dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 60
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gargamelll
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    205

    Domyślnie Braas Teviva - nowa płaska dachówka cementowa - opinie

    Hej,

    pojawiła się nowa płaska dachówka cementowa Braasa o nazwie Teviva. Dostępna jest od 15 marca w kolorach czarnym i grafitowy. Wcześniej myśleliśmy o Tegalicie Grafitowym ale różnica w cenie to ładnych kilka tysięcy.

    Ceny katalogowe:

    Teviva - 5,87 szt, 63,40 zł/m2 (10,8-11,9 szt/m2)
    Tegalit - 7,96 szt, 78,01 zł/m2 (9,8-10,7 szt/m2)

    Oczywiście dachówki mają różne rabaty. Tevive udaje się znaleźć za 4,15 a Tegalita za 6 zł.

    Wszytko ładnie i pięknie jednak diabeł tkwi w szczegółach...

    Dachówka Teviva jest jakby bardziej chropowata od Tegalitu. Teviva produkowana na Węgrzech a Tegalit póki co jeszcze w Niemczech. Tegalit ma powłokę Protegon - odbija światło i dach się nie nagrzewa (szczerze to średni to dla mnie argument).

    Ktoś słyszał coś więcej o Tevivie?

    Zdjęcia dachówek poniżej:

    Teviva:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5c9846e576.jpg
Wyświetleń:	1953
Rozmiar:	40,9 KB
ID:	181374

    Tegalit:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaf30c1eadprotegonb.jpg
Wyświetleń:	1708
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	181375
    Poziomkowy dziennik budowy - stodoła z antresolą

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał gargamelll Zobacz post
    Hej,

    pojawiła się nowa płaska dachówka cementowa Braasa o nazwie Teviva. Dostępna jest od 15 marca w kolorach czarnym i grafitowy. Wcześniej myśleliśmy o Tegalicie Grafitowym ale różnica w cenie to ładnych kilka tysięcy.

    Ceny katalogowe:

    Teviva - 5,87 szt, 63,40 zł/m2 (10,8-11,9 szt/m2)
    Tegalit - 7,96 szt, 78,01 zł/m2 (9,8-10,7 szt/m2)

    Oczywiście dachówki mają różne rabaty. Tevive udaje się znaleźć za 4,15 a Tegalita za 6 zł.

    Wszytko ładnie i pięknie jednak diabeł tkwi w szczegółach...

    Dachówka Teviva jest jakby bardziej chropowata od Tegalitu. Teviva produkowana na Węgrzech a Tegalit póki co jeszcze w Niemczech. Tegalit ma powłokę Protegon - odbija światło i dach się nie nagrzewa (szczerze to średni to dla mnie argument).

    Ktoś słyszał coś więcej o Tevivie?

    Zdjęcia dachówek poniżej:

    Teviva:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5c9846e576.jpg
Wyświetleń:	1953
Rozmiar:	40,9 KB
ID:	181374

    Tegalit:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaf30c1eadprotegonb.jpg
Wyświetleń:	1708
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	181375
    Witam

    Opinii dużo nie da się znaleźć na temat tevivy ponieważ jest od miesiąca w ofercie.
    Ja ją przyrównuję w powłoce do Lumino czyli Celtyckiej.
    Protegon z kolei w powłoce to prawie kopia Cisara , czyli np Baltycka.
    Różnice w cenie podobne jak w w modelach falistych. Ogólnie Protegon wyglada bardzo ładnie i się wyróżnia a Teviva wyglada normalnie.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rosik44

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam właśnie przymierzam się do zakupu całego pokrycia dachu. Dzisiaj odwiedziłem kilka hurtowni zajmujące się tylko pokryciami dachowymi. Wybór padł właśnie na Braasa tegalit lub teviva. Oglądaliśmy obie i różnice są dosyć spore. Tegalit z powłoką Protegon ładna, równa gładka - tylko posiadają jedną poważna wadę, mianowicie wszystkie te dachówki mają dwie wyraźne plamy. Wygląda to na nadlaną politurą w miejscu styku z drugą dachów podczas ułożenia na palecie. Nikt z obsługi nie potrafi określić czy to skaza tylko na dachówkach oddanych do ekspozycji, czy wszystkie tak mają.
    Natomiast dachówka teviva posiada inną strukturę jest bardziej porowata aczkolwiek równa i prosta. dodatkowo posiada otwór na wkręt do przytwierdzenia do łaty. Ja osobiście skłaniał bym się ku tegalitowi protegon jednak tylko mając pewność że towar pełnowartościowy nie posiada tych dziwnych plam.
    Plamy widoczne na zdjęciu

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gargamelll
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    205

    Domyślnie

    Zdecydowaliśmy się na Tevive Grafit. Za ok. 2 tygodnie wrzuce zdjęcia dachu.
    Poziomkowy dziennik budowy - stodoła z antresolą

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PLB1517

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-053
    Posty
    16

    Domyślnie

    Drugi!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0.JPG
Wyświetleń:	5904
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	202849Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	4338
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	202850Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.JPG
Wyświetleń:	5902
Rozmiar:	47,8 KB
ID:	202851Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.JPG
Wyświetleń:	4438
Rozmiar:	61,5 KB
ID:	202852

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PLB1517

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-053
    Posty
    16

    Domyślnie

    Mój komentarz...
    Dobry stosunek jakości do ceny (przy dachu 110m2 cena o 2 tys. zł brutto niższa od Tegalitu i 4 tys. od dachówki ceramicznej, np. Creaton Domino, czy Koramic Actua). Produkt jest nowy wyłącznie na rynku polskim - od kilku lat znajduje się w produkcji i sprzedaży na rynki wschodnioeuropejskie jako Bramac Tectura (u nas ta nazwa raczej by się nie przyjęła ), więc ryzyka związanego z zakupem czegoś niesprawdzonego raczej nie ma. Uwaga - przy dachówce płaskiej (każdej) ciężko jest uzyskać idealnie gładką powierzchnię dachu. Zwracam uwagę chociażby na więźbę (tradycyjna wysycha przez kilkanaście miesięcy i zmienia swoje wymiary, ważny jest też rozstaw krokwi/wiązarów - im większy, tym grubszych łat potrzeba, żeby nie występowały ich ugięcia), czy łaty i kontrłaty (też wysychają i zmieniają swoje wymiary). Radziłbym też rozejrzeć się za ekipą, która ma doświadczenie w kładzeniu tego typu dachówki i nie będzie uczyła się za Wasze pieniądze.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.JPG
Wyświetleń:	3397
Rozmiar:	61,3 KB
ID:	202853Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.JPG
Wyświetleń:	2925
Rozmiar:	49,8 KB
ID:	202854Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.JPG
Wyświetleń:	2635
Rozmiar:	43,3 KB
ID:	202855Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.JPG
Wyświetleń:	2637
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	202856
    Ostatnio edytowane przez PLB1517 ; 26-07-2013 o 07:49

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PLB1517

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-053
    Posty
    16

    Domyślnie

    Nowsze zdjęcia...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030424.jpg
Wyświetleń:	2085
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	224364Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030455.jpg
Wyświetleń:	1785
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	224365Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030678ss.jpg
Wyświetleń:	2784
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	224999
    Ostatnio edytowane przez PLB1517 ; 17-11-2013 o 06:00

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał PLB1517 Zobacz post
    Mój komentarz...
    Produkt jest nowy wyłącznie na rynku polskim - od kilku lat znajduje się w produkcji i sprzedaży na rynki wschodnioeuropejskie jako Bramac Tectura (u nas ta nazwa raczej by się nie przyjęła ), więc ryzyka związanego z zakupem czegoś niesprawdzonego raczej nie ma.
    Dlaczego produkt nie sprzedaje się na rynkach zachodniej europy?

    I jeszcze jedno, oglądając wystawkę Brassa na dachówkach szkliwionych zauważyłem takie pajączki - pęknięcia. Sprzedawca tłumaczył, że wystawka stoi z 8 lat a w ogóle Brass faktycznie miał problem i zmodyfikował linię produkcji tej dachówki i już od kilku lat nie występują takie pęknięcia szkliwienia.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PLB1517

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-053
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Dlaczego produkt nie sprzedaje się na rynkach zachodniej europy?
    O to trzeba by zapytać Braasa. Podejrzewam, że to kwestia strategii firmy, która sprzedaje produkty na różnych rynkach (różnicując ofertę ze względu na zasobność portfela przeciętnego klienta ale także jego wymagania) oraz kwestii logistycznych (produkt jest sprzedawany w tym rejonie Europy, bo tu jest produkowany).

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sircula

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam.
    Chciałem odgrzać temat Minął ponad rok od wejścia Tevivy na nasz rynek. Macie już jakieś doświadczenia z tą dachówką? Poważnie zastanawiam się nad kupnem na mój daszek ponad 300 m2 . Czy ktoś kto położył ją u siebie może się wypowiedzieć?
    Pozdrawiam

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbiggy

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-361
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał sircula Zobacz post
    Witam.
    Chciałem odgrzać temat Minął ponad rok od wejścia Tevivy na nasz rynek. Macie już jakieś doświadczenia z tą dachówką? Poważnie zastanawiam się nad kupnem na mój daszek ponad 300 m2 . Czy ktoś kto położył ją u siebie może się wypowiedzieć?
    Pozdrawiam
    Dobre pytanie. Czy ktoś wie czy można tevivę układać bez przesunięcia?

  12. #12
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Post

    Ja niestety jeszcze się z nią nie spotkałem, ale ostatnio na jakimś forum w aktualnościach widziałem, że odbywa się teraz Zimowe Dachobranie od Braas i właśnie tam do wyboru jest dachówka Teviva, więc jak ktoś się zastanawia nad wyborem to może tam zajrzeć

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbiggy

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-361
    Posty
    29

    Domyślnie

    Nie wiem na czym polega ta promocja, ale ja nie widzę jej w wycenach które robiłem przed i w trakcie. Co do tevivy to dowiadywałem się w Braasie i oni zalecają układanie z przesunięciem. Oglądałem dach zrobiony w każdym sposobie i ten z przesunięciem nie podobał mi się, ale to jest kwestia gustu, bo w zasadzie żadna płaska dachówką nie podobała mi się z przesunięciem, ale teviva szczególnie.

  14. #14
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Tak trochę z innej beczki, bardziej chropowata dachówka lepiej zbiera brud więc częściej trzeba ją czyścić więc chyba lepiej jest brać mniej chropowatą (jeżeli ceną się nie różnią).

  15. #15
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Zbiggy w aktualnościach na ich stronie możesz znaleźć więcej informacji Ale w sumie czym częsciej widze tą Tevive na tych zdjęciach to coraz bardziej mi się podoba sam nie wiem czy na nią nie postawić bo wacham się pomiędzy Tegalitem a od teraz właśnie Tevivą , bo u PLB1517 wygląda to na prawdę bardzo dobrze

  16. #16
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    W sumie, to są bardzo podobne, ale tegalit jest robiona bardziej innowacyjną technologią.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sircula

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ja już swoją tevivę mam(na składzie w hurtowni) Pierwsze obserwacje, to takie , że grafit przy niesprzyjającej pogodzie trudno odróżnić od czerni. Porównywałem z innymi grafitowymi i teviva jest najciemniejsza. Potwierdza to też filmik reklamowy Braasa , na YT, gdzie kładą dachówkę grafitową gdzieś w Beskidach. Dalej. Z bliska nie robi dobrego wrażenia gdyż rzeczywiście jest chropowata , a co za tym idzie malowanie tej wierzchniej warstwy nie jest dokładne, albo mi się wydaje. Na dachówce mamy miejsca z lekkim połyskiem wierzchniej warstwy(jakby pomalowanej białkiem jajka, ale także zupełnie matowe, tak jakby lakier juz nie doszedł. Z daleka prezentuje się zdecydowanie lepiej i ufam , że na daszku będzie fajna...Ta chropowatość nawet nadaje jej pewnego uroku i drapieżności
    Pozdr

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    czy wiecie może jak reagują te dachówki ( teviva i tegalit) na zabrudzenia i mech? nie chciałabym mieć zielonego dachu za kilka lat

  19. #19
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Właśnie Kendra dobre pytanie bo również nie wiem, a jednak zastanawiam się nad inwestycją w Tegalit ?

  20. #20
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Ta która jest gładsza będzie mniej porastała i też będzie się mniej brudziła.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony