dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Jaka taśma LED - pomoc, opinie

    Witam
    Chce zakupić taśmę LED do celów dekoracyjno/użytkowych na obwodzie sufitu z GK. Taśma nie będzie jedynym źródłem energii ale chcę żeby dawała też trochę światła użytkowego (chce uzbroić ją w ściemniacz). Czy ktoś pomoże mi dobrać co będzie lepsze - obwód sufitu ok 20m.

    Propozycja 1
    LED 3528 120diód na 1m czyli 600.

    Propozycja 2
    LED 5050 60diód na 1m czyli 300

    Propozycja 3
    LED 5630 60 diód na 1m czyli 300

    Chce uzyskać efekt wstęgi (bez punktowego świecenia) i dobrą jakość,

    Które wg Was będą najlepsze bo dzwoniąc po firmach handlujących ledami opinie są różne. Jedni mówią, że 3528 bo będą najtrwalsze bo się nie grzeją, drudzy że 5050.

    Czy warto osadzać diody w suficie w profilach aluminiowych (jedna firma mówi ze lepiej odprowadza ciepło a co za tym idzie większa żywotność) a inni że zupełnie odwrotnie.

    Ma ktoś sprawdzoną firmę która stosuje dobrej jakości diody bo co prawda każda pisze o jakości epistar ale zweryfikować to jest dość trudno.

    Czy podkład pod taśmę led jest któryś lepszy elastyczniejszy itd? (spotkałem biały i żółty)

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zambi88

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    rybnik
    Kod pocztowy
    44-207
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam ja bym podzielił ten obwód na minimum 2 zasilacze,a najlepiej na 4 przy takim obwodzie sufitu ze względu na to , że taśma przy końcu będzie słabo świeciła.
    A co do taśmy led . My stosujemy zakupione w el składzie z grupy el sigma to sieć hurtowni elektrycznych.
    Łatwiej się układa taśmy bez silikonu nie izolowane z góry są elastyczniejsze i trzeba się zastanowić w którą stronę mają świecić ledy bo niestety jeśli będzie jakaś krzywizna na ścianach czy suficie będzie ją widać. Do osadzania taśm można zakupić aluminiowe szyny które się wpuszcza w sufit. Zasilacze najlepiej schować w miejscu do którego będziemy mieli dostęp. np. można zabudować "kratkę wentylacyjną" i za nią zrobić gniazda na zasilacze które będziemy włączać za pomocą włącznika.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony