dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 60
  1. #41
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    Czy te dwie dachówki wspominane wcześniej dachówki różnią się jakoś bardzo od siebie. Poza oczywiście kształtem, bo jedna jest płaska, a druga powyginana Chodzi mi bardziej o trwałość ew. jakieś sposoby, w który są wykonane, a które wpływają na jakość.
    Pozdrawiam

  2. #42
    Banned
    KrystianMendog

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Filipów
    Kod pocztowy
    16-424
    Posty
    41

    Domyślnie

    Musisz bardziej konkretyzować, bo trudno się domyślić albo prześledzić wątek. To powiedz o których mowa.

  3. #43
    Banned
    KrystianMendog

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Filipów
    Kod pocztowy
    16-424
    Posty
    41

    Domyślnie

    Hahaha, kolejny post dzisiaj gdzie nie idzie go zrozumieć, nie wiem jak on pisze, że nie wpisuje żadnego konkretu. i jeszcze dodam jedną ważną różnicę, a mianowicie trwałość która w ceramicznej wynosi około 100 lat, a w betonowej do 80.

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Jeżeli nic lub nikt mnie nie odiwedzie to na moim dachu pojawi sie Barras Tegalit Cisar w kolorze grafitowym

    Pozdrawiam budujących i tych, u których pomysł budowy domu dojrzewa i nabiera coraz wyraźniejszych kształtów.

  5. #45

    Domyślnie

    Czy sprawdzał ktoś jak to jest z tym dachobraniem ?? To chyba sciema , bo ceny takie same były czerwcu , jak teraz ...

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    orientuje się ktoś czy brass przewiduje jeszcze promocje na dachówki w tym roku?
    Z242 na kujawach

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    dlaczego za późno?
    Z242 na kujawach

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    -robert-

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Okolice Kalisza
    Kod pocztowy
    62-814
    Posty
    54

    Domyślnie

    Witajcie,

    właśnie kończą u mnie układać na dachu czarną Tevivę z powłoką Cisar, a było kilka osób nią zainsteresowanych więc udostępniłem album z kilkoma zdjęciami jak prezentuje się na dachu: KLIK
    Niestety dach brudny, a na dworze szaro, buro i ponuro.
    Ale osobom poszukującym w miarę taniej płaskiej dachówki szczerze mogę ją polecić, jesteśmy z żoną bardzo z niej zadowoleni. Zarówno z daleka jak i z bliska nie można na dachówce zaobserwować jakiś nierówności. A zewnętrzna powłoka nadaje jej fajnego delikatnego połysku. W słońcu jednak jej jeszcze nie widziałem

    Jedno ze zdjęć w albumie prezentuje boczną-frontową powierzchnię, jest ona dość chropowata i słabo pokryta powłoką. Ale z 1-2 metrów już tego w ogóle nie widać. Taka jest każda sztuka, widać że to taka technologia i nie uznawałbym tego za wadę dachówki. Gdy leży na dachu to nie jest to żadną wadą estetyczną.

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    -robert-

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Okolice Kalisza
    Kod pocztowy
    62-814
    Posty
    54

    Domyślnie

    Witaj,

    tak, to z powłoką Cisar. Jeśli chodzi o cenę, to na dach 360m^2 tego budynku parterowego wyszło w granicach 32 tys wraz z rynnami (jakiś tani metal). Cena jest naprawdę okej, mam wyceny na inne dachówki płaskie no i zazwyczaj są one wyższe. Jeśli dobrze kojarzę to nieco niższa była wycena na Roben Bergamo, ale to ceramika, nie wiem jak w tym modelu z jej "płaskością", ale chyba nie za bogato.... jeśli ceramika to chciałbym M&H Piano, ale ta cena zabija...

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał -robert- Zobacz post
    Witaj,

    tak, to z powłoką Cisar. Jeśli chodzi o cenę, to na dach 360m^2 tego budynku parterowego wyszło w granicach 32 tys wraz z rynnami (jakiś tani metal). Cena jest naprawdę okej, mam wyceny na inne dachówki płaskie no i zazwyczaj są one wyższe. Jeśli dobrze kojarzę to nieco niższa była wycena na Roben Bergamo, ale to ceramika, nie wiem jak w tym modelu z jej "płaskością", ale chyba nie za bogato.... jeśli ceramika to chciałbym M&H Piano, ale ta cena zabija...
    robercie,
    Z nieba mi spadasz. Muszę w ciągu 2 tygodni podjąć decyzję i kupić dachówkę. Do tej pory miałem wybraną właśnie TEVIVA CISAR z BRAASA. Pojechałem ją obejrzeć do hurtowni, wygląda naprawdę dobrze tylko wydaje się krucha. Już na palecie były dachówki z odłamanymi całymi zamkami bocznymi, można to potem złamać w rękach. Ceramiczna tak się nie złamie.
    Pomyślałem sobie, tak musi pewnie być bo to dachówka betonowa i dalej byłem zdecydowany z powodu na cenę i ograniczone fundusze.
    Parę dni temu rozmawiałem z dekarzem to popukał się w głowę jak mu powiedziałem, że będzie kładł betonową dachówkę.
    Mówił, że wszystkim odradza beton bo ma na własnym dachu i mchem mu zachodzi.

    No i znowu jestem w kropce i zacząłem pytać o wyceny ceramicznych a tu wiadomo o wiele drożej!.
    Czy Twoja dachówka też była krucha, że w rękach można ją było łamać?
    Jestem w delegacji i nie mogę otworzyć zdjęć, mam wielką prośbę o wysłanie ich na maila, którego podaję na PRIV.

    pozdrowienia,
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Erko43 Zobacz post
    Ceramika też wcześniej czy później zacznie porastać. To zalezy od zabezpieczenia angoby bądź glazur, które sa na ceramicznych. Dachówki betonowe są utwardzane a nie wypalane w bardzo wysokich temperaturach, ale za to gdy będą nastawione na promienie słoneczne na dachu jeszcze bardziej się utwardzą, jeżeli chodzi o dachówki betonowe to zdecydowanie najlepsze ma własnie Braas.
    Zdecydowałem się ostatecznie na TEVIVA CISAR. Będzie kładziona za 2-3 tygodnie na dachu.
    Muszę jeszcze rozwiązać jeden dylemat.
    Dach będzie w pełni deskowany (deski lub płyty osb)
    Tu powstaje dość ważne pytanie o warstwę pomiędzy deskowaniem a dachówkami.
    Mój dekarz sugeruje aby dach pokryć PAPĄ,
    Natomiast dużo źródeł zaleca w takim wypadku raczej MEMBRANĘ aby deski oddychały, szczególnie, że będą z drugiej strony dopełnione celulozą jako warstwa izolacyjna.

    Co o tym sądzicie albo kogo mądrego zapytać?
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar radetzky
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-750
    Posty
    55

    Domyślnie

    Przy pełnym deskowaniu raczej nie ma sensu robić już papy, ale to też zależy kąta nachylenia połaci dachowej. Przy większym nachyleniu idzie zrobić pokrycie w ogóle bez deskowania, tylko na samej membranie. To zdecydowanie najtańsze i najszybsze rozwiązanie. Ja mam u siebie membranę Koramic przy nachyleniu dachu 35%.

  13. #53

    Domyślnie

    Podbijam temat.
    Zastanawiam się nad dachówką płaską Braas Tegalit...

    Trochę czasu już minęło od założonego tematu.
    Pochwalicie się jak u Was po paru latach wygląda?

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kuba8815

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Przasnysz
    Kod pocztowy
    06-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Odgrzeję kotleta... Pytanie do osób które zdecydowały się na Tevivę, polecacie ??? Ja jestem w 99 % zdecydowany na nią. Z Tegalitem wygrywa nowym kolorem "Szary Kryształ" Tegalit nie występuje w takim, a jest on dużo ciekawszy niż standardwy smutny antracyt. Turmalin zniechęca mnie odkształceniami ceramiki. Teviva jest prawie idealnie płaska, na pewno dużo bardziej płaska niż cermika.

  15. #55

    Domyślnie

    Ja oglądając na żywo dachy zrobione z tych dachówek odpuściłem temat bo dla mnie były bardzo Krzywe.
    Wcale nie była to wina wykonawcy po prostu takie one są.

    Ostatecznie kupiłem Topas 13V
    Taki oto kompromis między płaską, a zwykłą...

  16. #56

    Domyślnie

    A na czym polega ten kompromis, bo nie jarzę?

    Cytat Napisał kuba8815 Zobacz post
    (...) nowym kolorem "Szary Kryształ" Tegalit nie występuje w takim, a jest on dużo ciekawszy niż standardwy smutny antracyt. Turmalin zniechęca mnie odkształceniami ceramiki. Teviva jest prawie idealnie płaska, na pewno dużo bardziej płaska niż cermika.
    Fajny kolor, wart zainteresowania. Ciekawe jak z dostępnością.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 08-09-2018 o 16:33

  17. #57

    Domyślnie

    Zobacz ten model to zrozumiesz jest to jakby płasko Falista dachówka

  18. #58

    Domyślnie

    Każdy widzi co chce zobaczyć.

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kuba8815

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Przasnysz
    Kod pocztowy
    06-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Mam w domu po 1 sztuce Teviva i Turmalin (ceramiczna).... i ta druga jest krzywa. Teviva, idealnie prosta. To widać nawet na wystwkach, Betonowe są o wiele prostsze od ceramicznych.

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    czy ktoś już ma dach wyłożony kolorem szary krysztł ? zastanawiam się nad tą dachówką....

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony