dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Kominek przy kuchni czy wymaga dodatkowego kanalu wentylacyjnego

    Mam kominek przy kuchni, komin do ktorego bedzie podlaczony kominek ma swoj kanal wentylacyjny.
    W projekcie jest nastepujaco, kuchnia pod kanal grawitacyjny, okap w odzielny kanał. Zastanawia mnie czy w takim ukladzie komin powinien byc z wentylacja czy moge z niej zrezygnowac (dwaloby mi to 18cm). W projekcie jest wyjscie na kratke wentylacyjna, tyle ze bedzie to juz druga kratka w bardzo bliskim sasiedztwie. Robic ja czy odpucic i zastosowac komin bez kanalu wentylacyjnego?
    Załączam rzut (dwa kanaly wentylacyjne z lewej ida na wentylacje gory).
    https://dl.dropbox.com/u/45109520/ko...0czy%20bez.jpg

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Co rozumiesz pisząc, że "da Ci to 18 cm"?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  3. #3
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    1. Jeśli twój kominek (JAKI to kominek ) nie jest naprawdę szczelny (powietrze do spalania z zewnątrz), to nie możesz tam mieć okapu kominowego, tylko pochłaniacz!
    2. Skąd okap będzie brał powietrze (czy jest tam jakiś dodatkowy odpowiednio duży nawiew)? Jeśli takiego nawiewu nie ma, to będzie ciągnął zimne powietrze z kratki (kratek).
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 02-04-2013 o 22:02

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pulse Zobacz post
    Mam kominek przy kuchni, komin do ktorego bedzie podlaczony kominek ma swoj kanal wentylacyjny.
    W projekcie jest nastepujaco, kuchnia pod kanal grawitacyjny, okap w odzielny kanał. Zastanawia mnie czy w takim ukladzie komin powinien byc z wentylacja czy moge z niej zrezygnowac (dwaloby mi to 18cm). W projekcie jest wyjscie na kratke wentylacyjna, tyle ze bedzie to juz druga kratka w bardzo bliskim sasiedztwie. Robic ja czy odpucic i zastosowac komin bez kanalu wentylacyjnego?
    Załączam rzut (dwa kanaly wentylacyjne z lewej ida na wentylacje gory).
    https://dl.dropbox.com/u/45109520/ko...0czy%20bez.jpg
    ja bym zrezygnował

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony