dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekbo

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    47-230
    Posty
    171

    Domyślnie Dotacja na solar bez kredytu?

    Witam,

    Czy to prawda że dotacja na solary wymaga kredytu w banku?, jeżeli mam gotówkę,a chciałbym wziąć dotacje to muszę to zrobić przez kredyt?.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekbo Zobacz post
    Witam,

    Czy to prawda że dotacja na solary wymaga kredytu w banku?, jeżeli mam gotówkę,a chciałbym wziąć dotacje to muszę to zrobić przez kredyt?.
    Tak, program z NFOŚiGW trwa już 3 lata i nic się nie zmieniło - dotacja obejmuje 45% kosztów kredytu na instalację solarną. Być może lokalnie są jakieś inne programy dotacyjne, które nie wymagają kredytu, ale ten jak najbardziej tak.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekbo

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    47-230
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    Tak, program z NFOŚiGW trwa już 3 lata i nic się nie zmieniło - dotacja obejmuje 45% kosztów kredytu na instalację solarną. Być może lokalnie są jakieś inne programy dotacyjne, które nie wymagają kredytu, ale ten jak najbardziej tak.
    Dzięki to zrezygnuje, procedura pewnie taka sama jak przy kredycie, dużo papierów, żyrantów itp. Poczekam aż w tym kraju zrobią normalną dotacją ja Europie Zachodniej to bo to śmieszne że mam gotówkę, a bank będzie jeszcze zarabiał.

  4. #4

    Domyślnie

    Dotacja jest skierowana głównie do bankowców i i po trosze dla instalatorów.
    Dla inwestora tylko formalności.......

  5. #5

    Domyślnie

    Papierów nie tak dużo - w zasadzie dokumentację techniczną przygotuje instalator a klient wypełnia tylko prosty wniosek kredytowy + dokument potwierdzający własność domu + zaświadczenie o zarobkach i ewentualnie jakieś zabezpieczenia. Nie jest tak źle.
    Najwięcej narzekają ci, którzy nawet nie próbowali.

  6. #6

    Domyślnie

    Narzekają też ci co próbowali i dostali 45%[ok 30% real]
    Narzekają też ci co próbowali i zrezygnowali.
    NIE NARZEKAJĄ NATOMIAST BANKI I INSTALATORZY.
    Red -ale ja się nie dziwię- gdybym montował zawodowo też pisałbym takie teksty jak TY.

    Pomagałem montować koledze zastaw solar.[hewalex]
    Najzabawniej jest na dachu-jeden dzień pracy i grzeje[cena podobna do montażu z tzw-dotacją]

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał zenon1 Zobacz post
    Narzekają też ci co próbowali i dostali 45%[ok 30% real]
    Narzekają też ci co próbowali i zrezygnowali.
    NIE NARZEKAJĄ NATOMIAST BANKI I INSTALATORZY.
    Red -ale ja się nie dziwię- gdybym montował zawodowo też pisałbym takie teksty jak TY.

    Pomagałem montować koledze zastaw solar.[hewalex]
    Najzabawniej jest na dachu-jeden dzień pracy i grzeje[cena podobna do montażu z tzw-dotacją]
    Ja się nie spotkałem z niezadowolonym klientem.
    A takie porównanie to trochę w stylu:
    "Naprawiłem auto ze szwagrem w garażu. Części kupiliśmy na allegro. I wyszło taniej niż w autoryzowanym serwisie!!!!".

  8. #8

    Domyślnie

    Takie bajki to dzieciom na dobranoc.

    Hewalex to niby zła firma[ części z allegro??]
    A ten SERWIS to niby kto??

    Szkoda czasu na kopanie się z koniem[ cytat kol. LIWKO ]

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frank_gr

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    nieznanowo
    Kod pocztowy
    08-131
    Posty
    211

    Domyślnie

    kumpel kupil ale 2500zl drozej zaplacil.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał zenon1 Zobacz post
    Takie bajki to dzieciom na dobranoc.

    Hewalex to niby zła firma[ części z allegro??]
    A ten SERWIS to niby kto??

    Szkoda czasu na kopanie się z koniem[ cytat kol. LIWKO ]
    Jakie bajki?
    Gdzie napisałem że Hewalex to zła firma? Wszędzie podkreślam, że jest wręcz przeciwnie.
    Czy części samochodowe z allegro sa złe? Moim zdaniem w dużej mierze nie sa złe, natomiast sa tanie.
    SERWIS to autoryzowany instalator. Akurat Hewalex bardzo starannie wybiera autoryzowanych instalatorów i zazwyczaj nie zostanie nim czesiek hydraulik.

    Skoro uważasz, że dotacja to same trudności i koszty, to podziel się konkretną wiedzą:
    - jakie to wielkie formalności stoja na przeszkodzie w uzyskaniu dotacji,
    - jakie to wielkie koszty są pobierane przez bank i instalatora i ile kosztuje montaż samodzielny a ile wykonany przez firmę.
    Tylko konkretnie, na liczbach i przykładach, a nie na zasadzie, że "słyszałem od znajomego albo sąsiada...".

  11. #11

    Domyślnie

    W moim przypadku formalności związane z kredytem były bardzo proste i zajęły niewiele czasu. Zadzwoniłem do banku (BS w Sztumie, oddział w Gdańsku) i porozmawiałem o warunkach, a potem pobrałem ze strony internetowej formularze i wypełniłem. Na drugi dzień wziąłem z pracy konieczne zaświadczenia o zarobkach, zebrałem dokumenty które przygotował mi instalator i pojechałem do banku. Pozostawiłem dokumenty, a za tydzień zostałem zaproszony na podpisanie umowy kredytowej.
    W banku musiałem pojawić się jeszcze raz z protokołem odbioru i fakturą za instalację. "Bank też przyjechł do mnie" w celu dokonania oględzin i wykonania własnej dokumentacji zdjęciowej instalacji.
    Pochwaliłem bank, że tak sprawnie załatwiają procedurę (miałem bardzo złe wcześniejsze doświadczenia z kredytem hipotecznym na dom), na co specjalistka od kredytów powiedziała mi, że klienci bardzo często nie czytają dokumentów ze zrozumieniem i ciągle czegoś im brakuje przez co całość przeciąga się w niemiłosiernie.

    W Gdańsku można otrzymać niezależnie od dofinansowania z NFOŚiGW również dofinansowanie z UM.
    W moim przypadku nie było szans żebym zainstalował system kolektorów taniej realizując to własnym sumptem (nawet gdybym go zrobił ze starych grzejników).
    Być może w przypadku dofinansowania jedynie z NFOŚiGW sprawa wygląda inaczej. Trzeba jednak pamiętać o 15% różnicy VATu (u instalatora 7%, od dystrybutora 23%). Przy mojej instalacji realne dofinansowanie z NFOŚiGW wyniosło 30% (po odliczeniu podatku i wszystkich kosztów związanych z kredytem), z UM 50% (od tego dofinansowania o dziwo nie trzeba płacić podatku i nie jest ono obciążone żadnymi dodatkowymi kosztami).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony