wystarczy, ale jak znam życie to potem w lecie będziesz mieć na poddaszu saunę i będziesz złorzeczyć przez pozostałe 50 lat życia że nie dałaś 15cm
    no to poczekam na te atesty i jeśli będą ok - spróbuje wielkie dzięki za opinie!

  18. #18
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    jeżeli zainteresuje kolegę cena jak została za wykonanie powierzchni ocieplenia dachu budynku to mogę sie zapytać prezesa społdzielni która oceplała wełną

  19. #19

    Domyślnie

    Może ktoś z szanownych forumowiczów zna firmę zasypującą granulat wełny mineralnej w okolicach Częstochowy?

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mysweetbabys
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony